Z wielkiego huku rozpoczęcia budowy tunelu w Świnoujściu został… kapiszon

Jarosław Kaczyński ma opinię na temat Mateusza Morawieckiego

Niezwykle podniośle przemawiali na uroczystym chrzcie maszyny drążącej Kaczyński i Morawiecki. Premier wspomniał, że budowa tunelu pod Świną, mającego połączyć dwie wyspy: Uznam i Wolin, była planowana już od dawna. Nie wspomniał tylko, że inwestycja finansowana jest w 85% ze środków unijnych, a 15 % – gminnych.

 

Warto dodać, ze projekt połączenia dwóch części Świnoujścia powstaje dzięki dofinansowaniu 776 mln zł funduszy UE…. Ta inwestycja to dobry przykład jak UE angażuje się w rozwiązywanie problemów komunikacyjnych” – taki tekst opublikowała na Twitterze Komisja Europejska.

Na dodatek inwestycją, która wg przemówień miała być „polską racją stanu” realizują austriacki koncern PORR oraz turecko-niemieckie konsorcjum Gülermak, a ochrzczona właśnie maszyna jest chińska.

 

Podobnie przy okazji budowy tunelu kolejowego w Łodzi zapomniano dodać, że jest to inwestycja unijna. Zresztą, nie po raz pierwszy „dobra zmiana” przypisuje sobie cudze zasługi. W początkach swoich rządów, gdy kończono inwestycje rozpoczęte przez PO, PiS traktował je jak własny sukces.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Gdy nikt cię nie chwali, pochwal siebie sam – mówi stare przysłowie.

/ep/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
6 marca 2021 14:30

Przypomniał mi się niezapomniany Louis de Funés w komedii „Mały pływak”. Najpierw napuszone przemówienie, a potem wodowanie żaglowca, który momentalnie zatonął. Nasz kurdupel to taki Louis de Funés w wersji mrocznej. No i jego kapciowy w okularach.
A tak zupełnie na marginesie – polecam odreagowanie naszego wkurwienia i obejrzenie filmu „Plagi Breslau”. Patryk Vega nie oszczędza tu pisiorów, bo wartko poprowadzona akcja właściwie nawet nie skrywa politycznego wątku. To nie są „Plagi Breslau”, to są „Plagi PiS-u”.

HerodAntypis
HerodAntypis
6 marca 2021 18:56

Zupełnie jak z tym dzieckiem co miało być ochrzczone, pochowane, mieć nadane imię. Maszyna została ochrzczona i tunel może umrzeć. Dziwne, że łopatą nie pomachali i żadnego słupka nie wykopali

Maciek123454321
Maciek123454321
7 marca 2021 11:38
Reply to  HerodAntypis

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Kolegą. 85% funduszy unijnych, 15% samorządowych. To są REALNE pieniądze, więc tunel powstanie. Pisiory nie dokładają ani złotówki do inwestycji, więc zupełnie usprawiedliwione by było, gdyby miejscowe społeczeństwo pogoniło Karalucha i jego pomagiera w okularkach. To wyjątkowa bezczelność z ich strony podczepiać się pod innych. Przyczepiło się gówno do okrętu i krzyczy „płyniemy!”

Rafapon
Rafapon
6 marca 2021 17:28

Pieniądze unijne, firma austriacka, maszyna chińska, a sukces – jeśli w ogóle nastąpi – będzie dziełem tego, co to dzieckiem w kolebce będąc zwalczał komunę.
Jakich to cudownych, a może cudacznych, przywódców mamy.

Dron
Dron
6 marca 2021 18:26

Mali ludzie.

Smrol_Jeden
Smrol_Jeden
7 marca 2021 13:13

A co zrobił Tusek i Jego Czereda??? Otóż, właśnie, NIC!!! Nie szczekajcie tutaj, że ta inwestycja jest za pieniądze unijne, bo robi się dobra rzecz dla ludzi, i właśnie na takie cele Unia pieniądze przeznacza.