Wysoki Trybunał

Wysoki Trybunał

Po wielu odroczeniach, po manipulowaniu składem, po rozprawie, w której wiceprokurator stanu wojennego przepytywał rzecznika praw obywatelskich – człowieka pełniącego jeden z ostatnich urzędów demokratycznej Polski – po wezwaniach mgr Przyłębskiej, by to coś, co orzeka, nazywać Wysokim Trybunałem, w końcu, przy udziale dublera, orzekli.

Co orzekną, wiadomo było od dawna.

Można by pomyśleć, że to zdrowy objaw, wszak przewidywalność orzeczeń sądowych jest cechą praworządnych państw o stabilnym prawie i zdrowym systemie sądowniczym. Niestety, nic z tych rzeczy.

Była to przewidywalność innego rodzaju – pewność, że prawo dla tych orzekających nie ma żadnego znaczenia, liczy się tylko wola Nowogrodzkiej i nienawiść do obrońcy praw obywatelskich.

Ich orzeczenie, tak jaskrawo bzdurne, stanowi dowód, że Trybunału Konstytucyjnego w Polsce nie ma, po prostu zaniknął.

Pisał już o tym kiedyś Marek Porzycki.

Faktycznie, może się tak zdarzyć – może się zdarzyć, że instytucja, choć przewidziana w Konstytucji i ustawach, utraci konstytutywne cechy swojego istnienia: niezależność, prawidłowość obsadzenia, legitymację.

Kiedy już będzie się przywracać państwo po PiS ie, nie należy twierdzić, że to coś, co orzekło, miało coś wspólnego z Trybunałem Konstytucyjnym.

W wyniku tego orzeczenia to nie rzecznik nie może pełnić swojego urzędu. Jedynie on ma za sobą powagę i majestat Rzeczypospolitej. A ci, którzy rzekomo w imieniu Rzeczypospolitej orzekli, majestat ten zwyczajnie zhańbili.

I za to przyjdzie im kiedyś odpowiedzieć.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Fryderyk Zoll

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
15 kwietnia 2021 22:44

Jaki tam wysoki trybunał? 160 cm w szpilkach.

Zbyszek
Zbyszek
15 kwietnia 2021 22:59

No niby autor ma rację. Ale jak tak spojrzeć na historię naszego kraju to raczej duża krzywda ich nie spotka. W naszym narodzie jest duża tolerancja dla łajdactwa.

Marek
Marek
16 kwietnia 2021 09:29
Reply to  Zbyszek

I zbieramy efekty tej tolerancji dla łajdactwa. Nie skazano Ziobry za Blidę, Tusk pozostawił Kamińskiego w CBA zamiast wyrzucić. Myślę że ta tolerancja w społeczeństwie powoli się kończy, mam nadzieję że skończy sie tez wśród polityków dzisiejszej opozycji

Predator
Predator
16 kwietnia 2021 12:58
Reply to  Marek

Tolerancja tolerancji nie równa, za PO było parę śmiesznych nadużyć to suweren mało ich nie powiesił, piździelce rozkradli i upodlili kraj i nic, nikt złego słowa nie powie. i dalej ma poparcie. Suweren zachowuje się jak sterowany robot, albo oglada tylko szczujnie kurwskiego.

Jantar
Jantar
15 kwietnia 2021 23:15

W dzisiejszych Wiadomościach u Kury prof. Bodnar został nazwany „rzecznikiem lewicowo-liberalnych elit”. Oczywiście przygotowali odpowiedni materiał ilustrujący tezę, jak to RPO bronił „przestępców politycznych i lewactwa”.

Cóż, Kaczyńskiemu pozostała do zmiany jedynie Konstytucja i nie będzie to problemem. Skoro dokonał dziś kolejnego zamachu, nie zawaha się nawet ułamka sekundy nad nielegalną zmianą Konstytucji bez większości konstytucyjnej. Wszystko zmierza ku temu, żeby nigdy nie musiał oddać władzy – ani on, ani jego partia po jego śmierci.

Maciek123454321
Maciek123454321
15 kwietnia 2021 23:43

Zgadza się. Trybunał Stanu następnej kadencji sejmu będzie miał pełne ręce roboty, po raz pierwszy od odzyskania Niepodległości w 1918 roku.

HENRYK
HENRYK
16 kwietnia 2021 19:35

TRYBUNAŁ STANU BRZMI POWAŻNIE ALE NIE W POLSCE . NA CZELE TEGO TRYBUNAŁU STOI KIEPSKO WYKSZTAŁCONA PRAWNICZKA (WŁAŚCIWIE DYLETANKA) SĘDZIOWIE PANI PAWŁOWICZ ROBI WRAŻENIE OSOBY O LABILNEJ PSYCHICE, NO I OPRAWCA ,PROKURATOR PRL PIOTROWICZ. DO TEGO STATYŚCI I NOMINACI RZĄDZĄCEJ MAFII

Dron
Dron
17 kwietnia 2021 13:34

Wczoraj w sposób zamierzony przeczytałem kilka publikacji o faszyzmie we Włoszech. Muszę przyznać, że jeszcze kilka kroków w tą stronę i Polska będzie jak Włochy w latach 20-tych ubiegłego wieku. No, ale co zrobić, sami sobie ten los zgotowaliśmy.