Wyrok dla neonazisty za świętowanie urodzin Hitlera

Śledztwo w sprawie operatora „Superwizjera” TVN zostało umorzone

Adam B. – jeden z uczestników obchodów urodzin Hitlera, został uznany za winnego propagowania faszyzmu, a także nielegalnego posiadania broni. Tak orzekł dziś Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim. Mężczyzna ma zapłacić ponad 13 tys. zł grzywny oraz pokryć koszty postępowania – 7,2 tys. zł.

On i jego koledzy ze stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność” w ubiegłym roku w lesie w Wodzisławiu Śląskim zorganizowali obchody urodzin Adolfa Hitlera. Zostali nagrani przez dziennikarzy „Superwizjera” TVN24. To świętowanie opisywaliśmy m.in. w artykule „Organizator urodzin Hitlera twierdzi, że jest… rekonstruktorem!”.

Skazany dziś neonazista odpowiadał w osobnym procesie, bo złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. – „Sąd Rejonowy w Wodzisławiu wskazał, że wniosek prokuratora o skazanie oskarżonego jest zasadny, albowiem w świetle zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wina i okoliczności popełnienia przez oskarżonego zarzucanych mu przestępstw nie budzą wątpliwości” – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska. Dodała, że prokuratura kończy śledztwo, w którym podejrzanych jest kolejnych sześciu uczestników obchodów ku czci Hitlera.

bt

Źródło: dziennik.pl

Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
bartAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Zadziwiająca łaskawość sądu.

bart
bart

Rany, grzywna? Naprawdę tak surowo? Nie wystarczyło grzecznie poprosić, żeby więcej tego nie robił?
Rozumiem, że ten sąd to już po ziobrowej czystce i dlatego taki srogi.