Wyjątkowe „Światełko do nieba” WOŚP w Gdańsku – „Pamiętajcie – zło boi się dobra”

Wyjątkowe "Światełko do nieba" WOŚP w Gdańsku – „Pamiętajcie - zło boi się dobra”

Tegoroczne „Światełko do nieba” w Gdańsku musiało być wyjątkowe i takie było. Przed rokiem przecież podczas koncertu wieńczącego kolejną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy śmiertelnie raniony został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

 

– „Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie” – tak mówił rok temu Paweł Adamowicz tuż przed atakiem na niego. I te właśnie słowa zostały przypomniane podczas tegorocznego finału w Gdańsku.

Nie mogło zabraknąć „Sound of Silence”, który w ubiegłym roku stał się czymś w rodzaju hymnu pożegnalnego prezydenta. Zamiast fajerwerków, w niebo popłynął ogromny snop światła.

 

„Kochani, to dla mnie bardzo trudny moment, najtrudniejszy moment od 14 stycznia 2019 roku, być tu z wami i mówić do was. Pamiętajcie, że zło nie może wygrać, że nie damy się zastraszyć.  Pamiętajcie, że dobro zwycięża, że zło nie może wygrać. Pamiętajcie – zło boi się dobra. Jesteście tutaj, bo się nie boicie. Stąd, z Gdańska, wieje wiatr i świeci słońce odwagi. Paweł jest ze mną cały czas, jego obrączka wisi na mojej szyi, jest z nami wszystkimi. Tutaj w Gdańsku bije serce Polski, tutaj ciągle bije serce Pawła” – mówiła do zgromadzonych wyraźnie wzruszona Magdalena Adamowicz. A brat prezydenta Piotr Adamowicz dodał: – „Chcę wam podziękować, że byliśmy razem wtedy. Proszę, bądźmy za rok i w następne lata. Dziękuję w imieniu swoim i rodziców Pawła. Dobro zwycięża, ale zwycięża też prawda, zwycięża solidarność i zwycięża wolność!”. 


Następczyni Pawła Adamowicza Aleksandra Dulkiewicz przypomniała: – „Rok temu straciliśmy prezydenta, ale jednocześnie otrzymaliśmy wielki dar bycia razem. Dobro niech będzie walutą obowiązującą nie tylko w Gdańsku, dobro mnoży się i zawsze wraca. Dzielmy się dobrem nie tylko dzisiaj”. Gdańskie „Światełko do nieba” zwieńczyła pieśń „Imagine” Johna Lennona w wykonaniu Tomasza Organka.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments