Wykładowca UKSW pobił aktora w warszawskim autobusie za… mówienie po ukraińsku

Wrzeszczeli: „czarnuchy siedzą, a biali muszą stać". Teraz już będą mogli posiedzieć i to ze trzy lata

Niecałe trzy lata temu jakiś prostak pobił w tramwaju wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego, za to, że ze swoim kolegą rozmawiał po niemiecku. Dziś wykładowca uniwersytetu katolickiego pobił aktora, za to, że rozmawiał przez telefon po ukraińsku. A więc postęp!!! Bicie na tle narodowościowym może być specjalnością również członka tak zwanej elity.

Historia banalna. Aktor warszawskiego Teatru Powszechnego, pochodzenia ukraińskiego, Artem Manuilov, jechał warszawskim autobusem i rozmawiał z żoną, przez telefon, po ukraińsku. To nie spodobało się innemu uczestnikowi komunikacji publicznej, więc mu przyłożył.

Całą sytuację opisał na Facebooku wicedyrektor Teatru Powszechnego Paweł Sztarbowski. „Okazało się, że sprawca jest wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ze specjalizacją… ‚negocjacje i teoria decyzji'” – czytamy.

„I oczywiście być może to przypadek, że sprawca jest wykładowcą katolickiej uczelni. Być może badania wykażą, że sprawca jest niepoczytalny, być może będzie w tym pełno kolejnych „być może”. Tylko jakimś cudem w ciągu ostatnich lat tego rodzaju „przypadków” jest w Polsce coraz więcej. Dzieje się to wszystko przy cichym przyzwoleniu obecnych władz państwowych i kościelnych na akty nietolerancji, rasizmu, ksenofobii” – dodał Sztarbowski.

Sprawca został zatrzymany przez policję, a Manuilov na facebooku napisał „Trzeba robić śmiałe kroki aby zmieniać to z czym się nie zgadzasz. Dziękuje jeszcze raz wszystkim za wsparcie”.

„Jak pisał Brecht w kontekście faszyzmu i Hitlera: „Jak tu myśleć o teatrze, kiedy życie jest takie straszne?” – zakończył swój wpis Paweł Sztarbowski.

No cóż, takie mamy elity jakie sobie wybraliśmy.

/md/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ZwinkaRafal PJantarObserwatorWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

„Wzmożenie patriotyczne” PiS-owskiej dziczy sięga coraz wyższych poziomów?
Ależ nie, pan wykładowca katolickiego uniwersytetu chciał jedynie wypróbować w praktyce kilka nowoczesnych metod działania w takich dziedzinach jak: „polonizacja przestrzeni publicznej metodą przymusu bezpośredniego”, „ewangelizacja pięścią”, „siła ciosu zadanego elementowi obcemu jako obiektywny miernik miłości do ojczyzny”, „brukowanie własnej drogi do Nieba zębami wrogów prawdziwej polskości”. Zapewne niedługo „prawdziwy patriota” obejmie jakąś posadę rządową, gdzie jego szczera miłość do ojczyzny i języka polskiego zostanie sowicie opłacona… z naszych pieniędzy.

Eeehhhh
Eeehhhh

A dziwią się, że w Holandii, Niemczech, Anglii…. nienawidzą polskiej mowy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Uniwersytet Koło Samej Warszawy zatrudnia faszystów? Nie wiedziałem… teraz już wiem.

smętek
smętek

To coś powstało z przekształcenia niby uczelni wyższej (Akademii Teologii Katolickiej) służącej za przechowalnię członków PZPR. Dlaczego to nazywa się uniwersytetem SW trudno wytłumaczyć. Stefan Wyszyński nie miał udziału w powstaniu tego tworu Poziom kadry jest denny a studenci muszą się legitymować zaświadczeniem od właściwego proboszcza.

Obserwator
Obserwator

A może to przekształcony WUML?

Waldemar
Waldemar

Dobrze zorganizowana kampania nienawiści do wszystkiego spoza polskiej zagrody i opowiadania bajd o pierwotniakach owocuje takimi zgniłkami. Wielki, wielki wstyd! Czekam na reakcję uczelni noszącej miano Prymasa Tysiąclecia.

Jantar
Jantar

Po wpisie @smętka sądzę, że się nie doczekasz…

Jantar
Jantar

Najwyraźniej wziął sobie głęboko do serca słowa senatora RP Biereckiego o „oczyszczeniu Narodu Polskiego z wszelkiego niepożądanego elementu” i wciela je w czyn. PiS już nawet nie usiłuje ukryć, do czego zmierza i jaką Polskę prezes tworzy. Są tak pewni, że nie oddadzą władzy, że mam coraz większą pewność, że Kaczyński ma drobiazgowo przygotowany plan na każdą ewentualność, z zamachem stanu i rozlewem krwi włącznie. Aktualnie trwa zastraszanie społeczeństwa, które jest zakrojone na bardzo szeroką skalę i jest to zaledwie wstęp do tego, co nas czeka jesienią. Kościelni hierarchowie już pobłogosławili na Jasnej Górze ONR i ich „narzędzia do wprowadzenia… Czytaj więcej »

Rafal P
Rafal P

A gdzie imię, nazwisko i zdjęcie tego wykładowcy tego katolickiego uniwersytetu UKSW? Polska lubi wręcz lizać d… Amerykanom, a tam nikt z przestępcami się nie patyczkuje. Nie ma zasłaniania się głupimi przepisami, zasłaniania mordy przestępcy i wygumkowywania jego nazwiska.
Ale ten Uniwersytet Koło Samej Warszawy twierdzi, że ten NN obecnie nie jest pracownikiem tej uczelni. Co to ma znaczyć?

Zwinka
Zwinka

Ryba psuje się od głowy. Nie nadaje się do odświeżenia. Trzeba to cuchnące paskudztwo wyrzucić do ścieku i pootwierać okna.