Za czasów Belki dyrektorzy zarabiali kilka razy mniej niż „przyboczna” Glapińskiego

Za czasów Belki dyrektorzy zarabiali kilka razy mniej niż „przyboczna” Glapińskiego

Za czasów poprzedniego prezesa NBP Marka Belki dyrektor ds. komunikacji mógł liczyć na 23 tys. zł brutto. Na tę pensję składała się podstawa w wysokości 18 tys. zł brutto oraz kwartalne premie – ok. 10 tys. zł.

Do tego dyrektor mógł dostać maksymalnie dwie roczne premie specjalne z tzw. puli prezesa po ok. 10 tys. zł brutto – ustalił Polsat News.

Przypomnijmy, że obecna szefowa ds. komunikacji Martyna Wojciechowska – wg doniesień medialnych – otrzymuje w NBP za prezesury Adama Glapińskiego ok. 65 tys. zł miesięcznie. Do tego trzeba doliczyć 11-12 tys. zł z tytułu zasiadania w radzie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, do którego została delegowana właśnie przez Glapińskiego.

Ustalenia Polsat News stoją w sprzeczności z wypowiedziami polityków PiS, poczynając od Andrzeja Dudy.  – „Siatka płac w Narodowym Banku Polskim to nie jest decyzja pana prezesa Adama Glapińskiego, to są decyzje, które były podjęte w czasach, kiedy swoją kadencję jako prezes Narodowego Banku Polskiego miał pan profesor Belka i to jest coś, co pan profesor Glapiński, przychodząc do Narodowego Banku Polskiego, jako jego prezes, zastał i to jest cały czas na tym samym poziomie” – powiedział prezydent.

Wtórował mu w TVN 24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan.  – „Siatka płac w NBP, zgodnie z oświadczeniem pełnomocnika prawnego NBP, została ustalona za czasów poprzednika Adama Glapińskiego, Marka Belki” – stwierdził Bielan. Podobnie wypowiadał się poseł PiS Bartosz Kownacki: – „Tabele płac i zasady wynagradzania w NBP są jawne, były dużo wyższe niż w administracji publicznej od wielu, wielu lat. Chociażby ta, która jest obecnie, była ustalana, o ile wiem przez pana prezesa Belkę” – powiedział Kownacki. Nasuwa się przypuszczenie, że wszyscy oni stosują słynny już pisowski „przekaz dnia”, a że nie jest on zgodny z prawdą…

bt

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RosaZwinkaZbyszekWaldemarRafał P. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P.
Rafał P.

Panie Belka, ani pan, ani inni dyrektorzy nie potrafili robić Glapie tego, co te laski potrafią robić. >:-)

Waldemar
Waldemar

Trzy raz mniej?… Widać prezes Glapiński doszedł do wniosku, że pani Martyna jest trzy razy więcej warta… Choć nie wyjaśnia, dlaczego.

Zwinka
Zwinka

Hmmmm …a co tu wyjaśniać ???

Zbyszek
Zbyszek

Ale skapy ten Belka.

Rosa
Rosa

Przestancie please.Wstyd I hanba, to panstwowy bank a nie prywatny Chyba ze chca go doprowadzic do bankructwa.i kupic za zlotowke.