Wydało się, że PiSowcy przestraszyli się wizyty prezydenta Francji

Wydało się, że PiSowcy przestraszyli się wizyty prezydenta Francji

Mimo wcześniejszych ustaleń, prezydent Francji Emmanuel Macron raczej nie odwiedzi naszego kraju w pierwszej dekadzie kwietnia.

Polski rząd obawia się, że Emmanuel Macron wykorzysta pobyt do krytyki PiS i wsparcia Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu. Dlatego planuje przełożyć wizytę francuskiego przywódcy na czerwiec – podaje „Rzeczpospolita”.

Cena tego manewru może być jednak wysoka – pisze dziennik, powołując się na źródła rządowe. Czy tak będzie w istocie?

Spotkanie miało być dowodem, że Polska pod rządami PiS nie jest już izolowana i znów jest w unijnej grze. Z drugiej strony nie ma żadnej pewności, czy Macron znajdzie w czerwcu czas na wizytę nad Wisłą. Może się skończyć na tym, że zostanie ona przełożona dopiero na czas po jesiennych wyborach parlamentarnych w Polsce.

A tak naprawdę wcale nie wiadomo, czy obawy PiSowskich rządzących nie były przesadzone i czy rzeczywiście jakiekolwiek ryzyko istniało.

Faktem jednak jest, że Macron wcześniej wielokrotnie krytykował polski rząd. Ponoć podczas ostatniej wizyty w Słowacji francuski prezydent obarczył PiS i węgierski Fidesz winą za kryzys demokracji w Europie Środkowej. Latem w Sofii miał powiedzieć, że Polska zasługuje na lepszy rząd.

/p/

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JabisTomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Tomasz

Prezydent Francji M. Macron nie chce przyjechac na koreptycje w jedzeniu widelcem i nozem. A PiS nie potrzebuje korepetycji z budowy demokracji. i patriotyzmu

Jabis
Jabis

Śmieszność za śmiesznością! Może zwykły poseł pośle do Francji (przed wizytą) Macierewicza i Kownackiego. To tacy światowcy, znajomki Putina (Kownacki nawet odwiedzał), zaprawieni w kupowaniu francuskich helikopterów i mistrali za 1 USD.
Obraz kaczystowskiej dyplomacji!