Wymiana złośliwości pomiędzy Giertychem i Kaletą. „Gdybyś chłopcze postudiował trochę prawo…”

Wymiana złośliwości pomiędzy Giertychem i Kaletą. "Gdybyś chłopcze postudiował trochę prawo..."

We wtorek przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, która wezwała Romana Giertycha w związku z jego słowami o katastrofie smoleńskiej, doszło do spięcia. Kiedy skład zakwestionowanej Izby Dyscyplinarnej upominał Romana Giertycha, żeby zmierzał do końca swojego wystąpienia, ten odparł, że jego członkowie „tak naprawdę nie są sędziami”. – „To, że po raz pierwszy raz w życiu od 25 lat, od kiedy praktykuję prawo, nie wstałem na przyjście osób, które są ubrane w togi sędziowskie, jest wynikiem tego, że złamano Konstytucję” – wyjaśniał Giertych.

 

Reakcja Izby Dyscyplinarnej SN była ostra. Po zarządzonej przerwie mecenas … nie został wpuszczony na rozprawę we własnej sprawie. Nałożyła też na Giertycha (za którym ujął się Donald Tusk), 3 tys. zł kary porządkowej i wyprosiła publiczność.

Wydarzenie to Roman Giertych zrelacjonował w social mediach. „Oto wystąpienie za które zostałem ukarany grzywną, która zamieni się na areszt (bo gdybym ją opłacił uznałbym istnienie nielegalnego sądu)” – napisał po wszystkim na Twitterze, zamieszczając link do nagrania z Izby Dyscyplinarnej SN. Wokół wpisu rozgorzała potyczka słowna, z udziałem Sebastiana Kalety.

 

„Pan Mecenas nie trafi do aresztu, ponieważ w razie gdyby nie uiścił należnej grzywny, to zostanie ona wyegzekwowana w drodze egzekucji. Dopiero jej bezskuteczność (a to raczej mało prawdopodobne) może doprowadzić do zamiany kary na areszt. Oby lepiej doradzał klientom…” – wyzłośliwił się wiceminister sprawiedliwości. Postanowił też, mimo młodego wieku (trzydzieści lat) pouczyć bardziej doświadczonego kolegę po fachu. – „Panie Mecenasie, przy okazji zostawię małą, koleżeńską radę. Złożenie skargi na czynności komornika nic Panu w tym przypadku nie pomoże, ponieważ tym środkiem nie pozbawi Pan mocy tytułu wykonawczego. Tytuły kwestionuje się powództwem przeciwegzekucyjnym” – napisał Kaleta.

W odpowiedzi Roman Giertych stwierdził bez zbędnych ceregieli: „Gdybyś chłopcze, zamiast łazić na miesięcznicę, postudiował trochę prawo na poważnie to wiedziałbyś, że powództwo przeciwegzekucyjne opisane jest w kpc [Kodeks postępowania cywilnego – red.] i dotyczy wyłącznie spraw cywilnych. A na mnie wasz nibysąd nałożył grzywnę, której wykonanie określa kkw [Kodeks karny wykonawczy – red.] i prawo o ust. s. pow. [prawo o ustroju sądów powszechnych – red.]” – odparł były wicepremier.

Na to już Kaleta merytorycznie nie odpowiedział nic. Utarczka miała jednak ciąg dalszy. „Przepraszam, ale nie obserwuję Pańskiego tt, więc zobaczyłem Pana głupotkę dopiero dzisiaj na innym profilu. Ale obiecuję, że jak Pan będzie coś mądrego pisał to czasem zajrzę na Pańskie konto” – napisał Giertych. „Co do zaglądania na konto, to po wczorajszej karze porządkowej ID SN powinien Pan raczej niedługo śledzić inne konto. Swoje w banku” – odpowiedział Kaleta.

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktor
Wiktor
13 lutego 2020 10:49

Niestety polska się hitleryzuje przejmując standardy z III rzeszy

HerodAntypis
HerodAntypis
13 lutego 2020 11:06

Kolejny kundel porywa się na Romana! Czy do nich nie dociera, że Roman jest dla nich za wielki nie tylko ze względu na wzrost? No cóż, pan poszczuł, kundel musi. Czegóż oni nie zrobią aby się przypodobać. To już nie mentalność chłopa pańszyźnianego , a psa na krótkim łańcuchu!

daroo
daroo
13 lutego 2020 14:52
Reply to  HerodAntypis

Ja bym kundla zapiął na sprężynie zamiast łańcucha 🙂

Zwinka
Zwinka
13 lutego 2020 11:14

Kaleta – jeden z KaKaOwych dyszkancików ( to dziwne, oni wszyscy pieją, jak mutujące wyrostki, nomen omen) Takie sobie małpiątko z brzytwą.

apsolfent
apsolfent
13 lutego 2020 11:48

Kaleta..
..ale głowa nie ta
….
W klasie był Kaleta – był mało kumaty, dlatego miał taka ksywę

Antoni
Antoni
13 lutego 2020 12:22

Kaleta niby szkolony a gamoń.

daroo
daroo
13 lutego 2020 14:54
Reply to  Antoni

Bo gamoniem to też trza umić być 🙂

Maciek123454321
Maciek123454321
13 lutego 2020 16:23

Sebastian Kaleka.

zenon
zenon
15 lutego 2020 18:09

Kaleta to slugus Tego co nazywaja zerem