Wzrost zakażeń i nowe obostrzenia

Wzrost zakażeń i nowe obostrzenia

Na czwartkowej konferencji prasowej minister Szumowski zapowiedział nowe obostrzenia i rygory w powiatach, gdzie przyrost zakażeń jest największy.

Chodzi o 19 powiatów, najmocniej dotkniętych koronawirusem. Podzielono je na dwie grupy: „czerwone”, z największym wzrostem zachorowań i „żółte”. Do tych najbardziej zagrożonych należą powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki wraz z Nowym Sączem, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki z miastem Rybnik oraz wodzisławski. Średnio zagrożone są następujące miasta: Jastrzębie Zdrój, Żory, Przemyśl oraz powiaty: wieruszowski, kępiński, jarosławski, przemyski, cieszyński, oświęcimski i pińczowski.

 

We wszystkich nakazany jest obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. W czerwonych wprowadza się „zakaz organizacji targów, wydarzeń kulturalnych, zamknięte będą siłownie, kina i sanatoria, a wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału kibiców”, dodatkowo wesela mają być ograniczane do 50 osób, a w środkach komunikacji miejskiej obowiązywać będzie limit wejść. W żółtych  na weselach może bawić się do 100 osób.

Nowe przepisy mają obowiązywać od soboty. Od 1 września osoby nie zasłaniające nosa i ust z powodu przeciwwskazań lekarskich, będą musiały udokumentować je na piśmie.

 

Minister na konferencji prasowej zapewniał też, że cały czas pobierane są wymazy ze wszystkich możliwych ognisk choroby. Liczba chorych może jeszcze rosnąć.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jak podaje dzisiaj Ministerstwo Zdrowia, liczba zakażonych wynosi 726 osób. W ciągu ostatniej doby zmarło 18. Najwięcej przypadków pochodzi z województw śląskiego i małopolskiego.

/ep/

Źródła: interia.pl, wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments