Z Szydło jeździł były kurier, a z Morawieckim – były kierowca ciężarówki

Z Szydło jeździł były kurier, a z Morawieckim - były kierowca ciężarówki

Nowy kierowca w grupie ochronnej premiera ma 25 lat i wcześniej pracował w rodzinnej firmie transportowej w małym mieście koło Siedlec – ustaliła Rzeczpospolita”. Ma uprawnienia do jazdy tirami. Do Służby Ochrony Państwa został przyjęty w grudniu 2016 r. – „Dotychczas nie jeździł nawet z delegacjami zagranicznymi. Nie kwestionując jego umiejętności, pojawia się wątpliwość, czy 25-latek posiada wystarczające doświadczenie, żeby jeździć w kolumnie ochronnej najważniejszych osób w państwie” – mówi informator dziennika.

Jak zaznacza „Rz”, 25-latek odbywa służbę przygotowawczą, która powinna trwać trzy lata. Według byłego funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu (poprzednika SOP) niezwykle rzadko zdarzało się, żeby ktoś przed jej ukończeniem był kierowany do grupy ochronnej. – „Tylko w wyjątkowych przypadkach, ludzi z ogromnym talentem i umiejętnościami po dwóch latach, decyzją szefa BOR można było dopuścić ich do jazdy w ochronie. To były jednak jednostkowe przypadki” – powiedział „Rz” były funkcjonariusz BOR.

25-letni były kierowca ciężarówki to kolejna osoba z niewielkim doświadczeniem, która wozi najważniejsze osoby w państwie. Pamiętamy niedawną kolizję, którą spowodował 26-letni kierowca Beaty Szydło, były kurier. O sytuacji w SOP pisaliśmy m.in. w artykule „Chłopaki u Szydło mają Sajgon”.

bt

Źródło: rp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RafałMareksmętekRoman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Roman

Może komuś się nie spodoba to co napiszę, ale… jakie znaczenie ma to, że ktoś był w przeszłości kurierem albo kierowcą TIR-a ? Nawet to, że ktoś ma 25 lat to też źle ? Nie może być kierowcą BOR (sop)? W takim razie ile lat powinien mieć pilot myśliwca, kończący szkołę lotniczą ? 50 lat i przeszłość kosmonauty ? Ludzie, ogarnijcie się, powodem tego co się dzieje z samochodami rządowymi na drogach jest BRAK lub NIEODPOWIEDNIE SZKOLENIE !!!!!!!!!!!!!!! Tyle w temacie.

smętek
smętek

Uprzejmie wyjaśniam, że jazda indywidualna jako kurier a jazda w kolumnie samochodów to różne światy. Ten młody człowiek nie odbył pełnego szkolenia. O byłym kierowcy TIRa to nawet szkoda pisać. Byłoby lepiej gdyby poprzednio jeździł spychaczem ew. betoniarką.

Marek
Marek

Czytaj ze zrozumieniem właśnie o niedoszkoleniu jest felieton

Rafał
Rafał

Problem polega na tym, że taki SOP-owski kierowca musi zapieprzać publiczną drogą ignorując wszelkie przepisy i na dodatek oczekuje się od niego, że nikogo nie zabije. To co? Zatrudniać kierowców formuły 1 ?
No, ale jak tym rządowym politykierom wytłumaczyć, że wszędzie można dojechać spokojnie, nie łamiąc przepisów i szanując innych użytkowników drogi?