Za brak maseczek zaczną wlepiać mandaty. Nawet do 30 tys

Za brak maseczek zaczną wlepiać mandaty. Nawet do 30 tys

Wszystko wskazuje, że nadchodzi koniec pobłażania dla tych, którzy ignorują nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej – jeśli nie jesteśmy w stanie zachować 2 – metrowego odstępu od innych osób.  Jak donosi portal rmf24.pl pierwsze za egzekwowanie tego prawa zabrały się Wrocław i Kraków.

 

Przypominamy, że zasłanianie nosa i ust obowiązuje nas m.in.: w komunikacji miejskiej, pociągu, kinie, teatrze, banku, w kościele, w szkole, na uczelni, w urzędzie, na poczcie, u lekarze, w szpitalu itd. We wspomnianych wyżej miastach policjanci i przedstawiciele MPK rozpoczęli wspólne kontrole w autobusach i tramwajach.

„Jak podkreśla MPK, akcja była odpowiedzią na apele pasażerów, którzy skarżyli się, że coraz mniej osób dba o bezpieczeństwo w komunikacji” – czytamy na rmf24.pl. Policjanci mają do dyspozycji: możliwość nałożenia mandatu w wysokości 500zł za brak maseczki lub skierowania wniosku do sanepidu. Tu żarty się kończą bo ta ostatnia instytucja może nas ukarać kwotą 30 tys. złotych.

 

Stróże prawa zostali zobowiązani do przypominania właścicielom sklepów, punktów usługowych aby zwracali uwagę swoim klientom, którzy nie przestrzegają przepisu o maseczkach.

Z własnych obserwacji możemy powiedzieć, że samowolne poluzownie restrykcji dotyczących obowiązku noszenia masek w przestrzeni publicznej bardzo dobrze wychodzi również mieszkańcom stolicy.

Bardzo często interwencje u personelu sklepowego nie przynoszą żadnych reakcji albo powodują uśmiech politowania i bezradne wzruszenie ramion, które ma nam powiedzieć: „co ja mogę???”

/as/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Zamordyzm w czystej postaci. A z drugiej strony Janusze i Seby mają wszystko w dudzie.