WSA: Kancelaria Sejmu powinna sędziemu Juszczyszynowi udostępnić wszystkie listy poparcia do neoKRS

WSA: Kancelaria Sejmu powinna sędziemu Juszczyszynowi udostępnić wszystkie listy poparcia do neoKRS

Postanowienie prezesa UODO, na które powołuje się Kancelaria Sejmu, utajniając listy poparcia dla kandydatów do neoKRS, nie ma zastosowania wobec sądów – tak orzekł w poniedziałek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

 

W myśl tego orzeczenia Kancelaria Sejmu powinna sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi udostępnić wszystkie listy poparcia, a nie – jak zapowiadał szef CIS – tylko te, pod którymi podpisali się obywatele.

Orzeczenie sądu przytacza na Twitterze Patryk Wachowiec z FOR: – „Postanowienie zabezpieczające Prezesa UODO z dnia 29 lipca 2019 r., nakazujące Kancelarii Sejmu RP powstrzymanie się od upublicznienia wykazu sędziów popierających zgłoszenie kandydatów do KRS, nie ma zastosowania do sądów, co oznacza, że Szef Kancelarii Sejmu nie może powoływać się na owo postanowienie Prezesa UODO, uniemożliwiając sądowi na zapoznanie się z oryginałami tych dokumentów zarówno w siedzibie Kancelarii Sejmu, jak i w siedzibie danego Sądu”. Według Wachowca, decyzja WSA zapadła po rozpatrzeniu skarg na postanowienia PUODO, zakazujące Kancelarii Sejmu udostępniania list poparcia do nowej KRS.

 

Internauci jednak byli sceptyczni w komentarzach: – „Teraz będzie „A my uważamy, że możemy się powoływać” i co nam Pan zrobi? Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi. Nigdy nie sądziłem, że dożyję czasów, gdy najwyższe organy Państwa, będą miały w poważaniu, wyroki sądów”;

„No i co teraz Prezes wymyśli? A czasu mało? Może z uwagi na bezpieczeństwo kraju albo powołać się na konkordat lub ustawę o wychowaniu w trzeźwości”; – „Teraz gorączkowo szukają sposobu, jak mimo wszystko uniemożliwić sędziemu Juszczyszynowi dostęp do list… i pewnie coś wymyślą”; – „Może powiedzą, że są w archiwum, ale archiwum nie można otworzyć, bo klucze się zapodziały”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MareksmętekZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Już już by pokazali ale kot PREZESA zeżarł listy, bo one były złożone na gazecie w którą były zapakowane ryby, zakupione przez panią Basię. Niedobre kocisko.

smętek
smętek

Nic Szanowny nie wie o kotach. To jest arystokracja wśród futrzaczków i żadne gazety go nie interesują.

smętek
smętek

Sądy wszystkich instancji mogą, kierując się literą i duchem prawa, wydawać wyroki i postanowienia a postępowanie będzie prowadzone zgodnie z poleceniem Kwaczastego. No i co Mamy zrobić? Jeśli wybory prezydenckie będą przeprowadzone to od nas zależy przyszłość.

Marek
Marek

Wybory będą przeprowadzone i będą sfałszowane i co wtedy?
A będą sfałszowane to jest 100% pewności. Proszę zobaczyć kto będzie przeprowadzał te wybory i kto według pisu będzie orzekał o ich ważności. Do tego nierówność w kampanii w dostępie do mediów publicznych i pieniędzy, pieniędzy które uwaga kto będzie rozliczał? Tak ludzie pisu.