Z powodu „deficytów” pierwszego przywódcy „Solidarności” tak naprawdę związkiem kierował Lech Kaczyński

Z powodu „deficytów” pierwszego przywódcy „Solidarności” tak naprawdę związkiem kierował Lech Kaczyński

W żadnym razie nie można oderwać wielkiej próby zmiany polskiej historii od nazwiska Lecha Kaczyńskiego. Nie zaczął on odgrywać roli dopiero po powstaniu Prawa i Sprawiedliwości. Tak działo się od początku. Jego rola była trochę inna. Działał troszkę z boku, ale ta rola była ciągle rolą decydując – stwierdził prezes PiS na antenie TVP.

 

Powodem, dla którego publiczny nadawca zaprosił wczoraj „szeregowego posła” na ponad dwudziestominutową rozmowę była trzydziesta rocznica powstania partii Porozumienie Centrum.  U źródeł jej powstania, zdaniem JK, leżały: walka ze zorganizowaną przestępczością i korupcją. Spadkobiercą tych idei w sposób bezpośredni jest Prawo i Sprawiedliwość.

W trakcie omawianej rozmowy nie mogło zabraknąć wątku związanego z Lechem Wałęsą. Dowiedzieliśmy się, że z powodu „deficytów” pierwszego przywódcy „Solidarności” tak naprawdę związkiem kierował Lech Kaczyński.

 

Bezpośrednią przyczyną rozejścia się dróg politycznych Wałęsy i bliźniaków była kwestia terminu wyborów. Ponadto wczorajszy gość TVP zarzucił ówczesnemu prezydentowi blokowanie zmian związanych z dekomunizacją i lustracją.

Nawiązując do współczesności prezes PiS zaznaczył: Wiele środków wypływa za granicę. Mamy tu do czynienia z okradaniem Polaków i naszego kraju. Musimy z tym walczyć i tu trzeba będzie jeszcze zrobić bardzo dużo.

/as/

źródło: natemat.pl, TVP INFO

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
LehooBartGrzegorzChermesNutka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Motyla noga! Jeszcze trochę czasu potrzeba żeby pra pra pra…pra był założycielem państwa polskiego, bo to przez błędne rozumienie historii mówi się o jakimś Mieszku I. Ten dyktatorek wie do kogo kieruje swoje opowieści dziwnej treści i ci słuchacze łykają je jak gęsi karmione na stłuszczenie wątroby.

greg
greg

Jeżeli u źródeł powstania pc leżała walka ze zorganizowaną przestępczością i korupcją, co oczywiście jest zwykłą ściemą, to pis jest w sposób oczywisty spadkobiercą tych idei z którymi to pc niby walczyło, a czego dowodem jest niekończąca się lista afer pisowatych, z których ostatnią dotyczy zakupu przez MZ karnawałowych (bo nie medycznych) maseczek za 5 mln od ministerialnego instruktora narciarskiego.

HerodAntypis
HerodAntypis

Z powodu deficytów Wałęsy to Lech Kaczyński tak naprawdę był Bolkiem. LK jako faktyczny przywódca Solidarności też miał pewne deficyty i właśnie dlatego to Lech Wałęsa przeskoczył za niego przez płot a potem przemawiał za niego w Kongresie USA. Z niezrozumiałych względów faktyczny poprosił o to Wałęsę zamiast swego brata bliźniaka.

marian
marian

Zarówno lech jak i jarosław to wielkie nieporozumienie tego nieszczęsnego kraju. Jeszcze kilka lat takich bzdurnych wypowiedzi a ludzie zaczną w to wierzyć. Sam fakt położenia kaczora na Wawelu jest zniewagą. Po prostu „spieprzaj dziadu”!!!

Obserwator
Obserwator

Ale matoł, czy on myśli, że już wszyscy uczestnicy tamtych wydarzeń odeszli z tego świata lub stracili pamięć?w tak bezczelny sposób zakłamywać historię ostatnich lat może tylko idiota który myśli, że tak jak on wszyscy mają amnezję- gość powinien się leczyć u wiadomych specjalistów!- szlag mnie trafia na takie bezprawie, że facet z takimi deficytami rządzi naszą Polską przy pomocy podobnych sobie.

gustaw
gustaw

Jarek jako spadkobierca socjalistycznego prawa pracy, fachowiec w każdej dziedzinie, nie rozróżniający węgla od węglowodanów, poliglota, różniący się znacznie od Kaina ilością ofiar, powiedział co wiedział. Jarosław Kaczyński goni za prawdą, bo to jego misja życiowa. Tylko kierunek mu się pomylił, tak jak zachód ze wschodem.

Marek
Marek

„Deficyty” Wałęsa niezaprzeczalnie ma, obecnie uzupełnione o zaawansowaną demencję.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

No jasne. I to Kaczyński przeskoczył przez płot (czy raczej przeczołgał się pod siatką), a na koniec przebrał się za Lecha Wałęsę (tylko dla kamuflażu) i podpisał Porozumienia Sierpniowe.
Ciekawe, czy u prezesa to starcza demencja, czy też jakaś choroba która powoduje przejście ze świata rzeczywistego do urojonego?

Leszek
Leszek

Wielki reformator, sam za życia niereformowalny. Szczęśliwie tempus fugit …

Irena
Irena

Cos się chyba komus pozajaczkowalo ….. dobrze , ze sa jeszcze ludzie z bardzo dobra pamiecia !!!

Nutka
Nutka

„Mamy tu do czynienia z okradaniem Polaków i naszego kraju” – któż spodziewałby się takiej samokrytyki ze strony Towarzysza Pierwszego Sekretarza….

Chermes
Chermes

A Kaczelnik nie wspomniał, przy okazji, że to jego matka, stojąc na czele Legionów, wyzwoliła Polskę w 1918-tym roku, po czym, kilkanaście lat później, ze Starachowic, dowodziła Powstaniem Warszawskim? 🙂

Grzegorz
Grzegorz

Dowiedziałem się,że to Lech Kaczyński odsunął kamień z grobu Jezusa.

Bart
Bart

Superśmieszne, że o deficytach rozprawia konus, który ma pod swoją władzą takich gigantów intelektu jak Błaszczak, Ziobro, Szydło, Sasin, Suski czy Tarczyński. Beka roku.

Lehoo
Lehoo

Pokurcz tak długo powtarzał swoją łże-wersję, aż w nią sam uwierzył.