Wujec: „Kościół swoim autorytetem potwierdza to, że kłamstwo można głosić w kościele”

Henryk Wujec poważnie chory

Henryk Wujec, działacz opozycji w czasach PRL, jest oburzony wczorajszym przebiegiem mszy w kościele św. Brygidy z okazji rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Jego zdaniem, podczas takich uroczystości Andrzej Duda powinien uhonorować Lecha Wałęsę, Bogdana Borusewicza, Henrykę Krzywonos. – „Gdzie oni są? Nie było ich tam. Jak można robić takie obchody bez ich obecności? Przecież nie Duda robił tę rewolucję, ani ci, którzy byli obecni w kościele. Lech Wałęsa wyszedł z bazyliki, bo nie mógł znieść tego kłamstwa” – powiedział Wujec w TVN 24.

Przypomnijmy, pierwszy przewodniczący NSSZ „Solidarność” wyszedł z kościoła przed przemówieniem prezydenta. – „Przecież w przemówieniu Dudy nie wymieniono słowa Lech Wałęsa. To jest akceptacja kłamstwa. To jest dla mnie w ogóle niedopuszczalne, że nie ma głosu Kościoła, żeby się temu sprzeciwić” – zauważył Wujec. Powiedział, że dziwi się metropolicie gdańskiemu arcybiskupowi Sławojowi Leszkowi Głódziowi: – „Kościół swoim autorytetem potwierdza to, że kłamstwo można głosić w kościele” – dodał.

Według Henryka Wujca, rządzący zawłaszczają rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. – „Uważam, że Solidarność była najważniejszym wydarzeniem po II wojnie światowej w Europie, a być może w całym świecie. (…). Zmieniła naszą część Europy, a w konsekwencji również świat zmieniła (…). Jak można teraz czcić coś takiego samemu, zawłaszczać to święto. To jest niszczenie wielkiego dorobku narodu polskiego. Nie wolno dla swoich własnych interesów politycznych zawłaszczać dobra wspólnego” – powiedział Wujec.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ZbyszekBarbaraAgnieszkamarekWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

A czy ktoś w ogóle słucha bełkotu pisuarowego? To, co oni wygadują, nadaje się jedynie do spuszczenia z wodą w klozecie. A to, co robią, nadaje się do podsumowania w wyrokach Trybunału Stanu i sądach karnych.

Barbara
Barbara

Niestety , wiele osób słucha , bo ogląda tylko rządową telewizję i księdza w kościele,Większość osób na tzw.prowincji , walcząca z przaśną codziennością widzi PiS jako partię otwierającą im okno na świat czyli dającą nadzieję. na lepsze jutro. A ponieważ trudy dna codziennego ograniczają horyzonty postrzegania i rozumienia, są oni wdzięczną „gąbką”tego bełkotu .. Polska to nie tylko duże , prężne miasta.

Zbyszek
Zbyszek

Barbara, nie poznaję cię.

Janusz
Janusz

A czy tam kiedykolwiek było głoszone coś poza kłamstwem?

wspominka
wspominka

Warto przypomnieć „korzenie”.polskiego sprzedajnego kościoła.
Arcybiskup Głódź był źródłem informacji dla wywiadu wojskowego PRL.
Przekazywał”Cenne i wartościowe informacje”
Sławoj Leszek Głódź, obecnie metropolita gdański, a w przeszłości polski wysłannik w Watykanie, informatorem komunistycznego wywiadu informuje Onet i „Rzeczpospolita”. Dziś ten zdrajca uczciwych polaków i konfident SB stoi pod krzyżem i rżnie porządnego tak samo jak jego niedawny koleś w sutannie proboszcz Parafii p.w”świętej Brygidy” i agent SB niejaki Jankowski pseudonim” Filozof”

Waldemar
Waldemar

No cóż, słynny portret „Nieznanego mężczyzny z wąsem (II połowa XX wieku)”, autorstwa Jacka Fedorowicza, po latach znowu aktualny. To jedno. Ciekawym wątkiem w przemówieniu Dudy był pewien – nie wiem , jak to nazwać? żal, niedosyt, poczucie braku – z powodu „bezkrwawej rewolucji” 1989 roku. Przez wiele lat po Okrągłym Stole był to powód do dumy, że wbrew krwawej polskiej tradycji, tym razem do przełomu doszło na zasadzie nieznanej nad Wisłą, a praktykowanej na Zachodzie – konsensusu, ucierania racji, kompromisu. Teraz pan prezydent w znanym w całym kraju kościele wylewa z tego powodu krokodyle łzy. Ale widać takiego mamy… Czytaj więcej »

marek
marek

Wypada się z panem Wujcem zgodzić. Nie mamy już kościoła katolickiego tylko polską odmianę katolicyzmu. Tym co wygadują ostatnio, z małymi wyjątkami, biskupi i księża, już dawno powinien zainteresować się Watykan i papież Franciszek osobiście, i powinien przerwać tą ewidentną schizmę.. A to że PiS pisze od nowa historię Polski to widzimy od 2015 roku, brak w tej historii miejsca dla L.Wałęsy, T. Mazowieckiego, J.Kuronia i ……H. Wujca. A to tylko dlatego że ma pan swoje zdanie, swoje poglądy, które nijak nie pasują do tego co mówi PiS i jego prezes. Nowa historia ma brzmieć że Solidarność została stworzona przez… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka

Zapraszam na światełko pod SN przy pl. Krasińskich w Warszawie 3 września o godzinie 20.00. Pomóż zachować demokrację w Polsce. To ważne dla wszystkich!