Wreszcie jakaś „szczera prawda”. Okazuje się, że Kościół startuje w wyborach. Sekielski może mu zaszkodzić…

Wreszcie jakaś "szczera prawda". Okazuje się, że Kościół startuje w wyborach. Sekielski może mu zaszkodzić…

Piotr Semka, publicysta „Do Rzeczy”, odnosząc się do filmu Tomasza Sekielskiego, uznał przed mikrofonami „Polskiego Radia 24”, że dokument mógł być pokazany po wyborach, a tak kontekst tego obrazu jest zdecydowanie polityczny. „To największa słabość filmu” – ocenił Semka.

Jego zdaniem bracia Sekielscy muszą wiedzieć, jaki to moment w kampanii do PE. Dodał, że autorzy powinni trzymać się z dala od polityki i powiedział, że muszą pamiętać, iż już film „Kler” jest uznawany za część jesiennej kampanii do Sejmu.

„Wreszcie jakaś szczera wypowiedź” – skwitowała na Twitterze tę i podobne argumentacje płynące ze strony prawicy – Dominika Wielowieyska.

„Ja myślałam, że Kościół hierarchiczny nie miesza się do polityki i zachowuje doń zdrowy dystans. A tu się okazuje, że w zasadzie startuje w wyborach i film mu może zaszkodzić” – oceniła publicystka.

„Dlaczego niby „kontekst polityczny” filmu Sekielskich „jest oczywisty”?” – zapytał z kolei Robert Gwiazdowski. „Przecież ani kościół nie angażuje się politycznie ani PiS politycznie kościoła nie wykorzystuje” – z drwiną skomentował sytuację…

/j/

Źródło: wPolityce/Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
ShaqJabisZenonZiomjurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
koryto
koryto

Siemka no cóż semka

Eeehhhh
Eeehhhh

Jest taki problem. Jeśli film o pedofilach jest polityczny i wpisuje się w kampanię wyborczą to znaczy, że albo pedofilia dotyczy PiSu, albo polityka i wybory dotyczą Kościoła. Jak się nie odwrócić to ona z tyłu.

Zwinka
Zwinka

Czyli ONA biskupa. Żeby do rymu było.! 🙂

Shaq
Shaq

No tak, załóżmy, że nie wiem, na czym polega polskie piekło pisowsko-kościelne, Obejrzałem film – gdzie w nim jest polityka???

gustaw
gustaw

z raportu niemieckiego episkopatu: W latach 1946-2014 ofiarami wykorzystawania seksualnego dzieci i młodzieży przez katolickich duchownych padło co najmniej 3677 małoletnich – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Episkopatu RFN.. Przestępstw seksualnych na dzieciach i młodzieży dopuściło się w Niemczech łącznie 1670 duchownych, W roku 2014 uruchomiono „telefon zaufania”, obslugiwany przez swieckich psychologow. Zglosilo sie okolo 8 tys. osob, z tego ponad 6 tys to byly ofiary pedowfili koscielnej. Ofiarami zaś byli w większości niepełnoletni chłopcy. Ponad połowa ofiar nie miała więcej niż 13 lat. W co szóstym przypadku doszło do „różnych form gwałtu”. Episkopad niemiecki zlikwidowal, po roku czasu… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

W społecznej świadomości już zaczyna funkcjonować stereotyp PiS = KK = pedofilia. Albo, jak kto woli pedofilia = KK = PiS. Wspólnego z prawdą ma to niewiele, zwłaszcza, jeśli zastosujemy prawo przechodniości (PiS = pedofilia). Ale z ręką na sercu powiedzmy, że PiS na łatkę przydupasa kościelnego bardzo usilnie sobie zapracował sponsorując kościół na prawo i lewo. Kościół z kolei systemowym ukrywaniem pedofilów solidnie zapracował sobie na miano mafii pedofilskiej. PiS – nawet gdyby bardzo chciał – już się od kościoła nie odlepi, podobnie, jak kościół nie odlepi się tak łatwo od pedofili. Semka wpadł do tej same dziury, co… Czytaj więcej »

Leonidas
Leonidas

Chyba zapomniał pan o marszalku, amatorze 14 letnich Ukrainek, chyba jednak PiS i pedofilia coś z sobą wspólnego mają.

