Wytyczne GIS. Na jakich zasadach dzieci wrócą do szkoły?

Wytyczne GIS. Na jakich zasadach dzieci wrócą do szkoły?

Wczoraj pisaliśmy o tym, że jeśli dzieci mają wrócić do szkoły 1 września to one i ich rodzice dowiedzą się o tym fakcie tydzień lub dwa przed terminem. Dzisiaj wiemy już na jakich zasadach ten powrót prawdopodobnie się odbędzie. Wstępne założenia GIS wyglądają…no właśnie, jak wyglądają: ciekawie, niepokojąco, odważnie, bezmyślnie? Prosimy o Państwa komentarze w sprawie planów GIS dotyczących zasad funkcjonowania szkół po 1 września.

Przede wszystkim dzieci nie będą zobowiązane do noszenia maseczek i rękawiczek na wszystkich lekcjach, zniknie obowiązek powszechnego mierzenia temperatury przed wejście do szkoły – czytamy na rmf24.pl. W panach Inspektoratu mówi się o: „większej liczbie lekcji na świeżym powietrzu” a także: „o częstym myciu rąk, wietrzeniu sal po każdych zajęciach”.

Dzieci będą zakładały maseczki w przypadku gdy będą gromadziły się w większej liczbie np. w trakcie szkolnych apeli. Do obowiązku szkoły będzie należało błyskawiczne powiadomienie rodziców o infekcji dziecka. Jan Bondar rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego:Taki uczeń powinien zostać odizolowany i rodzic powinien go odebrać ze szkoły. Powinna być gorąca linia z każdym rodzicem”.

Jeśli dziecko zakazi się koronawirusem to dyrektor szkoły w porozumieniu z powiatowym inspektorem sanitarnym podejmą decyzję o zamknięciu szkoły i przejściu na zdalny system nauczania. Ponadto rzecznik GIS kategorycznie zastrzega, że koniec przychodzenia do szkoły z przeziębieniem. Infekcje muszą być przechorowane w domu:To co jest nagminne, to co było nagminne w poprzednich latach to to, że ludzie z infekcją szli do pracy, czy do szkoły. To będzie element najtrudniejszy”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Starsi nauczyciele (po 50 roku życia) nie będą pracować na świetlicach ani dyżurować na korytarzach w trakcie przerw. Będą zobowiązani do noszenia maseczek i rękawiczek.

/as/

Źródło:rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
28 lipca 2020 13:58

Tych zaleceń nie da się nawet komentować. Dowodzą braku znajomości realiów życia szkolnego. Szkoda dzieci bo młodzież jakoś będzie sobie radziła.

Grzechu
Grzechu
28 lipca 2020 16:26

Dyskusja jest potrzebna, więc pytam co mają zrobić rodzice, którzy pracują np. poza miejscem zamieszkania,nie mają w pobliżu rodziny a opiekunka dawno odmówiła współpracy. kto weźmie odpowiedzialność za losy dziecka pozostawionego w domu bez opieki? Czy ktokolwiek się nad tym zastanawiał? A to właśnie ludzie pracujący składają się na świadczenia opiekuńcze rodziców, którzy pozostają w domu.
Wszystko niestety zależy od punktu siedzenia drodzy Państwo

Zwinka
Zwinka
29 lipca 2020 01:07
Reply to  Grzechu

A kogo to obchodzi.