„Wszyscy poza Konfederacją chcemy tego samego” – mówi Michał Dworczyk w sprawie szczepień

Panie Dworczyk, kończ już pan…

Zakończyło się spotkanie z przedstawicielami klubów parlamentarnych, poświęcone Narodowemu Programowi Szczepień. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich sił politycznych obecnych w parlamencie. „Poza Konfederacją wszyscy stawiamy sobie ten sam cel, czyli sprawne zaszczepienie jak największej części populacji w naszym kraju” – powiedział Dworczyk jako pełnomocnik rządu ds. szczepień.

 

Przedstawiciele rządu przedstawili informacje dotyczące programu szczepień oraz odpowiadali na pytania. „Wybrzmiał taki postulat, sformułowany chyba przez przedstawicieli wszystkich środowisk politycznych, aby rząd rozpoczął rozmowy poza Unią Europejską – pomimo porozumienie unijnego – o pozyskaniu szczepionek” – tłumaczył Dworczyk. Apelował także do prasy, aby temat Narodowego Programu Szczepień nie traktować w ramach sporu politycznego. Wyjaśniał, że rząd ograniczony jest niewystarczającą dostępnością szczepionek.

Rozmowa była rozmową bardzo burzliwą, bo trzeba powiedzieć uczciwie, że te przedstawiane stanowiska były bardzo różne, nie tylko między nami a opozycją, ale różne wewnątrz opozycji” – tłumaczył minister Niedzielski, i od razu stawia warunki co do sposobu przeprowadzania rozmów: „rozmawiajmy merytorycznie i poważnie. Merytoryczna rozmowa wymaga odrobiny przygotowania, co wymaga odrobiny wysiłku. Przewodniczący Cezary Tomczyk dzisiaj pyta o dostawy do Polski i żąda jawności na temat dostaw do Polski i harmonogramu szczepień. To wszystko od wielu dni jest publikowane na stronach rządowych gov.pl/szczepimysie… oczekujemy odrobiny wysiłku, merytorycznego przygotowania i dyskusji”.

 

Ta uwaga zapewne odnosiła się do wypowiedzi Cezarego Tomczyka, przewodniczącego klubu parlamentarnego KO, który ostro skrytykował fiasko rządowego programu szczepień. „Rząd chaotycznie próbuje informować opinię publiczną i wycofywać się z wcześniej złożonych deklaracji”. Dodał, że takie konsultacje powinny się odbyć znacznie wcześniej, a zamiast tego rząd nie słuchał ostrzeżeń i nie odpowiadał na pytania opozycji. „Rozumiem, że rząd chce się podzielić porażką i chaosem z opozycją” – dodała Lubnauer. Podkreśliła, że za chaos i dezorganizację opozycja nie zamierza brać odpowiedzialności.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ryszard Terlecki nie omieszkał próbować szantażu emocjonalnego na opozycji: „mamy nadzieję, że choć raz dojdzie do merytorycznej dyskusji, do prezentacji jakiś pomysłów czy postulatów opozycji, bo jak dotąd to mamy raczej (do czynienia – przyp. red.) z takim narzekaniem, na zasadzie “nie bo nie, wszystko nam się nie podoba”.

Pytanie, co miałoby się w tak fatalnie zorganizowanej akcji spodobać opozycji i dlaczego wielokrotnie obrażani i lekceważeni politycy mieliby teraz sypać pomysłami.

/ep/

Źródło:  rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
26 stycznia 2021 15:22

A co to takie jest, ta merytoryczna rozmowa z rządem ? Terlecki jak zwykle nie mógł sobie odmówić wysunięcia starego, rozdwojonego jęzora.