Za „brzydkie” słowo Jerzy Owsiak znów wylądował na policji

Za „brzydkie” słowo Jerzy Owsiak znów wylądował na policji

Trzeba być twórcą światowego ewenementu jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Trzeba mieć sukces na rzadko notowaną skalę w niesieniu pomocy chorym i skrzywdzonym przez los, żeby aż tak być na cenzurowanym, jak Jerzy Owsiak.

Jeżeli jest się zerem i miernotą, to można bez najmniejszych konsekwencji pozwalać sobie na wiele i wszędzie… Mało kto się tym zgorszy. Mało kto zauważy.  W Sejmie można np. bezkarnie pokazać środkowy palec całej Polsce, można wrzeszczeć o kanaliach i zdradzieckich mordach, można „brylować” największym chamstwem przemawiając z trybuny do Wysokiej Izby…

Jeśli jest się Owsiakiem – to już zupełnie co innego i dlatego jedno użyte przez niego słowo – „zajebisty” ściągnęło mu na głowę policję. To nie jest żart…

Szef WOŚP opisał na Facebooku historię, jak został wezwany na policję z powodu donosu anonimowego internauty. Nawet nie ma o to do funkcjonariuszy wielkich pretensji, ale zastanawia się nad marnowaniem ich czasu na bzdury.

„Ja miałem na to czas, ale policjant poświęcił na to kilkadziesiąt minut, moim zdaniem, bardzo cennego czasu. Uważam, że policja ma naprawdę na głowie dużo, dużo, dużo poważniejsze sprawy. Tymczasem funkcjonariusz siedzi, spisuje zeznanie, wsłuchuje się w okoliczności zdarzenia” – pisze szef WOŚP.

Przy okazji Owsiak podpowiada rządzącym, by zmienić przepisy tak, by nie pozwalały służbom zajmować się tak błahymi sprawami. „Słowo ‚zajebisty’ jest słowem używanym często, także przeze mnie i używam go osobiście dla podkreślenia i wyrażenia stanu moich emocji. Chodzi o to, aby szybko, a także zrozumiale dla moich słuchaczy, te emocje opisać” – wyjaśnia Jerzy Owsiak w swoi wpisie na Facebooku.

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
WojtekRafal PJantarJoannaZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

No to Geskerka pójdzie siedzieć … bo używa tego słowa nagminnie.
Oczywiście oprócz wielu innych, uznawanych powszechnie za wulgarne.
Myślicie że załapie się do nadzwyczajnej kasty „nietykalnych”?

Joanna
Joanna

Gdyby z ust Jerzego Owsiaka wydobywały się wyłącznie wspaniałe, pachnące kwiaty, to i tak wylądowałby w komisariacie! ZA ZAŚMIECANIE OTOCZENIA!!!! Jurku, musimy to jakoś przeżyć. Najważniejsze, że LUDZIE CIĘ KOCHAJĄ!

Jantar
Jantar

To część szeroko zakrojonej akcji zemsty PiS-owskich aparatczyków za zgłoszenie kandydatury Owsiaka do pokojowej nagrody Nobla. W odpowiednim momencie rząd PiS wystosuje pismo do Komitetu, że Owsiak ma tyle i tyle spraw karnych, że tyle i tyle jest wyroków skazujących prawomocnie, a jeszcze tyle i tyle będzie w niedalekiej przyszłości, w związku z tym przyznanie mu nagrody Nobla jest uwłaczające wobec innych laureatów. Zobaczycie, że tak będzie, o ile PiS utrzyma się u władzy. Ale mam nadzieję, że Komitet Noblowski wbrew szykanom pisowskich funkcjonariuszy nagrodę Nobla Owsiakowi przyzna, bo zasługuje na nią jak mało kto.

Rafal P
Rafal P

Donosicielstwo kwitło w Priwislańskim Kraju zawsze. Kiedyś procesowano się o miedzę, a teraz o naruszania jakiegoś wyimaginowanego dobrego imieni i o obrazę uczuć religijnych. Teraz to już nie można się nawet odezwać. Morda w kubeł, albo do sądu.
A w tym pi@#$%&$@ PiSowskim establiszmencie nie ma ani jednego, który by był godzien zawiązać rzemyk u sandałów Owsiaka. Szacun, Panie Jurek!

Wojtek
Wojtek

Zajebiście.