Wszyscy jesteśmy Frasyniukami

 „W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego [PiS] próbuje chwycić za twarz niezawisłych sędziów”

Kaczyński wraz ze swoimi akolitami ośmieszają nas, pogrążają kraj w małości.

W walentynkową Środę Popielcową przyszli skoro świt po Władysława Frasyniuka. Czarna łapa wykluwającego się reżimu kaczystowskiego wzięła się za legendę „Solidarności” (tej klasycznej z lat 80-81 i stanu wojennego, a nie dzisiejszej kunktatorskiej).

Skojarzenia z najściem Barbary Blidy, które w 2007 roku skończyło się śmiercią posłanki, jest oczywiste, bo to ta sama władza i ten sam minister sprawiedliwości. Rzecz jasna, nie mogło to odbyć się bez wiedzy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który dla rządu Mateusza Morawieckiego jest naczelnikiem. Wszak prezes PiS kręci tym interesem władzy, minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński mógł tylko czuwać pod telefonem.

Przyszli i skuli Frasyniuka, jak bandziora, przy rejestrującej zdarzenie kamerze. To nie tylko nadmierna demonstracja, ale przede wszystkich zastraszenie. Frasyniuk nie jest strachliwy, ale inni wg tej logiki mają robić pod ogonem, gdy na nich się tupnie.

Trudno zestawiać Frasyniuka z innymi postaciami i zdarzeniami, gdyż od początku władzy PiS społeczeństwo obywatelskie toczy walkę o demokrację i  praworządność w kraju, których coraz mniej. Frasyniuk jakoby naruszył „nietykalność” policjantów na kontrmiesięcznicy. A może to ci Kulsonowie nie radzą sobie z demonstrującymi Frasyniukami? Oczywiście, że tak.

Dzisiaj w obliczu opresyjnych działań wszyscy jesteśmy Frasyniukami. Dlaczego jednak Kulsonowie nie wypowiedzą posłuszeństwa tej władzy? Politycy PiS uzasadniają, iż każdy jest równy wobec prawa, co średnio inteligentnego Polaka musi śmieszyć. A czy Kaczyński jest równy (Lech Wałęsa ma deprecjonujące określenie na temat gabarytów prezesa PiS, co dzisiaj nie omieszkał napisać na Twitterze) wobec prawa i może nie stawiać się na Komisję Etyki, która wzywa go do odpowiedzialności za „mordy zdradzieckie i kanalie”? A może Straż Marszałkowska skułaby prezesa na sali sejmowej i doprowadziła go, gdzie trzeba?

Zdarzenie z Frasyniukiem wydaje się być drobne, jest jednak symptomatyczne dla tego, z czym mamy dzisiaj do czynienia. PiS niszczy demokrację w Polsce, a my wraz z Frasyniukiem temu mówimy „nie”, sprzeciwiamy się. Widzi to świat zachodni, który poprzez swoje instytucje nawołuje władze PiS do cofnięcia się. Plama na honorze Polaków jest coraz większa, a może stać się krwawa, bo Kaczyński wraz ze swoimi akolitami nie cofną się. Ośmieszają nas, pogrążają kraj w małości, w swoim bajorku utrzymania władzy za wszelką cenę.

Idzie gorsze, niż owo najście o świcie domu Frasyniuka. Zaczęło się od domu Frasyniuka, a skończy na wspólnym domu: Polska. Taka jest logika tej władzy spod ciemnej gwiazdy.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AndrzejrysiekParagraf22DONKudu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zdegustowany
Zdegustowany

Zero komentów? Najwyraźniej sprawa nikogo nie obchodzi.

Janik
Janik

Ja jestem Frasyniuk ! !

Paragraf22
Paragraf22

Ty to jesteś Janik, a nie żaden Frasyniuk.

Michał
Michał

Nigdy nie widziałem mniej rzetelnego felietonu. Same emocje, zero logiki. W życiu na PiS nie głosowałem i nie zagłosuję, ale jeśli tak Państwo prowadzą narrację, musi to oznaczać, że mają Państwo swoich zwolenników za idiotów. Serdecznie pozdrawiam i apeluję o zdrowy rozsądek

rysiek
rysiek

u kodziarzy słowo rozum nie istnieje ?

Kudu
Kudu

@Zdegustowany
Autor powiedział już za wielu z nas to, co trzeba. O czym więc mamy dyskutować pod tym konkretnym tekstem? Podyskutujemy pod tekstem o tym, jak mamy odkadzić umysły przynajmniej połowy z 45% zaczadzonych tivipisią propagandą. Podyskutujemy pod tekstami proponującymi realne pomysły na odzyskanie wolności. Tu można co najwyżej się podpisać: „chapeau bas, panie Frasyniuk!”.

DON
DON

Pisiory odrażająco zapluwają Frasyniuka w TVPiss… Opozycja do zarzygania ‚nakręca’ atmosferkę, że w Polsce jest stan wojenny / totalitaryzm / komunizm – w cudzysłowiu bo kto normalny to kupuje ? Bezmózga ta opozycja. Pisiory przegięły ostro z tą 6tą rano i kajdankami. Głupota czy celowy show żeby podpuścić opozycję jw do dalszego robienia z Siebie idiotów ? Chyba jednak opcja 2 A sam Frasyniuk imo bez sensu – owszem protest przeciwko ‚cyklicznym’ ustawom dobry no ale oni przecież blokowali legalną demonstrację a to podpada pod normalną ustawę – bez ŻADNEGO związku z cyklicznością I tak comiesięczne sraczki nonsensu lecą sobie… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej

Autora „mord zdradzieckich i kanalii” też należy zakuć.