Współpracownikowi Jakiego przeszkadza półksiężyc na świątecznym plakacie – internauci go wyśmiali

Współpracownikowi Jakiego przeszkadza półksiężyc na świątecznym plakacie - internauci go wyśmiali

Sebastian Kaleta, bliski współpracownik Patryka Jakiego, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie, a wcześniej rzecznik prasowy Zbigniewa Ziobry, zdaje się być na tropie islamizacji świąt przez władze Warszawy. – „Święta Bożego Narodzenia Warszawa reklamuje symbolem, który przypomina stosowany w kulturze islamu półksiężyc (hilal). Rozumiem, że intencją było, by ważne chrześcijańskie święto pokazać jako świeckie, ale chyba nie wyszło…” – napisał Kaleta na Twitterze i dołączył zdjęcie plakatu, informującego o świątecznej iluminacji stolicy.

„Panie Pośle! W tę Noc (Bożego Narodzenia) świeciły gwiazdy i… księżyc. Po prostu” – napisał do Kalety jezuita o Grzegorz Kramer.

A Stefan Skrupulatny dodał: – „Pan ma mentalność cenzora z Mysiej, który we wszystkim się dopatrywał ataku na władze państwowe. Proszę się pomodlić o rozum do Matki Bożej Ostrobramskiej, tradycyjnie przedstawianej z sierpowatym półksiężycem”.


Internauci zaczęli też wysyłać Kalecie herby polskich miast, w których umieszczono właśnie półksiężyc, m.in. Tarnobrzega i Mińska Mazowieckiego. Usiłowali mu wytłumaczyć, że plakat nie ma nic wspólnego z islamizacją Świąt Bożego Narodzenia. – „Księżyc w otoczeniu gwiazdek przede wszystkim symbolizuje NOC. Trzeba mieć dużo złej woli, aby widzieć coś innego!!!!”;

– „Księżyc symbolizuje noc. Rozumie pan? Noc. Czyli taki moment, kiedy słońce jest niewidoczne spoza horyzontu i oświetla księżyc. Noc z reguły oznacza ciemności i dobry moment dla świetlnych zabaw. Choć mógł pan nie skminić, bo dla was noc oznacza porę do łamania Konstytucji”;

– „Ciemne tło, księżyc i gwiazdy normalnym ludziom powinny się kojarzyć z nocą. Natomiast zakręt, jaki pan zrobił przechodząc od symbolu islamu (?) do świeckości świąt jest mało logiczny. Zapomniał pan jeszcze wplątać w tę teorię spiskową PKiN i odwrócone choinki. Do boju!”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
JózekPolka gorszego sortuMariola DietrichAndaIka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Niestety, ta Kaleta też został radnym. Żenada.

Zbyszek
Zbyszek

Ów Kaleta modli się do MB Smoleńskiej. A to jest surowa matka, nie wybacza.

Maria
Maria

Skąd się wzięło tylu idiotów?

Ika
Ika

Z pisu 🙂

Zwinka
Zwinka

Kuku na muniu.

Anda
Anda

Za mądry to ten Kaleta nie jest, No ale gdyby był mądrzejszy, to by nie był w pis.

Mariola Dietrich
Mariola Dietrich

To wychodzi że nasz Księżyc jest muzułmański… Czyli ma konkretne wyznanie… No cóż głupota tego Pana powala… Nic dodać nic ująć….

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jemu wszystko się kojarzy. 😉

Józek
Józek

Wreszcie wiemy, co robili młodzi Kaczyńscy kradnąc księżyc. Oni już wtedy walczyli z islamizacją.