„Wybrańcom narodu” zafundujemy jeszcze 83 mln zł.

A w Sejmie PiS zmienia zasady wyboru do europarlamentu

Jak informuje „Fakt,” w następnym roku „wybrańcy narodu” będą nas kosztowali o 83 mln zł więcej niż dotąd. O tyle właśnie wrosną planowane wydatki na utrzymanie Sejmu RP.

W sumie, na izbę niższą parlamentu, wydatki mają wynieść w 2018 roku ponad 560 mln złotych. Jak zapewnia Kancelaria Sejmu w grę wchodzą głównie koszty o charakterze „budowlanym i bieżącym”. Wnikając w szczegóły zwiększona kasa potrzebna jest na przykład na nagrody dla pracowników biur poselskich, które zwiększą się o ponad 2 mln złotych. Z czegoś też trzeba będzie opłacać podróże posłów po kraju, a to zapowiada wzrost wydatków o okrągłe pół miliona złotych. Na tzw. „umowy śmieciowe”, a w niektórych wypadkach także meble przeznaczono kolejne 1,5 mln złotych.

Jak się dowiadujemy z drobiazgowej wyliczanki „Faktu”, Sejm planuje zakup sześciu nowych limuzyn oraz nowe tablety dla parlamentarzystów.
(Źródło: Gazeta.pl/Fakt)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ANTYMOHER Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ANTYMOHER
ANTYMOHER

taa,takie sukcesy ekipy rzadzącej ,że trzeba tyle kasy dołożyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Napiszcie kochani prawdę jak rzad oszukał pielęgniarki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!w roku 2021 mgr pielęgniarstwa ma zarabiać 2496 zł brutto.ogłoszone podwyżki ,są w rzeczywistosci obniżkami pensji,pozostają zamrożone do 2022r.mam tylko nadzieję ,że pażdziernik pokaże kto pozostanie w legalnych obozach pracy[szpitalach] jak pielęgniarki odejdą na emerytury!UWAGA NADCIĄGA KATASTROFA-BRAK PIELĘGNIAREK!