Wstydź się Polsko! – Klaudia Jachira o przemówieniu Dudy

Wstydź się Polsko! - Klaudia Jachira o przemówieniu Dudy

Dopiero prezydent małej Litwy powiedział o Wolnej Ukrainie, bezprawnej aneksji Krymu, a nie ten nasz „przywutca”. Naprawdę, wielki wstyd! – napisała Klaudia Jachira na Twitterze.

 

Mija 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej oraz Sejmie Republiki Litewskiej odbyło się uroczyste zgromadzenie z udziałem m.in. prezydentów obu krajów.

Bezkompromisowe, nazywające rzeczy po imieniu przemówienie wygłosił prezydent Litwy Gitanas Nauseda: – Mobilizacja rosyjskich sił zbrojnych na granicy z Ukrainą i działania wojenne we wschodniej Ukrainie, dokonywane przez nielegalne, uzbrojone i wspierane przez Moskwę grupy, świadczą o wysiłkach, presji i podżeganiu do napięcia militarnego, jako dźwigni politycznego wpływu. Pragnę podkreślić, że Litwa nigdy nie uzna nielegalnej aneksji Krymu i będzie działać na rzecz zakończenia faktycznej okupacji części wschodniej Ukrainy. Cokolwiek się stanie nie możemy pozwolić, aby Ukraina ponownie osunęła się w przeszłość.

Prezydent Duda opowiadał o kontekstach historycznych Konstytucji 3 maja, jej znaczeniu dla Polski, Europy i świata natomiast nie wspomniał nawet jednym zdaniem na temat wojny toczącej się za wschodnią granicą Polski.

 

Oburzyło to obecną na sali Klaudię Jachirę – w trakcie wystąpienia prezydenta Dudy wstała i rozwinęła baner z napisem KONSTYTUCJA. Na Twitterze posłanka Jachira napisała: W Święto Konstytucji 3 maja przemawia w Sejmie PAD. Wstydź się, Polsko!

I dalej: Dopiero prezydent małej Litwy powiedział o Wolnej Ukrainie, bezprawnej aneksji Krymu, a nie ten nasz „przywutca”. Naprawdę, wielki wstyd!

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Cała impreza robiła nieco surrealistyczne wrażenie: oto ekipa nieustannie gwałcąca Konstytucję, organizuje fetę na jej cześć, deklaruje wielki szacunek i dozgonną wierność. PiS – mistrz hipokryzji.

Krzysztof Hoffmann

 

Źródło: wiadomosci.onet.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
4 maja 2021 08:32

Nie nasz przywódca, nasza prymitywna forma życia.

Antykaczor
Antykaczor
4 maja 2021 09:44

Pyszne! Pisowska władza obchodzi Święto Konstytucji 3 Mają. Skojarzenie mam jedno, mianowicie gwałciciel obchodzi urodziny swojej ofiary. Zresztą czego można spodziewać się mając w pamięci prokuratora Piotrowicza ryczącego ,, precz z Komuną” i tym podobne absurdalne sceny.

Zbyszek
Zbyszek
4 maja 2021 09:54

Wydarzeniem cywilizacyjnym dla naszej ojczyzny na miarę uchwalenia konstytucji 3 Maja było wstąpienie Polski do UE. I teraz jest tak samo jak wówczas. Co budujemy na tej bazie? To samo co wtedy.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
4 maja 2021 11:07

Trudno żeby Duda krytykował Rosję, skoro jego szef realizuje politykę Putina wobec UE.

jurek
jurek
4 maja 2021 13:59

Jakie to smutne i symptomatyczne dla naszego kraju. Jedna posłanka ratuje honor demokratycznego(?) parlamentu.

druh Marek
druh Marek
4 maja 2021 18:43

Gdyby kilkunastu posłów/posłanek było tak odważnych i kreatywnych jak posłanka Jachira, być może żylibyśmy w innej parlamentarnej rzeczywistości.Nie dziwię się ,że A.Duda nie mógł spokojnie na to patrzeć, bo właśnie on, mający być strażnikiem konstytucji i prawa obywatelskich został ich grabarzem.