Wybór Banasia na szefa NIK był celowym działaniem partii? „Służby wiedziały doskonale, z kim mają do czynienia”

Szef specsłużb Mariusz Kamiński unika złożenia wyjaśnień w Sejmie ws. Banasia?

Marian Banaś został wybrany na stanowisko prezesa NIK w momencie, gdy wiadomym już było, że istnieją poważne przesłanki podważające jego „kryształowość”. Czy możliwym jest więc, aby zaplanowano, że szefem NIK-u – osobą mającą dostęp do informacji niejawnych – zostanie człowiek, na którego będą haki?

 

Taką tezą wysunęła na antenie TOK FM była minister kultury, Małgorzata Omilanowska. „Dla mnie jest oczywiste, że polskie służby wiedziały doskonale, z kim mają do czynienia i wygląda to na zaplanowane działanie – wybranie człowieka, na którego są haki” – mówiła w audycji „Goście Passenta” Omilanowska,

– „Ludzie mogą nie wiedzieć jak szczegółowej analizie poddawany jest życiorys człowieka, który ma dostać dostęp do dokumentów tajnych. Na sprawdzeniu wszystkich w życiu transakcji dokonanych na nieruchomościach i większych zakupów osoby sprawdzanej, od momentu, kiedy osiągnęła 18 rok życia. Dla mnie jest oczywiste, że polskie służby wiedziały doskonale, z kim mają do czynienia i wygląda to na zaplanowane działanie – wybranie człowieka, na którego są haki. Chciałabym, żeby pan premier tę ścieżkę sprawdził i ustalił szefowie, których służb za tym stoją” – przekonywała była minister.

 

Z jej opinią zgodzili się pozostali goście audycji: Paweł Wroński i Michał Broniatowski. Dziennikarz „Gazety Wyborczej”, Paweł Wroński zaproponował, aby teraz, to Marian Banaś zlecił kontrolę CBA i ABW. Dodał również, że przekonywanie prezesa NIK przez zwykłego posła i szefa tajnych służb, aby podał się do dymisji ma znamiona przestępstwa.

Z kolei Michał Broniatowski z Onet Politico podkreslił, że za Banasiem stoi Konstytucja: „propozycja, by ją zmieniać z takiego powodu, że kryształ okazał się być stłuczonym kryształem, świadczy o tym, że ten dokument traktuje się jak jakąś szmatę. Ta propozycja zmiany Konstytucji jest po prostu cynizmem.”

wb

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ObserwatorBelindaZwinkaKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Kazimierz

zapewne banas wykorzysta swa wiedzę i obnaży prawdziwe oblicze prezesa pisu i ich członków bo to ze prezes wiedział co gangster banas poczyniał to pewne mimo to powołał go na stanowisko aby osmieszyc kraj bo prezesowi JK tylko na tym zalezy zniszczyc nasz kraj

Zwinka
Zwinka

Tylko przedszkolak z grupy Krasnoludków mógłby uwierzyć, że nie wiedzieli.

Belinda
Belinda

Nie tylko przedszkolak! Zwinko, zapomniałaś o takim „drobiazgu”, jak 43,6% biorących udział w wyborach…

Obserwator
Obserwator

Bardzo dobrze, że pis ma taki wrzód na dupie- opozycja powinna nieustannie i umiejętnie go nakłuwać aż do skutku czyli przegranych przez Adriana wyborów prezydenckich.