Wrócą kontrole „inspekcji robotniczo-chłopskich”?

Wrócą kontrole „inspekcji robotniczo-chłopskich”?

Do takiego wniosku można dojść, kiedy czyta się nawoływanie m.in. rzeczniczki PiS do zgłaszania przypadków nielegalnego handlu w niedziele. Beata Mazurek w swoim wpisie na Twitterze powołuje się na „S”: – „NSZZ „Solidarność” apeluje o zgłaszanie wszystkich przypadków łamania ustawy ograniczającej handel w niedzielę. Zastrzeżenia można zgłaszać w samym związku, a także przesyłać do Państwowej Inspekcji Pracy”.

Niewiele więc brakuje, a rząd PiS – śladem władz PRL – przywróci funkcjonowanie działających w latach 80-tych ubiegłego wieku Inspekcji Robotniczo-Chłopskich. Powstałe po stanie wojennym tzw. IRCHy miały tropić nielegalny handel.

11 marca to pierwsza niedziela, podczas której nie zrobimy zakupów w większości sklepów. To konsekwencja ustawy o zakazie handlu w niedziele przegłosowanej przez PiS. Sprawdzaniem, czy nowe prawo jest przestrzegane, zajmować się będzie Państwowa Inspekcja Pracy. W każdym powiecie będzie dyżurował przynajmniej jeden kontroler. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

„S” nawołuje więc do zgłaszania przypadków łamania zakazu, a OPZZ krytycznie ocenia ograniczenie handlu w niedziele. – „Z naszych doniesień wynika, że już teraz są naciski na to, żeby wydłużać czas pracy, przede wszystkim w piątki i w soboty. Nie dość, że będzie dłuższa praca, to na dodatek będzie cięższa z powodu większej liczby klientów” – powiedział rzecznik OPZZ Piotr Szumlewicz.

Najbliższe niedzielne zakupy będą możliwe dopiero 25 marca.

bt

Źródło: fakt.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

20 komentarzy do "Wrócą kontrole „inspekcji robotniczo-chłopskich”?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin

No to zwolennicy pis będą donosić na sklepy a wasi pupile będą donosić na legalnie wybrany rząd do Niemców,Żydów i gdzie tam się jeszcze da. Jak ktoś ma gen konfidenta we krwi to zawsze znajdzie sobie kogoś na kogo można donieść.

Wiśnia

Czego Ty się nacpaleś?

Maciek123454321

Już się zgłosiłeś na ochotnika do szmalcowania sklepów, obrzydliwy gmyzie?

Marcin

Nie. Nie mam tak nudnego życia żeby płakać z powodu zamknięcia sklepów w niedzielę. Jestem temu zamknięciu przeciwny ale z powodów ekonomicznych a nie światopoglądowych.

Maciek123454321

Jasne, za 1,20 zł od wPISu. To rzeczywiście dobry powód ekonomiczny. No donosach na sklepy więcej zarobisz, gmyzie.

smętek

Zasługujesz na zlekceważenie, ale wyjaśnię ci: Donosić nikt nigdzie nie musi. Świat anno domini 2018 to globalna wioska.

Arkadiusz

Uważam, że kretyni doszli do władzy.

Marcin

Ale na skutek wolnych wyborówh czego inni kretyni nie umieją zaakceptować.

smętek

Ci inni, to nie kretyni, a myślący obywatele Polski starający się ochronić chociaż trochę przed tsunami PiS

Maciek123454321

Idź już stąd, gmyzie. Niedobrze się robi, jak się czyta takie wypociny po 1,20 od sztuki.

Maciek123454321

Gorzej, to bandyci.

Zgredzinka

Ja bym ich raczej nazwała wrednymi ludźmi.
Ale takie wredoty mogą się teraz taką przywarą chełpić.

Zbyszek

I mają kretynów za zwolenników. A w ogóle to rządam wolnych niedziel dla inspektorów PIP.

Zwinka

Sygnaliści wszystkich krajów łączcie się ! Taka mała modyfikacja hasła „Proletariusze wszystkich krajów łączcie się” z „Trybuny Ludu”.

Róża Witecka

To nie ten portal. Klepałąś komunistom całe życie i chyba wystarczy.

Maciek123454321

Donosy, donosy, donosy się posypią. Już widzę tych „bezinteresownych” współczesnych szmalcowników. Ciekawe, dlaczego SoliDuda jeszcze nie ogłosił nagrody pieniężnej za każdy skuteczny donos. Pewnie zrobi to niebawem. A ja ze swej strony proponuję rozpowszechnić zdjęcia co poniektórych posłów-osłów do rozplakatowania w centrach handlowych z dopiskiem – „to im zawdzięczacie, że nie możecie zrobić zakupów w niedziele”. Ewentualnie – „tych osób nie obsługujemy”. Na Węgrzech zakaz handlu pod Órbanem funkcjonował rok, i go zdjęli. Ludzie się wkurzali. Uważam, że notowania PiS spadną znów o kilka procent. Oby tak dalej.

smętek

Uprzejmie komunikuję, że otwarto stajnię trolli stąd (-) mądrych wpisów.

kuba49

Masz rację szambo trolli wybiło

Marcin

Wy żyjecie w alternatywnej rzeczywistości? Każdy kto ma inne zdanie to troll?

Maria

Wróci IRCh-a, to ino patrzeć jak ogłoszą stan wojenny