Wpadka wizerunkowa Władysława Kosiniaka-Kamysza? (film)

Wpadka wizerunkowa Władysława Kosiniaka-Kamysza?

Władysław Kosiniak-Kamysz dał się wkręcić przez Jacka Międlara? Podczas jednego ze spotkań z wyborcami, Międlarowi udało się porozmawiać z liderem PSL i całą tę rozmowę nagrać.

 

W rozmowie padło pytanie m. in.  o amerykańską ustawę 447, która według prawicy zmusi Polskę do wypłacenia Żydom odszkodowań, Kosiniak – Kamysz odpowiedział, że zgodnie z jego wiedzą, wszystkie roszczenia wynikające z własności i dziedziczenia zostały już zrealizowane.

Kolejne dotyczyło Deklaracji LGBT. Lider PSL przyznał, że on sam by jej nie podpisał, mało tego, uważa to za błąd polityczny. Jednocześnie zaznaczył, jak bardzo by chciał, by Polska była krajem „tolerancyjnym, przyjaznym, szanującym wartości i nie obrażającym żadnych uczuć. Ani moich uczuć religijnych jako katolika, ani czyiś uczuć, kto jest osobą niewierzącą i są do tego określone przepisy kodeksu karnego. Kto obraża uczucia religijne ten podlega karze, czy to grzywny czy ograniczenia wolności, czy pozbawienia wolności”.

Zapytany o związki partnerskie Kosiniak–Kamysz zaznaczył, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, tak jest zapisane w Konstytucji i tego się trzyma. Tak więc nie ma zgody PSL na małżeństwa jednopłciowe i adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych potępił na Facebooku to spotkanie, umieszczając video i pytając, czy „wyobrażacie sobie, że np. w Wielkiej Brytanii prezes jednej z największych partii spotyka się z nawołującym do nienawiści antysemitą?”.

Rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak zdementował na Twitterze te zarzuty, stanowczo twierdząc, że Kosiniak–Kamysz „nie spotkał się z Miedlarem tylko Miedlar dostał się na spotkanie z wyborcami, wykorzystał moment konferencji prasowej i nagrał rozmowę podając się za dziennikarza . WKK po całym dniu spotkań go nie rozpoznał. Odcinamy się od działalności tego człowieka!”.

W obronę WKK wziął również prezes Forum Młodych Ludowców Miłosz Motyka, podkreślając, że w PSL nigdy nie było i nie będzie akceptacji dla poglądów głoszonych przez kogoś takiego jak Międlar.

Cokolwiek i jakkolwiek to trzeba przyznać, że spotkanie z Międlarem to ostra wpadka wizerunkowa, która partii ludowców na pewno nie pomoże, tym bardziej, że ponoć takie spotkanie zaliczył też koalicjant PSL, Paweł Kukiz. Ciężko będzie teraz odpracować taką wtopę.

Tamara Olszewska

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JantarvintantyuzurpatorLehooGoool Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Międlar to istny krętek blady.

Goool
Goool

OMZRIK to niech się of Gawła najpierw odetnie, dopiero innych poucza. Z tego co wiem, to Międlar wykonuje wyrok (prace spoleczne) a pan Gaweł gra ofiarę „reżimu”.

Lehoo
Lehoo

Panie Stefaniaku ! Kosiniak-Kamysz co prawda palił, ale się nie zaciągał. I wcale go to nie cieszyło.

antyuzurpator
antyuzurpator

„Odcinamy się od działalności tego człowieka!”. Ale od „nie ma zgody PSL na małżeństwa jednopłciowe i adopcję dzieci przez pary homoseksualne” (co też jest głoszone przez „tego człowieka”) się nie odcinacie? A od krytykowania i zwalczania środowisk LGBT (poprzez np. blokowanie wprowadzenia prawa do wspólnego rozliczania PIT w parach jednopłciowych)? A od dalszego finansowania kk i rydzyka z budżetu państwa? No to chyba wiemy, ile jest prawdy w słowach „Wykluczam koalicję z PiS-em”, wygłoszonych dzisiaj rano w RMF FM przez Kosiniaka-Kamysza. Zwłaszcza, że (cyt. ze strony radia) „Kosiniak-Kamysz i Kukiz zapewniają, że po wyborach będą w jednym klubie”. Chyba klubie… Czytaj więcej »

vint
vint

„Nie rozpoznał”… A świstak siedzi i zawija… Jesli to prawda, że nie rozpoznał, to znaczy, że pan Kosiniak – Kamysz nie jest zorientowany w sprawie tego co się dzieje w Wolsce. Nikt mu nie każe oglądać wystapień międlara (mała litera zamierzona), ale że taki osobnik istnieje, głosi antysemickie hasła i mąci, to już wypada wiedzieć. Więc albo jest baaaardzo niedoinformowany albo rżnie głupa. Wydmuszka polityczna bez kręgosłupa moralnego.

Jantar
Jantar

„Zapytany o związki partnerskie Kosiniak–Kamysz zaznaczył, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, tak jest zapisane w Konstytucji i tego się trzyma.”. Kosiniak-Kamysz zapomina, że związki partnerskie to także związki kobiety i mężczyzny, ale nie zawarte wobec prawa i/lub kościoła. I tym związkom partnerskim także odmawia wszystkich praw, bo nie są zapisane w Konstytucji, ani nawet w żadnej ustawie. A spotkania z Międlarem zarówno Kosiniaka, jak i Kukiza, z całą pewnością nie były przypadkowe. Jasno widać drogę, jaką podąża PSL. I coś mi się wydaje, że Kosiniak zwlekał do ostatniej chwili z podjęciem decyzji o koalicji z PO i pozostałą… Czytaj więcej »