Wyniki II tury wyborów prezydenckich na podstawie exit-poll

Wyniki II tury wyborów prezydenckich na podstawie exit-poll

Po godzinie 21:00 podane zostały pierwsze wyniki II tury wyborów prezydenckich na podstawie badań exit-poll przeprowadzonych przez IPSOS. Wg tych danych zwycięzcą wyborów został Andrzej Duda zdobywając 50,4% głosów. Jego konkurent osiągnął wynik 49,6%. Zakładany błąd pomiaru wynosi 2pp.
Frekwencja wyniosła 68,9% (wg oficjalnych danych PKW, na godzinę 17:00 było to 52,10%).

Wg. sondażu Duda wygrał w województwach: podkarpackim (72,6% głosów), lubelskim (64,4%), świętokrzyskim (63,4%), podlaskim (60%), łódzkim (57,1%), małopolskim (57,2%) i mazowieckim (51%), natomiast Trzaskowski w pomorskim (66,4%), lubuskim (63,1%), zachodniopomorskim (63,1%), dolnośląskim (58,6%), opolskim (55,6%), w wielkopolskim (55,3%), kujawsko-pomorskim (53,9%), warmińsko-mazurskim (53,1%), śląskim (52,3%).

Bardziej precyzyjne wyniki sondażowa (tzw. late-poll), zostaną podane ok. godziny 24:00.

Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała że pierwsze, cząstkowe wyniki wyborów, na podstawie rzeczywistych danych z Obwodowych Komisji Wyborczych, zostaną ogłoszone podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 10:00.

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
12 lipca 2020 21:33

Teraz się dopiero zaczną cuda przy urnach i wszelakie oszukaństwa. Jedne głosy będą ginąć, inne cudem się znajdywać, aż w końcu policzą tak, że wylądujemy w czarnej dudzie, z której chyba już nie wyleziemy. Przynajmniej nie za mojego życia. Nie mam złudzeń. Szlag by to…

HerodAntypis
HerodAntypis
12 lipca 2020 21:55

Spokojnie to tylko sondaż a przewaga zaledwie 0.8%. Rozpaczać jeszcze nie czas!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
12 lipca 2020 23:39
Reply to  HerodAntypis

Nie rozpaczam, tylko jestem wkurzona. Ja swoje przeżyłam: paszporty wydawane z łaski i swoim albo po podpisaniu lojalki, kartki na wszystko, puste sklepy z octem na półkach i przydział 20 pieluch tetrowych na kartę ciążową też. To nie bajki, tak było. Dalsze rządy tych złodziei i „zbawców” znów nas w to ściągną. Szkoda mi pokolenia mojego syna. Ale jego własna babcia, głosując na dudę pokazała, że ma go gdzieś. I to mnie strasznie boli.

Marek
Marek
12 lipca 2020 22:01

Wszystko gra tylko wtedy, gdy wygrywa „słuszny” kandydat, w przeciwnym razie wszystko jest źle; „oszukali, sfałszowali, puścili z torbami”… elitę (pożal się, Boźe) – taka jest ta demokracja w waszym pojęciu. Parafrazując (o, ironio) Adasia; nie dojrzeliście do niej.

Zwinka
Zwinka
13 lipca 2020 02:56
Reply to  Marek

Wszystko od samego początku było jednym wielkim oszustwem. Trzeba było być ślepym, żeby tego nie widzieć. Ale jeśli takim jak ty to nie przeszkadzało, a nawet pasowało, to przynajmniej teraz się zamknij. Ciesz się dudą w swoim gronie, bo u nas aprobaty nie uzyskasz. Ani ty, ani duda.

Marek
Marek
12 lipca 2020 22:15

Nie wyjdziemy bo nie chcemy, bo ogromna większość polaków kocha autorytaryzm taki lub inny, a ludzi którzy naprawdę rozumieją czym jest demokracja jest może ułamek procenta i jeszcze ułamek procenta z tego jest gotowe coś zrobić by to zmienić. Dlatego dajemy się rządzić przestępcom i tak ekscytujemy się czymś co nawet nie jest legalnymi wyborami.

Krystyna
Krystyna
12 lipca 2020 22:10

Jasne. Jak przegra Trzaskowski to fałsz. Jak wygra, to zwycięstwo demokracji. Przy tej frekwencji trzeba uszanować wynik. Jaki by nie był. Nie ma sensu dzielić Polaków, bo głosowali inaczej. Łączy Nas więcej, niż tylko wybór prezydenta.