Jezus
Jezus

Semka się wygadał ?
Normalnie łże jak ksiądz. 🙂

Waldemar
Waldemar

Nic nowego pod słońcem – to samo mówi Kempa. Kontekst polityczny? Hm…. dla funkcjonariuszy partyjnych kalendarz jest niezmiernie elastyczny. Bo jak wiadomo z licznych tłumaczeń, wezwania przed komisje reprywatyzacyjną i d/s wyłudzeń VAT absolutnie nie zbiegają sie z terminami wyborów , tylko wynikają z tempa prac tychże komisji. Tak samo sprawa ma się z zakończeniem procesu smoleńskiego i wyrokami dla Arabskiego i pozostałych uczestników. A tak poza tym to tacy sojusznicy, jak PiS i jego celebryci , więcej Kościołowi szkodzą swoją obroną okopów św. Trójcy niż pomagają, gdyż wyłazi na wierzch cyniczne i instrumentalne wykorzystywanie go w politycznych manipulacjach. Warto,… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Semka prezentuje takie PiS-ie myślenie. Czyli: 1.” kto nie popiera PiS nie jest patriotą” 2. „ręka podniesiona na kościół to ręka podniesiona na Polskę a także ręka podniesiona na PiS” 3. ” krytyka niektórych księży i biskupów to atak na kościół i wiarę” 4. „dokument krytykujący księży i biskupów ma kontekst polityczny” Zapytacie tu o logikę? Nie ma żadnej ale że prezes ogłosił że „kościół = Polska ” i PiS = Polska to każda forma krytyki hierarchów kościelnych jest jednocześnie krytyką PiS, a krytyka PiS jest polityczna. W sumie może mają trochę racji, jak się słuchało „laudacji ” biskupa Meringa… Czytaj więcej »

jurek
jurek

Siła polityczna Kościoła polega na agitacji partyjnej (sic!) z ambon. Strach polityków z tego się bierze. Ksiądz nie jego wskaże, albo, o zgrozo, nazwie diabelskim nasieniem. Śmieszne były (są?) zabiegi PO o neutralność ambon, bo chyba nie byli aż tacy naiwni żeby mieć nadzieję, że nie pis będzie beneficjetem. Agitacja kościelna zaprzeczecza DEMOKRATYCZNOŚCI naszych wyborów. Organa państwa (w tym PKW) udają ślepotę i naruszają prawa wyborcze obywateli. Zadziwiające że ta banalna konstatacja z taką trudnością przebija się do mainstreamu. Zdaża się że ktoś z zawstydzeniem wspomni o tym, ale regułą jest udawanie że tego problemu nie ma. Taka hipokryzja da się… Czytaj więcej »

Ziom
Ziom

Data publikacji filmu była ustalona dużo wcześniej niż data wyborów.

Zenon
Zenon

Absolutnie nie podzielam poglądu pana Semki!…Z ogłoszeniem PRAWDY jakiejkolwiek a szczególnie tej o PEDOFILII nie można czekać NIGDY ani sekundy dłużej…Chociażby ze względu na szacunek dla własnych dzieci!
PS.Film obejrzałem w całošci przed godziną.

Jabis
Jabis

Redaktor Semka z odRzeczy … nie może mówić do rzeczy. Wystarczy popatrzyć na wczorajsze PLĄSY pisowszczyków, aby nie chlapnąć nic na KK. Podporę swojej partyjki. O gadzinówkach publicznych (jak dom) mówić hadko.
A tatuś PAD: – Uważam, iż jest to sztucznie wytworzony problem. Kościół zawsze miał wrogów i teraz też ich ma. – Wrogowie mają tubę, więc dzisiaj korzystają z niej. O! 🙁