„Wstawanie z kolan” polega na wszczynaniu awantur”

„Wstawanie z kolan” polega na wszczynaniu awantur”

Tak prof. Leszek Balcerowicz określił politykę międzynarodową prowadzoną przez rząd PiS i Jarosława Kaczyńskiego. – „Odbudowa suwerenności, czyli „wstawanie z kolan” polega według Kaczyńskiego i jego wyznawców na wszczynaniu awantur z kolejnymi demokratycznymi krajami: Niemcami, Francją, Izraelem, np. na horyzoncie US…” – napisał były wicepremier na Twitterze. – „Symptomatyczne, że ocieplanie stosunków dotyczy takich krajów, jak Białoruś Łukaszenki i Turcji Erdogana” – zauważył Balcerowicz.

Były wicepremier w kolejnym wpisie dodał, że fakt, iż Polska przed dojściem PiS do władzy miała „przyjazne stosunki z naszymi demokratycznymi sojusznikami, to wedle Kaczyńskiego i kaczystów przejaw „kolonializmu”.

Balcerowicz odniósł się także do stosunku partii rządzącej i samego Jarosława Kaczyńskiego do Rosji: – „Rosja jest nadal oficjalnie wrogiem dla PiS, ale żaden rząd w Polsce po 1989 r. nie realizował takiej proputinowskiej polityki osłabiania Polski wewnątrz i na zewnątrz” – napisał na Twitterze były wicepremier.

bt

Źródło: rp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "„Wstawanie z kolan” polega na wszczynaniu awantur”"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej

Jedynie nie pokłóciliśmy się z San Eskobar.