Z Ordo Iuris do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka? To jakaś paranoja…

To był spisek!

W przyszłym roku kończy się kadencja polskiego sędziego w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, a już od października trwał konkurs na nowego sędziego.

Wprawdzie ostateczny głos należy do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, ale dokona ono wyboru spośród kandydatów przedstawionych przez stronę polską. Konkretnie przez zespół utworzony przy MSZ, obsadzony przez „swoich” ludzi. Stąd w zespole znalazło się m.in. dwóch posłów PiS: wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk i szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów.

Konkurs na sędziego owiany był pełną tajemnicą, ale dziennikarzom „Wyborczej” udało się dowiedzieć, że na liście znajduje się m. in. Aleksander Stępkowski.

Niesamowite! Stępkowski, założyciel i pierwszy prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”, główny jej ideolog (dzisiaj ta organizacja walczy m. in. z rzekomą „indoktrynacją środowisk LGBT w szkołach” i konwencją stambulską o zwalczaniu przemocy wobec kobiet). Współtwórca obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji.

To on za rządów Beaty Szydło został wiceszefem MSZ, a przed rokiem wybrano go sędzią Sądu Najwyższego. Pomagał spacyfikować protesty „starych” sędziów i umożliwił prezydentowi powołanie na pierwszą prezes SN byłą wiceminister w rządzie PiS, Małgorzatę Manowską.

Faktycznie, ktoś taki jak Stępkowski ma być polskim towarem eksportowym do europejskiego wymiaru sprawiedliwości?

Człowiek , którego status sędziowski jest kwestionowany, a w tej sprawie ma się wypowiedzieć unijny Trybunał Sprawiedliwości?

Jeśli mu się uda, to będzie mógł nieźle namieszać. „Sędziowie narodowi mają wpływ na kolejność rozstrzygania spraw ze swoich krajów. W wielu wskazują kierunek rozstrzygnięcia jako sprawozdawcy. W ETPC panuje przekonanie, że to oni najlepiej znają system prawny swojego państwa, więc ich zdanie dużo waży”.

Wiadomo więc, w czym rzecz, prawda?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
14 grudnia 2020 14:15

A drugim kandydatem na stanowisko, jak wyczytałam w prasie w internecie, jest żona Karskiego, tego europosła PiS-u.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
14 grudnia 2020 15:41

Z tej trójki kandydatów (M/F) to zdaje się co jeden, to lepszy! Na szczęście Zgromadzenie Parlamentarne RE ma głos decydujący i może odrzucić wszystkich trzech.

Andrzej
Andrzej
15 grudnia 2020 07:15

Może być jeszcze śmieszniej gdy wybrana zostanie niejaka pani Karska(żona tego od pijanych meleksów ma Cyprze).***** ***

BArt
BArt
16 grudnia 2020 06:37

Katolscy sabotażyści próbują stworzyć V kolumnę w UE.