Wstyd, wiceministrze sprawiedliwości Jaki!

Tonący brzytwy się chwyta? – Jaki proponuje Banasiowi… debatę telewizyjną

Nieznajomość prawa szkodzi – tę starą prawdę znają wszyscy. Jeśli jednak dotyczy wiceministra sprawiedliwości, to chyba należy się trochę bać…

W radiowej Trójce Patryk Jaki stwierdził, że „po weryfikacji sprawców polska strona podejmie negocjacje na temat ewentualnej ekstradycji”. Chodzi o czterech mężczyzn, którzy zgwałcili Polkę i pobili jej męża w Rimini.

Internauci natychmiast wytknęli mu nieznajomość prawa, przytaczając definicję ekstradycji: „Wydanie władzom innego państwa osoby przebywającej na terytorium państwa wydającego, dokonywane w sytuacji, gdy osoba ta podejrzana jest o popełnienie na terytorium państwa zwracającego się z wnioskiem o ekstradycję czynu przestępczego lub w celu odbycia kary”.

Istnieje wprawdzie umowa dwustronna pomiędzy Polską a Włochami w przedmiocie ekstradycji, ale przewiduje ona brak zgody na wydanie, jeżeli w kraju popełniania przestępstwa toczy się już postępowanie. A jak wiadomo – choć przecież Jaki może tego znowu nie wiedzieć – że Włosi właśnie je toczą.

No, ale trudno się w sumie dziwić – Jaki jest tak zajęty występami medialnymi i obrażaniem sędziów, że czasu brakuje na choćby przeczytanie tej definicji. A poza tym – na co zwrócił uwagę prof. Adam Strzembosz – wiceminister sprawiedliwości jest z wykształcenia politologiem. – „Przede wszystkim nie jest prawnikiem, więc nie ma wbudowanego, charakteryzującego prawników, systemu elementarnych wartości, choćby zasady, że prawo nie działa wstecz” – powiedział w TVN24. Prof. Strzembosz dodał: – „Jaki słynie z zachowań, które poza jego środowiskiem, nikomu się nie podobają”.
(Źródło: crowdmedia, tvn24.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AndrzejHANNAgboorbartIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wiśnia
wiśnia

Słuchałem tego jełopa dziś w trójce, ręce i nogi opadają.

bart
bart

NIestety, kiedykolwiek i na jakikolwiek temat wypowiada się ten dres, jedyny komentarz, jaki mam w głowie, to „rany, co za tłuk mielony”.

Andrzej
Andrzej

Oni mają samych takich.

Maciek123454321
Maciek123454321

Czego Wy, kochani, czepiacie się uczciwego kibola? Swoją drogą – ciekawe, czy ma tatuaże, jak każdy szanujący się kibel. (ups przepraszam – kibol oczywiście miało być). A jeśli ma, to jakie? Pytanie dnia – jakie Jaki ma? Byle jakie, czy jakie takie Jaki ma?

Irena
Irena

Tak zagmatwaliscie sprawe, ze bez pol litra nie rozbierzesz. To, ze sprawa zaczela sie juz we Wloszech to najmniej wazne. Podsumujmy. Obywatele Wloch, pochodzacy z Maroka, ale ich obywatelstwo nie jest jeszcze jasne napadli we Wloszech na pare z Polski. Wlosi jako „gospodarze” przestepstwa maja sprawe w swoich rekach. Gdyby Marokanczycy uciekli do Maroka, to rzad wloski moglby wystapic o ich ekstradycje. Polska tutaj nie ma nic do gadania, ani nie ma prawa wtracac sie do postepowania karnego toczacego sie we Wloszech. Niech sie ten Jaki-Taki zajmie sie gwaltami na swoim podworku!

gboor
gboor

Przez analogię – to tak jakby Włosi domagali się od Polski „ekstradycji” np. chuligana, który pobiłby przebywającego w Polsce włoskiego turystę.

HANNA
HANNA

JAKO POLITOLOG MA OGROMNE BRAKI , JEŻELI CHODZI O PRZEPISY PRAWA. LEPIEJ JUŻ NIE MÓWIĆ NIC , JAK PLEŚĆ GŁUPOTY I DYRDYMAŁY. PANIE JAKI , MOŻE ZAOCZNE STUDIA NA PRAWIE ? NA TYM STANOWISKU BY SIĘ PANU TO PRZYDAŁO.