Wytyczne GIS. Na jakich zasadach dzieci wrócą do szkoły?

Wytyczne GIS. Na jakich zasadach dzieci wrócą do szkoły?

Wczoraj pisaliśmy o tym, że jeśli dzieci mają wrócić do szkoły 1 września to one i ich rodzice dowiedzą się o tym fakcie tydzień lub dwa przed terminem. Dzisiaj wiemy już na jakich zasadach ten powrót prawdopodobnie się odbędzie. Wstępne założenia GIS wyglądają…no właśnie, jak wyglądają: ciekawie, niepokojąco, odważnie, bezmyślnie? Prosimy o Państwa komentarze w sprawie planów GIS dotyczących zasad funkcjonowania szkół po 1 września.

Przede wszystkim dzieci nie będą zobowiązane do noszenia maseczek i rękawiczek na wszystkich lekcjach, zniknie obowiązek powszechnego mierzenia temperatury przed wejście do szkoły – czytamy na rmf24.pl. W panach Inspektoratu mówi się o: „większej liczbie lekcji na świeżym powietrzu” a także: „o częstym myciu rąk, wietrzeniu sal po każdych zajęciach”.

Dzieci będą zakładały maseczki w przypadku gdy będą gromadziły się w większej liczbie np. w trakcie szkolnych apeli. Do obowiązku szkoły będzie należało błyskawiczne powiadomienie rodziców o infekcji dziecka. Jan Bondar rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego:Taki uczeń powinien zostać odizolowany i rodzic powinien go odebrać ze szkoły. Powinna być gorąca linia z każdym rodzicem”.

Jeśli dziecko zakazi się koronawirusem to dyrektor szkoły w porozumieniu z powiatowym inspektorem sanitarnym podejmą decyzję o zamknięciu szkoły i przejściu na zdalny system nauczania. Ponadto rzecznik GIS kategorycznie zastrzega, że koniec przychodzenia do szkoły z przeziębieniem. Infekcje muszą być przechorowane w domu:To co jest nagminne, to co było nagminne w poprzednich latach to to, że ludzie z infekcją szli do pracy, czy do szkoły. To będzie element najtrudniejszy”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Starsi nauczyciele (po 50 roku życia) nie będą pracować na świetlicach ani dyżurować na korytarzach w trakcie przerw. Będą zobowiązani do noszenia maseczek i rękawiczek.

/as/

Źródło:rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZwinkaGrzechusmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Tych zaleceń nie da się nawet komentować. Dowodzą braku znajomości realiów życia szkolnego. Szkoda dzieci bo młodzież jakoś będzie sobie radziła.

Grzechu
Grzechu

Dyskusja jest potrzebna, więc pytam co mają zrobić rodzice, którzy pracują np. poza miejscem zamieszkania,nie mają w pobliżu rodziny a opiekunka dawno odmówiła współpracy. kto weźmie odpowiedzialność za losy dziecka pozostawionego w domu bez opieki? Czy ktokolwiek się nad tym zastanawiał? A to właśnie ludzie pracujący składają się na świadczenia opiekuńcze rodziców, którzy pozostają w domu.
Wszystko niestety zależy od punktu siedzenia drodzy Państwo

Zwinka
Zwinka

A kogo to obchodzi.