Wynajęty przez Macierewicza ekspert doradzał reżimowi Kaddafiego

Doniesienie do prokuratury ws. podróży Macierewicza i Jannigera z budżetu PFN, czyli za pieniądze wszystkich podatników

Luis Moreno Ocampo miał pomóc Antoniemu Macierewiczowi odzyskać wrak Tupolewa. Z dumą informowano o nawiązaniu współpracy: – „Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z prof. Luis Moreno Ocampo, prokuratorem Międzynarodowego Trybunału Karnego” – można przeczytać w notce z 14 listopada 2016 roku, wciąż dostępnej na stronie podkomisji smoleńskiej.

W styczniu tego roku prawnik złożył wizytę w Polsce, czym pochwalił się na Facebooku. Na zdjęciu obok Ocampo widać młodego doradcę Macierewicza Edmunda Jannigera. To właśnie on zaproponował Macierewiczowi nawiązanie współpracy z argentyńskim prawnikiem.

Efektów pracy Ocampo ciągle nie widać – wrak Tupolewa ciągle jest w Rosji. A wynajęty przez Macierewicza prawnik sam ma kłopoty… z prawem. Europejskie konsorcjum dziennikarzy śledczych (to samo, które opublikowało słynne Panama Papers) dotarło do tajnej korespondencji Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Opublikowany przez Luis Moreno Ocampo na 24 stycznia 2017

Dokumenty pokazują, że Ocampo doradzał libijskiemu miliarderowi, współpracującemu z reżimem Kaddafiego niemal do końca. W 2015 roku Ocampo nawiązał współpracę z Hassanem Tatanakim, libijskim potentatem naftowym. Podpisał kontrakt na trzyletnie doradztwo, który opiewał na 3 mln dol. Biznesmen wspierał Kaddafiego niemal do ostatnich chwil trwania reżimu.

Edmund Janniger – zapytany przez wp.pl o komentarz do zarzutów wobec Ocampo – nie odpowiedział, tak samo, jak sekretariat podkomisji smoleńskiej oraz Biuro Prasowe MON.
(Źródło: wp.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
18 listopada 2017 07:55

Doradca smaku…

Marian Piskarski
Marian Piskarski
18 listopada 2017 17:52

Ja chyba śnie znowu Macierewicz i młody chłopiec oraz wątpliwy „ekspert” ,ten człowiek jest jak zjawia, zły duch co on wyprawia za nasze pieniądze?