Wszystkie twarze premiera Morawieckiego

Wszystkie twarze premiera Morawieckiego

W zależności od sytuacji, premier objawia nam się albo jako eurosceptyk, albo euroentuzjasta. To wetuje Fundusz Odbudowy, to go zachwala. To broni demokracji w Polsce, to pisze o niszczeniu sądownictwa.

Jak to ze sobą pogodzić?

Morawiecki w Sejmie we wtorek zachwalał fundusze unijne i bronił ich jak niepodległości, ale to przecież jest premier z tej samej partii rządzącej, której przedstawiciele w listopadzie 2020 r. wraz z Węgrami głosowali przeciw Funduszowi Odbudowy UE. Byle mieć swobodę w demontażu państwa, byli gotowi wtedy pozbawić Polskę pomocy.

To jest podział na tych, którzy chcą, żeby naród polski decydował sam za siebie, i na tych, którzy chcą, żeby kilku urzędników w Brukseli decydowało o naszym losie” – mówił wtedy.

Ten sam premier 2 tygodnie temu kwestionował przepisy traktatu o UE i zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie, czy Konstytucja jest ważniejsza niż prawo unijne, co samo w sobie jest podważaniem traktatu akcesyjnego. Wszystko po to, by kwestionować wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE.

A co czytamy w Krajowym Planie Odbudowy? Rząd załamuje ręce nad niskim stanem inwestycji prywatnych. Tłumaczy ten stan niepewnym otoczeniem prawnym i próbą politycznego podporzadkowania sądownictwa.

Czy premier w ogóle zauważył, że jeśli Trybunał Julii Przyłębskiej orzeknie, że Polska ma prawo kwestionować wyroki TSUE, to żadnych środków unijnych nie dostaniemy?

Tych środków, które musimy teraz – jak twierdzi – bezwzględnie pozyskać, bo taka jest nasza racja stanu?

Teraz poparcie Funduszu ma być testem na patriotyzm. Jeśli tak, to znaczy, że głosując w 2020 r. przeciw – premier tego testu nie zdał i działał na szkodę Polski. I teraz otwarcie się do tego przyznaje.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/ep/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ech
ech
5 maja 2021 09:42

Kłamca i PiSowski aparatczyk.

Zwinka
Zwinka
5 maja 2021 11:17

Fircyk w zalotach…

Dron
Dron
6 maja 2021 15:28

Przykro mi, ale wyczerpałem już do cna swój zasób słów na określenie tego pana. Pomoże ktoś?

Nord
Nord
6 maja 2021 15:56

Czy człowiek, który:

  • mówi co innego i robi co innego,
  • najoględniej rzecz ujmując, dość często mija się z prawdą,
  • wczoraj robił tak, dziś robi siak, a jutro będzie robił owak

może być premierem????

Nord
Nord
6 maja 2021 15:57

Aha, zapomniałbym – jeszcze do tego parę razy złamał prawo.