Marek
Marek
12 lipca 2020 22:25
Reply to  Krystyna

– dokładnie tak, pani Krystyno – jedna z wypowiedzi świadczących o mądrości wypowiadającego się; takich na tym nastawionym jednostronnie portalu ze świecą szukać.

daroo
daroo
13 lipca 2020 11:14
Reply to  Marek

Mam pytanie :skoro tak bardzo cię kłuje że ten portal jest „jednostronny” to po co tu zaglądasz? dla fanu czy żeby pojątrzyć? jeśli mnie nie pasuje jakaś strona to tam nie zaglądam i nie sieję zamętu .Pozdrawiam

Marek
Marek
13 lipca 2020 15:03
Reply to  daroo

Dlatego, że mogę i żyjemy w wolnym kraju, a poza tym jad tutaj dzień w dzień sączony powinien być jakoś równoważony. Wam nie chodzi o dyskusję; wy macie tu swoją kloakę, którą codziennie leje się to, z czym podobno tak bardzo walczycie, a ty mi teraz mówisz: „precz z mojej kloaki” – a guzik! BTW, wzmacniacie podziały w społeczeństwie; zamiast przekonywać, zachowujecie się jak troglodyci, stojący z wwokiem nieczystości nad głową delikwenta, który „ma głosować jedynie słusznie” (czyli na lewicę liberalną). Na pohybel takim „demokratom”.

daroo
daroo
13 lipca 2020 16:32
Reply to  Marek

Zastanawiam się czy jeszcze potrafisz spierać się konstruktywnie (nie wiem czy znasz to pojęcie ) spytałem grzecznie nie wylewając przywołanych przez ciebie nieczystości ale skoro bardzo chcesz to ci odpowiem na twoim poziomie ;MY lubimy nasza kloakę i goowno ci do tego BTW was nie da się przekonać bo jesteście odporni na jakąkolwiek argumentację9 cyt twojego idola” ….Nas nikt nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne…” specem od dzielenia jest twój guru z Nowogrodzkiej więc nie przypisuj nam jego cech bo w ten sposób brzydko się bawisz

Marek
Marek
13 lipca 2020 12:25
Reply to  Krystyna

Jasne, że tak. Przecież lewacy nie mieli wcześniej wątpliwości co do głosowania korespondencyjnego, nie wytykali stronniczości tvpis, nie pisali o problemach z głosowaniem za granicą, nie było problemów z obsadzeniem komisji. Przecież nie zmieniono przepisów w czasie wyborów tak by zmniejszyć minimalną ilość członków komisji. To nie duda podpisał ustawę działającą mocno na jego korzyść (finanse).
Wszystko to wymyślili sobie lewacy wczoraj po opublikowaniu wyników sondaży.

Gratuluję bycia idealny wyznawcą pisu.

PS: gdyby wynik był odwrotny to wyżej piszący byliby pierwszymi, którzy „uszanowaliby wynik przy tej frekwencji” prawda?

Marek
Marek
12 lipca 2020 22:39

Widzę atak trolli się rozpoczął. Będą teraz udowadniać, że czarne jest białe mimo oczywistych wątpliwości co do legalności tak przeprowadzonych wyborów (głosowanie korespondencyjne nie wiadomo kogo, kandydaci pierwszego i drugiego sortu, problemy z głosowaniem za granicą, o kłamstwach i propagandzie tvpis to już nawet nie wspominając).
Będą podawali swoja gównianą (pewnie piotrowiczową) definicję demokracji. Żaden nie odniesie się do pytań i wątpliwości, żaden nie ma głębszych przemyśleń na temat demokracji i tego jak demokratyczne państwo powinno wyglądać, żaden nie widzi już ujawnionych wykroczeń/przestępstw przeciw wyborom i nie zobaczy tych, które zaraz będą ujawnione, żadnemu nie przeszkadza to, że ktokolwiek wygra będzie miał poparcia minimalnie powyżej 50% a będzie się zachowywał jakby miał 90% (zwłaszcza duda). Szkoda słów na taki naród i takich ludzi.

Marek
Marek
12 lipca 2020 22:57
Reply to  Marek

Ostatnie zdanie twojej wypowiedzi doskonale cię definiuje, tudzież samozwańczą „elytę”.

Marek
Marek
12 lipca 2020 23:38
Reply to  Marek

Twój komentarz definiuje ciebie 100 razy lepiej, jak typowy troll na nic nie odpowiedziałeś, twój komentarz jak i ty sam nie macie żadnej wartości poza potwierdzeniem tego co napisałem.

Mirek
Mirek
13 lipca 2020 03:23

Ujadanie o legalności wyborów rozpoczęte. Przegrywacie ze słabym prezydentem, bo obrażacie niezdecydowanych. Stawiacie wokół siebie mur, którym odgradzacie się od tych, których uważacie za gorszych. A najlepsze jest to, że na mecie po raz kolejny się dziwicie. Piękne to jest.