Wyborów, do których przywykliśmy, to już nie będzie

Fedorowicz: „Kolega kierownik dziś mógłby być asystentem posłanki Pawłowicz”

Takie to już czasy nastały, że nawet programy typu „Kuba Wojewódzki” nie są wolne od polityki. Wczoraj gośćmi Kuby byli Jacek Fedorowicz i Stanisław Tym. Panowie dowcipkowali, ale i znaleźli czas, by już tak na poważnie pokazać, co myślą o pisowskiej rzeczywistości.

Jacek Fedorowicz nie pozostawia złudzeń. Na pytanie, co zrobić by kolejnych wyborów PiS nie wygrał, odpowiedział ze spokojem „uważam, że takich wyborów, do których przywykliśmy, to już nie będzie (…) Myślę, że prezes do nich nie dopuści”. Jedyną szansą, według niego, to „umówić potajemnie przed PiS, żeby na rok przed wyborami wszystkim ankieterom mówić, że będziemy głosować na PiS. Żeby im słupki w sondażach skoczyły do ponad 80 proc. Wtedy prezes zrobi wybory i może przegra”. Myślę, że tutaj trochę się myli, bo prezes Kaczyński niczego nie pozostawi przypadkowi i będzie dmuchał na zimne.

Również Stanisław Tym nie mógł się powstrzymać, by nie pokazać swojego, bardzo negatywnego stosunku do rządzącej partii. Analizując obecną sytuację polityczną, powiedział, że może być tak, iż grupa analfabetów się dogada, wystartuje w wyborach i je wygra, a „u nas to nie analfabeci. To taka gorsza odmiana tych, co umieją czytać, ale w ogóle nie czytają”. Dodałabym do tego, że to również ci, którzy są ślepi i głusi na wszystko, co choć trochę mija się z ich „chorą” wizją Polski.

Dostało się również „Wiadomościom”, Dla Jacka Fedorowicza „Wiadomości są (…) czymś tak obrzydliwym, że ja nie umiem robić sobie tej przykrości, żeby się zmuszać do oglądania”.

Takie to czasy nastały, gdy rozrywka przestała być klasyczną rozrywką. Coraz mocniej naznaczona polityką przypomina mi lata PRL-u, kiedy piętnowała i prześmiewała władzę, pozostawiając jednak zawsze ostry smak goryczy.
(Źródło: natemat.pl)

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
HiszpanAnna EPlus ujemnySamochaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

W dawnych czasach pan Jacek robił parodie Dziennika Telewizyjnego. Obecne Wiadomości „przebiły” tamte typowo kabaretowe teksty.
Po raz kolejny „życie przerosło kabaret”.

Zwinka
Zwinka

Eeeeehhhhh…dawnych wspomnień czar. Jakoś tak latem 81 roku w pewnych, zawodowych okolicznościach przyrody spotkałam się parokrotnie z Panem Jackiem, a ten widząc mój nos opuszczony na kwintę ( ten cholerny, babski 6-ty zmysł) powtarzał : „Pani X. będzie dobrze !” No i za kilka miesięcy moja córeczka nie obejrzała Teleranka. A co robić teraz, kiedy facet, który w tamtych latach robił „Polskie ZOO” w którym po ekranie latały dwa, wiecznie spieklone chomiki, każe trzymać mordę w kubeł, bo PiS wygrał wybory ? On sam moralnego dylematu nie ma, jak to zawodowy konformista…

Samocha
Samocha

Jakoś odmiennie czytamy, bo ja nie dopatrzyłam się, by Pan „60 minut na godzinę” zalecał z całą powagą „trzymania mordy (?) w kubeł”……..(znowu te mordy………ło matko z córkom…..a miały zostać po ciemnej stronie mocy…….)

Zwinka
Zwinka

„60 minut na godzinę” to Pan Kierownik – Jacek Fedorowicz, a ” facet, który w tamtych latach robił „Polskie ZOO” …itd. to Marcin Wolski. I ten nakazał całej reszcie „mordę w kubeł”. Można to sobie bez trudu „wyguglać”.

Anna E
Anna E

Jakoś w tym momencie nie posądzam Jacka Fedorowicza o konformizm. Nie tak odebrałam jego wypowiedź.

Hiszpan
Hiszpan

Pan Jacek jest bardzo spostrzegawczy by u zwinki dostrzec opuszczony nos, znawca przyrody.

Plus ujemny
Plus ujemny

Na pana Jacka zawsze można liczyć.