Wszechpolacy wkraczają na salony

Wszechpolacy wkraczają na salony

„Dziennik Gazeta Prawna” poinformował, że Wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej Piotr Głowacki, został szefem departamentu audytu wewnętrznego Narodowego Banku Polskiego. Nie byłoby w tym może i nic szczególnego, gdyby nie osobliwy dorobek życiowy i polityczny tego pana. Jest młody, prężny i wykształcony, bo skończył ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzi z Wyszkowa.

Kariera polityczna marzyła mu się w zasadzie od początku. Próbował bez powodzenia dostać się do Parlamentu Europejskiego, samorządu i Sejmu. Stanowisko usiłował zdobyć początkowo z ramienia Ruchu Narodowego. Potem, gdy starał się o mandat radnego, kandydował z komitetu wyborczego „Masz wybór!”, które założył jego ojciec Marek Głowacki – były członek PiS i działacz Klubu Gazety Polskiej. Chciał też zostać posłem i próbował tego kandydując z listy Kukiz’15.

Wiceprezesem MW został natomiast 2 lipca 2016 roku i w sieci pojawiło się natychmiast zdjęcie nowo wybranego zarządu opatrzone mówiącym wszystko rasistowskim „hasłem reklamowym”: „All different, all white”.

Nowy dyrektor departamentu NBP, ma na swoim koncie organizowane wspólnie z MW protesty przeciwko imigrantom w Wyszkowie. Wygłaszał tam płomienne przemówienia pośród skandowanych okrzyków w rodzaju: „Opamiętaj się Polaku! Polska tylko dla rodaków!”, „Cała Legia głośno krzyczy NIE dla tej islamskiej dziczy”. Oburzał się na media określające narodowców nazistami, faszystami i ksenofobami. Oskarżał dziennikarzy, którzy popierali wtedy przyjęcie uchodźców do Polski, iż zakłamują rzeczywistość.

Wiceprezes MW ma ugruntowane poglądy nie tylko na temat imigrantów, ale też Unii Europejskiej. Podczas nieudanej kampanii do parlamentu europejskiego mówił, że „uważa UE za zło”. W rozmowie z portalem nowywyszkokwiak.pl oświadczył kiedyś, że „trudno byłoby nie zauważyć korzyści finansowych, jakie dotychczas przynosiło Polsce uczestnictwo w UE, rozwoju infrastruktury. Ale wiele krajów, również w Europie, doskonale rozwija się bez uczestnictwa w Unii. Nieuchronnie nadchodzi zresztą moment, że będziemy dopłacać. Dlatego trzeba twardo bronić interesów Polski. Zdaję sobie sprawę, że UE nie da się zmienić, dlatego stopniowo należy ją rozmontowywać”.

Głowacki deklarował, że zadba o to, by UE miała mniejszy wpływ na prawo i udowadniał, że Polska „powinna być bardziej suwerenna, a Unia ogranicza jej niezależność”.

Na stanowisku szefa departamentu audytu wewnętrznego Narodowego Banku Polskiego, Głowacki wymienił Andrzeja Diakonowa, który również był związany z Ruchem Narodowym i który w 2003 roku został oskarżony o malwersacje finansowe.

DGP wystosowała zapytanie do NBP o nowego dyrektora, pragnąc dowiedzieć się na jakiej zasadzie otrzymał to stanowisko i czy jego przynależność do MW nie pozostaje w sprzeczności z założeniem o apolityczności banku centralnego. Odpowiedzi na razie brak.
(Źródło: DGP)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
WaldemarNihilinz.mamon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
inz.mamon
inz.mamon

straszne… kraj zbrunatniał do reszty… co nasrtępne, noc kryształowa?

Nihil
Nihil

Padnie na pysk zanim dopcha się do koryta

Waldemar
Waldemar

Patrz i ucz się młodzieży: to są właściwe drogi awansu w Pislandii: Młodzież Wszechpolska, Forum Młodych PiS, ONR, Kluby Gazety Polskiej, nie mówiąc o samej Partii. To są najważniejsze punkty w twoich cv, nie zaś studia, staże i nikomu niepotrzebne projekty. Nie wolno wam o tym zapominać, bo to jest jedynie właściwa droga na sam szczyt kariery!