„Wszystkie pomniki Kaczyńskich będą kiedyś zdjęte”

"Wszystkie pomniki Kaczyńskich będą kiedyś zdjęte”

Na pl. Piłsudskiego w Warszawie trwają prace przygotowawcze do budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. W badaniach przeprowadzonych przez stołeczny ratusz w listopadzie ubiegłego roku ponad 70 proc. warszawiaków negatywnie wypowiedziało się na temat lokalizacji pomników w tym miejscu.

Tymczasem podczas ostatniej miesięcznicy Jarosław Kaczyński zapowiedział, że – oprócz odsłonięcia 10 kwietnia pomnika wszystkich ofiar – w miejscu, w którym ma stanąć monument Lecha Kaczyńskiego, powstanie coś w rodzaju cokołu symbolizującego pomnik.

Głos w sprawie na Twitterze zabrał były prezydent Lech Wałęsa. – „Wszystkie pomniki Kaczyńskich, idę o zakład, będą kiedyś zdjęte z różnych powodów. Po prostu nie zasługują, nawet ubliżają odpowiedzialności za decyzje, za przewidywalność. To musi i będzie rozliczone, przez fakty dokonywane nie zakrzyczy się prawdy i odpowiedzialności” – napisał.

W kolejnym wpisie odniósł się także do katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. – „Za całą sprawę tragedii smoleńskiej odpowiada śp. Lech Kaczyński, jego nieodpowiedzialność. Nie wolno było zgromadzić w jednym locie tylu ważnych osób. Nie należało pozwolić na start i lądowanie tego samolotu. Już wcześniej w Gruzji byłaby tragedia, gdyby nie odwaga pilotów” – dodał Lech Wałęsa.

bt

Źródło: onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "„Wszystkie pomniki Kaczyńskich będą kiedyś zdjęte”"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rysiek

Jeszcze żeśta nie zdechły finansowo ?

Polka gorszego sortu

„Coś w rodzaju cokołu”… Coś w rodzaju pomnika, coś w rodzaju rządu, coś w rodzaju sądu, coś w rodzaju… państwa. Tak to wygląda.

shaq

Lechu jak zwykle rozsądnie. Całkowicie się zgadzam, pomniki smoleńskie powinny podzielić los pomników Lenina i Dzierżyńskiego