Wpadka na komisji Jakiego

Patryk Jaki blaguje, bo chce wykształceniem dorównać rywalowi do fotela prezydenta stolicy

Komisja Weryfikacyjna ds. Reprywatyzacji zajęła się wczoraj wątkiem oddania kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16. Ponieważ jednym z nabywców był mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz, sprawa świetnie nadawała się do grillowania prezydent stolicy. Takie przynajmniej było założenie Patryka Jakiego, który chciał tego dokonać za pomocą przychylnych sobie świadków. Niestety – jak donosi portal Crowdmedia – pewien wątek wyrwał mu się spod kontroli.

W toku przesłuchania poseł Platformy Obywatelskiej, Robert Kropiwnicki ujawnił fakty, wskazujące na udział administracji Lecha Kaczyńskiego w nieprawidłowościach. Pod wpływem pytań zadawanych przez posła PO świadek przyznał, że administracja Lecha Kaczyńskiego mogła ustalić, że zwrot kamienicy przy Noakowskiego 16 był błędny. Jednak tego nie zrobiła.

Świadek zeznał bowiem, że w 2006 spotkano się z przedstawicielami burmistrza dzielnicy Śródmieścia, jednak nie było żadnych efektów spotkania. Przesłuchujący go poseł powiązał datę z urzędowaniem na stanowisku burmistrza Mariusza Błaszczaka. Tweet Roberta Kropiwnickiego przybliża szczegóły: „Burmistrz Śródmieścia Mariusz Błaszczak do 10.01.2006, później do 20.12.2006 Artur Brodowski nie byli zainteresowani pomocą mieszkańcom Noakowskiego 16”.

Później zrobiło się jeszcze ciekawiej. Patryk Jaki najwyraźniej szybko ocenił rozmiary wpadki, bo zaczął przerywać przesłuchiwanemu, który obciążał administrację Lecha Kaczyńskiego. „To bardzo złe przesłuchanie dla PiS, bardzo złe” – skomentował to Patryk Słowik. „@RKropiwnicki świetnie przygotowany, rozegrał nieprzychylnego mu świadka koncertowo” – napisał na Tweeterze.

Wygląda na to, że właśnie pada mit tworzony przez PiS, jakoby „lewa” reprywatyzacja dotyczyła jedynie rządów PO i prezydent Gronkiewicz-Waltz. Crowdmedia przypomina, że najwyższe możliwe podwyżki, jak wynika z przesłuchania wspomnianego wyżej świadka, wprowadzono za rządów Kazimierza Marcinkiewicza. Natomiast podniesiony w toku śledztwa argument Łukasza Kondratko, że Lech Kaczyński nie podpisywał decyzji reprywatyzacyjnej, okazuje się iluzoryczny – otóż Hanna Gronkiewicz-Waltz … również nie składa podpisów na tego typu decyzjach. Czyżby nadeszła pora na wątki dotyczące wątpliwego prawnie udziału polityków PiS w reprywatyzacji warszawskiego mienia?

mpm

Źródło: crowdmedia.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Polka gorszego sortuZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Świetnie.
Tylko tak dalej !!!
Nareszcie opozycja zaczyna się ogarniać.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ale o tym trzeba krzyczeć! Plakaty rozwieszać! Satysfakcja z tych wpadek to zdecydowanie za mało. Chociaż jest spora, przyznaję.