Wybory w klubie KO. Doszło do zastraszania i nieprawidłowości?

Cezary Tomczyk dobrze wie, czego chce

Wybory nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej miały się, pierwotnie, odbyć poprzez aklamację. Plan spalił jednak na panewce ze względu na silną opozycję. Podczas kilkugodzinnego spotkania przywódców KO wytykali sobie oni błędy i doszło między nimi do kłótni, co spowodowało przełożenie wyborów.

 

Ostatecznie został nim popierany przez Borysa Budkę Cezary Tomczyk, który wygrał w klubowym głosowaniu z popieraną przez Grzegorza Schetynę Urszulą Augustyn. Tomczyka poparło 115 polityków, Augustyn z kolei ledwie 56.

Posłowie i senatorowie wybrali przede wszystkim jedność. To jest najważniejsze. W związku z wcześniejszymi zawirowaniami każdy ma absolutne poczucie, że sprawy wewnętrzne zostały za nami” – ocenił to Tomczyk.

Wygrana Czarka, z taką przewagą, jest zaskakująca. Wydawało się, że będzie więcej głosów dla Uli” – skomentował Sławomir Neumann, stronnik Schetyny.

 

Taką przewagę Tomczyka surowo oceniają jednak niektórzy rozmówcy Interii. Anonimowi politycy PO twierdzą, że stronnicy Budki zastraszyli ich, aby go poparli. „No wiesz, jak będzie, po co ci to? Jeszcze nie znajdziesz się na listach w kolejnych wyborach” – miała rzekomo zwracać się do kolegów Kamila Gasiuk-Pihowicz. Polityczka zapytana o tę sytuację, twierdzi, że nic takiego nie miało miejsca.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

To jednak nie wszystko! Interia zwróciła uwagę na nieprawidłowości przy wyborach: „Chodzi o głosowanie przez pełnomocników ze względu na pandemię COVID-19. Według naszych informatorów nieobecni członkowie koalicji przekazywali swoje pełnomocnictwa kolegom już w czwartek, zanim odpowiedni zapis znalazł się w regulaminie”.

Czy głosowanie w klubie KO odbyło się w zupełnie normalny sposób?

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mirek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirek
Mirek

„przytaczają rzekome słowa Kamili Gasiuk-Pihowicz”. I wszystko jasne. Po co przeklejać ploty z PiSowskiego magla (Interia)?