Wyniki w Warszawie

Wyniki w Warszawie

W stolicy kraju frekwencja wyborcza wyniosła 77,4%. Ubiegający się o fotel prezydenta Rafał Trzaskowski wygrał we wszystkich dzielnicach. Jak donosi interia.pl „zagłosowało na niego 67,65 proc. Wyborców”. Andrzej Duda może się pochwalić wynikiem 32,35% oddanych głosów.

 

A teraz konkretne liczby: frekwencja w Warszawie wyniosła 77,4%. Prezydent miasta zebrał 695 559 głosów a na jego konkurenta zagłosowało 332 554 uprawnionych do głosowania. Tradycyjnie najlepsze wyniki dla ubiegającego się o fotel prezydenta kraju padły w Wilanowie, Ursynowie i na Żoliborzu.

Najgorzej zaś poszło Trzaskowskiemu na Pradze-Północ, Targówku i w Rembertowie. W tych dzielnicach Andrzej Duda może się pochwalić najlepszymi wynikami. Wilanów to matecznik opozycyjny – tutaj Trzaskowski zebrał 77,96 % głosów przy frekwencji 84,86% uprawnionych.

 

W skali kraju na podstawie danych z 99,97% obwodów Andrzej Duda wygrał II turę, zdobywając 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski otrzymał 48,79 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 68,12 proc.

 

 

/as/

Źródło:interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Obserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Kolejny raz „ciemny lud” kupił gebelsowską propagandę tvpis z kurskim na czele- zobaczymy jakie będzie przebudzenie!