Z drogi śledzie, bo król jedzie – czyli Duda w Jurczycach

Z drogi śledzie, bo król jedzie - czyli Duda w Jurczycach

Na długo zapamiętają ten dzień mieszkańcy wsi Jurczyce pod Skawiną. Na niedzielę 5 lipca lokalne władze przykazały im, by uciszyli swój inwentarz żywy. Wszystkie krowy, konie i kozy nie mówiąc o świnkach i pieskach nie powinny zakłócać planowanej w pobliżu ceremonii. Swoją wizytę – by odsłonić pomnik gen. Hallera – zapowiedział bowiem prezydent Andrzej Duda.

„W związku z rangą planowanej uroczystości oraz utrzymaniem przejezdności dróg zwracamy się z prośbą o ograniczenie wykonywania prac gospodarczych, ustawiania pojazdów na drogach, a także powstrzymanie zwierząt domowych od zakłócania przebiegu ceremonii w czasie trwania obchodów” – zakomunikowano i w ten sposób za jednym zamachem całą wieś sparaliżowano, ale za to zamieszkujące ją osoby mogły usłyszeć płomienną mowę głowy państwa na temat Józefa Hallera.

Generał urodził się 145 lat temu właśnie w Jurczycach. „To wielka postać działalności społecznej, pracy organicznej. Pracy w kółkach rolniczych, z młodzieżą. Kształtowania i budowania polskiego harcerstwa wszędzie tam, gdzie można było uczyć młodych dyscypliny. Generał angażował się, przekazując swoją oficerską wiedzę” – wspominał generała Andrzej Duda.

Jako syn tej ziemi generał z pewnością kochał ją i doskonale rozumiał swych ziomków. Wcale nie jest pewne czy w podobnej sytuacji byłby kontent z uciszania odgłosów pochodzących z wiejskich zagród…

https://twitter.com/obserwator_007/status/1026186136698474496

Józef Haller był generałem broni Wojska Polskiego i Naczelnym Dowódcą wszystkich Wojsk Polskich. Pełnił także rolę komendanta Legionów i odpowiadał za utworzenie Armii Polskiej we Francji. Podczas wojny polsko-bolszewickiej sprawował funkcję generalnego inspektora Armii Ochotniczej.  Zmarł zaś 4 czerwca 1960 roku w Londynie.

/j/

źródło: Gazeta Wyborcza”

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
JurczyceZgredzinkaMarekBosmanMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

„Od czapy” – jak mawia MSW Jojo. Hmmm, a ile lat odsiadki grozi gospodarzowi, któremu świnia chrząknęła albo krówka zaryczała?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Parodia do sześcianu. Ludzi nie potrafią uciszyć, to biorą się za Bogu ducha winne zwierzaki. Za zakłócenie ceremonii była kula w łeb od myśliwego na rządowym etacie?

tylko splunąć
tylko splunąć

Oby nie doszło do tego, że będzie grozić kula w łeb gospodarzowi od plutonu egzekucyjnego!

Zwinka
Zwinka

Nie podpowiadaj, bo następnym razem to nie oddział kulsonów, ale zastęp okolicznych myśliwych wyślą !

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Tfu! Racja. Ale tak mi się jakoś samo nasunęło…

ech
ech

Skandaliczne! To już przerasta wszelkie wyobrażenia! Wprost brak słów i wręcz trudno w to uwierzyć, jakim bufonem i zrozumiałem jest ten Duce i nadęty Maliniak!

Zwinka
Zwinka

Wygraliśmy wybory. Bydło mordy w kubeł !!!

Chermes
Chermes

Zwierzęta musiały milczeć, by ciemny lud mógł bez zakłóceń wysłuchać meczenia i kwików i Adriana.

Marek
Marek

„…..„W związku z rangą planowanej uroczystości oraz utrzymaniem przejezdności dróg zwracamy się z prośbą o ograniczenie wykonywania prac gospodarczych, ustawiania pojazdów na drogach, a także powstrzymanie zwierząt domowych od zakłócania przebiegu ceremonii w czasie trwania obchodów” – Bareja wiecznie żywy! Przykład całkowitego odmóżdżenia to chyba określenie delikatne. Przy drodze piękne zielone trawniki i tu tez nasuwa się pytanie czy naturalne czy potraktowane zieloną farbą?

Bosman
Bosman

Kto Wam takich bzdur naopowiadał. Jak zwykle pierdoły piszecie. Pozdrawiam
Mieszkaniec Jurczyc .

Marek
Marek

Jak zwykle PiSowskie trolle nie potrafią nic więcej powiedzieć poza prymitywnym obrażaniem. Jak wiesz lepiej to przekaż jak było naprawdę „Mieszkańcu Jurczyc”. Na razie jest słowo autora artykułu popartego ogłoszeniem na stronie przeciw słowu anonimowego gostka (albo i nie gostka). Komu wierzyć?

Jurczyce
Jurczyce

Zwykłe czepialstwo się słówek. Nie ma w Jurczycach krów, świń itp. autor wpisu miał na myśli psy ,które lubią się zerwać i ujadać. Tym bardziej że była salwa honorowa a jak wiemy psy nie bardzo znoszą tego typu huki. A dla waszego spokoju w uroczystości brały udział konie i nikt ich nie uciszał.

Zgredzinka
Zgredzinka

No i mamy „sprostowanie” od …. trolla.