Wpadka Kancelarii Sejmu: „Polityk we własnym kraju musi skulić uszy, bo ambasador innego państwa warknął?”

Wpadka Kancelarii Sejmu: "Polityk we własnym kraju musi skulić uszy, bo ambasador innego państwa warknął?”

Na Twitterze doszło dziś do sprzeczki między ambasador USA a Beatą Mazurek. Amerykanka skrytykowała polityczkę za to, że nazwała TVN mianem „WSI 24”. Mosbacher napisała, iż sugestie Mazurek są „absolutnym kłamstwem”. Dodała też, że czyn posłanki plasuje się „poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków”.

 

Krytyka ze strony Mosbacher rozzłościła dygnitarzy narodowo-katolickiego PiS. Kancelaria Sejmu dodała na Twitterze skandaliczny wpis atakując w nim ambasador. „Skandal dyplomatyczny, bo pisze prawdę (o TVN 24 – przyp. aut.)? Polityk we własnym kraju musi skulić uszy, bo ambasador innego państwa warknął?”.

Post dodany przez Kancelarię szybko usunięto z portalu społecznościowego, lecz internauci zrobili jego zdjęcie i szybko rozpowszechnili go w mediach.

 

Teraz z prymitywnego komentarza gęsto tłumaczy się Centrum Informacyjne Sejmu. „Sprawdzamy autentyczność wpisu” – powiedział szef CIS Andrzej Grzegrzółka. „Weryfikujemy dostęp pracowników do sejmowego konta na Twitterze. Jeśli wpis jest prawdziwy, najpewniej ktoś próbował korzystać z prywatnego profilu. Tego typu komentarze absolutnie nie powinny mieć miejsca. To rzecz niedopuszczalna”.

Do absurdalnej sytuacji odniósł się też Marek Tatała z demoliberalnej grupy FOR.

W związku z wpisem Sejmu o Georgette Mosbacher złożyłem w Kancelarii Sejmu wniosek o udostępnienie informacji publicznej w postaci imion i nazwisk wszystkich osób, które w dniu dzisiejszym posiadały dostęp do obsługi profilu Kancelarii na Twitterze” – podał ekonomista i wiceprezes liberalnego stowarzyszenia.

W załączniku do postu dodał też zdjęcie przedstawiające wniosek formalny.

„Wesoła twórczość” użytkowników Twittera z ramienia Kancelarii Sejmu skomentowana została przez byłego premiera RP i szefa EPL Donalda Tuska.

Trzy powiedzenia Władysława Bartoszewskiego wciąż aktualne: Warto być przyzwoitym (do wszystkich). Prawda nie leży pośrodku, prawda leży tam, gdzie leży (do mediów). Dyplomatołki (o PiS)” – ocenił weteran europejskiej polityki.

nt

Źródła: gazeta.pl, natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WaldemarGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Mazurek chciała zabłysnąć a wyszedł z tego mokry pierd. Jak zwykle zresztą .

Waldemar
Waldemar

Prezes przemyslnie wysłał Mazurek na rubieże Europy, ale najwyraźniej jej nie docenił.