Z Polskiej Fundacji Narodowej do PAP. Nowy szef rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej

Z Polskiej Fundacji Narodowej do PAP. Nowy szef rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej

Maciej Świrski, były wiceprzewodniczący Polskiej Fundacji Narodowej został nowym przewodniczącym rady nadzorczej PAP. Jako wiceprezes zarabiał tam miesięcznie 20 tysięcy złotych ( za BusinessInsider).

Maciej Świrski jest z wykształcenia historykiem. W PAP pracował już wcześniej, jako wiceprezes Agencji w latach 2006-2009. W radzie nadzorczej zasiada od lutego 2017. W lipcu 2018 stracił stanowisko w Polskiej Fundacji Narodowej. Jest założycielem i prezesem Reduty Dobrego Imienia. Jest to kolejna fundacja, „powołana dla inicjowania i wspierania działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski” – jak czytamy na ich stronie Internetowej. W radzie fundacji zasiadają, m.in. prof. Andrzej Nowak, Jan Pietrzak i Marcin Wolski.

Do rady nadzorczej PAP także trafiła, przechodząc z Ministerstwa Obrony Narodowej, Agnieszka Glapiak. Wcześniej związana była z Telewizją Polską i departamentem komunikacji społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Sekretarzem został Tomasz Giziński, który zasiada w niej od lutego 2017 r.

Nieco starsi czytelnicy pamiętają zapewne film „Poszukiwany, poszukiwana”, gdzie padają słowa – jak się okazuje w nowej rzeczywistości prorocze – „mój mąż jest z zawodu dyrektorem”. Teraz prezesem.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: businessinsider.com

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
5 września 2020 13:13

Świrski: nomen-omen.