Wszystkie grzechy PiS

Szydło zniesmaczona komentarzami na temat kolizji drogowej w Imielinie

Grzechy pierworodne ma się jak znamię, skazę, jak szkarłatną literę z powieści Hawthorne’a.

Rząd Beaty Szydło ma wiele grzechów pierworodnych i jeden śmiertelny. Tym ostatnim jest pani Szydło, bo jej premierowanie jest oparte na tym, że Jarosław Kaczyński nie chciał wziąć odpowiedzialności konstytucyjnej za łamanie prawa ustrojowego. Szydło na swoje piersi bierze pisowskie bezprawie.

A grzechy pierworodne, czyli takie, z których nie można się wyspowiadać (przed księdzem czy też społeczeństwem), ma się jak znamię, skazę, jak szkarłatną literę, trafną metaforę pierwszego klasyka literatury amerykańskiej – Hawthorne’a.

Taką szkarłatną literą jest Antoni Macierewicz, który nie miał być ministrem obrony narodowej, a miał nim być Jarosław Gowin. Ten ostatni jako genetyczny katolik (genetyczny katolicyzm Gowina polega na tym, że jest zakłamany, jak o. Tadeusz Rydzyk; dopiero teraz poznali się na tej wadzie genetycznej w „Znaku”) świadomie skłamał.

Szkarłatną literą rządu PiS jest Zbigniew Ziobro, który powinien stanąć przed Trybunałem Stanu (lenistwo posłów Platformy Obywatelskiej ma w tym swoje zasługi, nazywane „brzuchem do góry”), a teraz ten magister prawa gulgocze o prawie (inaczej niż gulgot jego niedojrzałej retoryki nie można nazwać).

Szkarłatną literą – kto wie, czy nie najbardziej czerwoną, bo wypaloną niedawno – jest Mariusz Kamiński, minister od koordynacji służb specjalnych, który wszedł w skład rządu, mając wyrok 3 lat więzienia bez zawiasów. Rozumiecie? Nie dzieje się to w Burkina Faso, czy w jakimś państewku na Karaibach, to dzieje się w Polsce. Facet dostaje kraty, celę, pryczę, a Szydło robi z niego ministra.
Prawda, wyrok nie był prawomocny, czyli wyrok miał być zatwierdzony – albo nie – w wyższej instancji, w apelacji. I wówczas Kamiński został ułaskawiony od wyroku przez Andrzeja Dudę. Świadomie używam bardzo ścisłego języka polskiego – „od wyroku”.

Czy można być ułaskawionym bez prawomocności? Wysilamy umysły – i co? Nie można! Toż to logiczne do bólu. Tego nie musi rozpatrywać żaden sąd, to może wypowiedzieć średnio inteligentny człowiek. Co możemy powiedzieć o Dudzie, który podjął decyzję nieśrednio inteligentną?

Gdyby nawet Kamiński miał wyrok prawomocny, to ułaskawienie nie jest wymazaniem wyroku. Bo – po pierwsze, wyrok – tak jak czyn, który jest przyczyną wyroku – nie ulega wymazaniu w czasie i przestrzeni. To nie są „faceci w czerni”, którzy za pomocą pistoletu laserowego czyszczą szare komórki z zapisanej w nich przeszłości.

Jednym słowem – jak to kolokwialnie i dosadnie mówi się – minister Kamiński jest kryminalistą. Mogę napisać to sylabami (kry-mi-na-lis-tą), czyli grawerowaniem fonetycznym, ale ten człowiek o bardzo marnych właściwościach intelektualnych kompromituje nas wszystkich, kompromituje imię Polaka.

Kamiński to jest do tego stopnia szkarłatna litera, że na jego widok w oczach się czerwieni. I ten „grzech pierworodny” zabiera się za niszczenie tego, co w Polakach jest najlepsze, najpiękniejsze. Za społeczeństwo obywatelskie, za kapitał społeczny – za jedną z organizacji pozarządowych.

Służby specjalne Kamińskiego chcą prześwietlić Fundację Otwarty Dialog, której szefem jest Bartosz Kramek. A to dlatego, że on i działacze Otwartego Dialogu walczyli o wolne, nieupartyjnione sądy. I poskutkowało to dwoma wetami Dudy.

Szkarłatna litera Kamiński niszczy organizację, która działa zgodnie z literą… prawa, dba, aby ta litera prawa nie była przestrzegana. Aby litera prawa była szkarłatna, naznaczona, czerwona, jak on z wypalonym przez prawo wyrokiem. I oto minister – który wg logiki obowiązującej w naszej cywilizacji, logiki greckiej i prawa rzymskiego – jest „szemrany”,  niszczy to, co w Polsce jest najlepsze.

Jak takie działania Kamińskiego nazwać? Takie dotknęło nas zło, niedawno nazywane „bolszewią”. Ten rząd jest pełen Szkarłatnych Liter – grzechów pierworodnych, a pani Szydło skończy tak, jak nakazuje nie tylko powyższa metaforyka, ale przede wszystkim nauki antropologiczne, socjologiczne – grzechem śmiertelnym, bo nadstawia swoją pierś za szefa tego bezprawia – prezesa Kaczyńskiego, don Corleone.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
WiewaJanMariolaMagdaMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Jak PiS padnie,to broszka zejdzie do kopalni Brzeszcze i tam będzie się blakac slepymi chodnikami.Bo tam jej nikt nie znajdzie.Ciekawe ile kanapek i broszke zabierze.Bo kiedyś kanapki się zje,a wtedy trzeba będzie wyjechać na powierzchnię i odpowiedzieć za całe zło które się uczyniło.Ale asfalt pod dom w Przecieszynie jej polozyli
Ma najbardziej przerabane-dzięki kurduplowi

Magda
Magda

Nie, to nie dzięki kurduplowi ma tak przerąbane; samej sobie będzie mogła podziękować. Ale nic innego nie należy się kreaturze, która za stanowisko daje się szmacić – i to od samego początku. Dobrze wiedziała, na co się pisze.

Mariola
Mariola

Jestem przerażona. Nigdy do nikogo nie czułam nienawiści. Teraz jak patrzę na powiatową to jej po prostu nienawidzę. Jak można tak kłamać. Jak można być tak pozbawionym kręgosłupa moralnego. Pani premier br.. kłamczucha okropna. Jak jej dzieci mogą na to patrzeć, zgroza…

Mariola
Mariola

To nie jest mój wpis , więc redakcja dopuszcza się manipulacji publikacji tekstów pod moim nickiem, którym na tym forum posługuję się od prawie dwóch lat.

Jan
Jan

W spisie szkarlatnych liter brakuje jeszcze ministra Szyszki, ktory zajmuje sie niszczeniem przyrody, oraz ministrow edukacji i kultury – te same poczynania w swoich odpowiednich dzialkach.

Wiewa
Wiewa

To nie szkarłatna litera, to cały szkarłatny alfabet nam się ułożył.. Wspomnijcie panią Szydło z czasów kampanii, jej twarz jasną, pełną spokoju. Spójrzcie na twarz premier Szydło, ileż zaciętości, nienawiści i wrogości w sobie mieści. Ten szkarłatny alfabet odcisnął szkarłatne piętno na jej duszy. ( Wszak głęboko wierzącą osobą jest). Pomnij Szydło pani! wszystko ma swoją cenę! czasem zbyt wysoką i zbyt boleśnie płaconą. A szkarłat ogniem piekielnym płonie….