Wstawanie Polski z kolan. 20 milionów… za 58 obserwujących i 13 subskrypcji

Opozycja domaga się likwidacji PFN i składa zawiadomienie do prokuratury ws. jej wydatków

Polska Fundacja Narodowa – jak podaje Onet.pl – przez kilkanaście miesięcy zapłaciła ponad 20 mln zł. amerykańskiej firmie PR-owej. Pieniądze te miały zostać przeznaczone na promocję Polski w Stanach Zjednoczonych.

 

Nie od dziś wiadomo, że PFN jest symbolem PiS-owskiej megalomanii i marnowania publicznych pieniędzy. Amerykańska firma otrzymała pieniądze m.in. za utworzenie stron na portalach społecznościowych, które „lubi” bądź obserwuje po kilkanaście użytkowników. Takie zadanie można zlecić nawet i uczniowi podstawówki, choć, bez wątpienia, poradziłby on sobie z tym znacznie lepiej niż amerykański PR-owiec.

Firmą nagrodzoną przez PFN jest White House Writers Group. Współpraca z przedsiębiorstwem trwa już od października 2017 r., kiedy podpisano umowę na dwuletni okres współpracy.

Początkowo firma otrzymywała ok. 45 tys. dolarów miesięcznie, następnie kwota ta wzrosła do 90 tys. dolarów. PFN dała pieniądze na m.in. dodatkowe honoraria (aż 2,6 mln dolarów!) i przyjazdy pracowników do naszego kraju. Czy warto było tyle zapłacić?

 

Profile społecznościowe prowadzone przez firmę okazały się totalną porażką. Instagramowy profil HeartofPoland śledzi tylko… 51 osób, a kanał na YouTube zaledwie 13. Nieco lepiej jest na Twitterze, gdzie profil Polish_Fndtn obserwuje 6 tys. osób – w gruncie rzeczy nie jest to wcale imponujący wynik, gdyż znacznie więcej osiągają często zwykli trolle.

PFN została utworzona za rządów premier Beaty Szydło. Od tego czasu instytucja trwoni publiczne pieniądze i wspiera swoich; Polska Fundacja Narodowa zasponsorowała m.in. propagandową i hejterską kampanię „Sprawiedliwe sądy”. Pokłady śmiechu wywołał spot patriotyczny z Melem Gibsonem, w którym propagandyści z PFN usunęli z panoramy stolicy budynek Pałacu Kultury i Nauki.

Obecnym prezesem zarządu Polskiej Fundacji Narodowej jest Marcin Zarzycki.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BartGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Jak to kiedyś wygadał się prezydent Andrzej D. – ,,Ojczyznę dojną racz nam zwrócić…” . Ta fundacja to jeden wielki przekręt i temat na komisję śledczą gdy opozycja dojdzie do władzy.

Bart
Bart

PFN stosuje ten mechanizm realizowany również przez spółki, które obsiadła pisowska stonka. Wyciągnąć tyle kasy ile się da. Dlatego pisowskie spółki – Orlen, PKO, Peako, Alior etc – powinny być bojkotowane. Wtedy złodziejska piramidka prędzej czy później się zawali.
Mam też nadzieję, że ci, którzy spaśli się na nieswoich pieniądzach, będą wyrokami sądowymi zmuszeni, żeby je oddać.