Za czyje pieniądze premier Morawiecki prowadzi swoją kampanię wyborczą?

Za czyje pieniądze premier Morawiecki prowadzi swoją kampanię wyborczą?

Od czasu, gdy premier Morawiecki został jedynką na liście kandydatów do Sejmu w Katowicach, częściej można go spotkać na Śląsku niż gdziekolwiek indziej. Wystarczy zajrzeć w jego grafik, a widać wzmożoną aktywność Morawieckiego właśnie w jego okręgu wyborczym. Stadion Górnika Zabrze, wizyta w Tychach, Jasna Góra, spotkanie z policjantami w Katowicach i harcerzami w Mysłowicach. Truskolasy, gdzie obiecał zbudować boisko, Gliwice i obietnica budowy czołgów, otwarcie autostrady A1, centrum medyczne w Zabrzu, rodzinny piknik w Bojszowach, Tour de Pologne w Katowicach.

 

Przyglądając się licznym podróżom premiera, zastanawiam się nad źródłem ich finansowania. Trudno nie zadać sobie pytanie, czy te wizyty są związane z obowiązkami premiera czy też to już jego kampania wyborcza.

A jeśli kampania to kto za to płaci? Borys Budka jest przekonany, że „ta niebywała aktywność na Śląsku premiera Morawieckiego to de facto kampania wyborcza i to robiona za środki publiczne”, a jeśli tak, to jest to chyba dość nieuczciwe, bo w tym przypadku całość kosztów powinna pokrywać partia, z której listy premier startuje do Sejmu. Niestety, nie można uzyskać odpowiedzi na te pytanie, bo Morawiecki nie odpowiada na pytania dziennikarzy i, jak to zwykle bywa w czasach rządów PiS, po prostu milczy.

A ja zastanawiam się jeszcze nad jednym. Jak udaje mu się połączyć obowiązki szefa rządu z aktywnością kandydata do Sejmu.  Czy to kandydowanie nie odbywa się kosztem pracy wynikającej z pełnionej funkcji?

 

Przyznam się, że podobne wątpliwości miałam i w odniesieniu do pani Ewy Kopacz, gdy była premierem i jednocześnie kandydatem do Sejmu, więc to nie jest tak, że się czepiam.

Po prostu chciałabym wiedzieć, kto płaci za podróże Morawieckiego i jak one się mają do jego pracy jako premiera.

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ObserwatorJanBuryMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Swego czasu (za sanacji!!!) minister skarbu Gabriel Czechowicz za przekazanie 8 mln złotych na fundusz wyborczy przybudówki politycznej sanacji, czyli BBWR, został postawiony przed Trybunałem Stanu. Nadmieniam, że zrobił to na wyraźne polecenie Piłsudskiego, a mimo to……… Jak się to ma wobec obecnie obowiązujących zasranych standardów PiS-u? Jeżeli postawi się tych pisowskich sukinsynów przed Trybunałem Stanu (w co głęboko wierzę), to defraudacja państwowych pieniędzy na partyjną kampanię wyborczą z pewnością będzie jednym z mniej znaczących zarzutów. A zresztą, wdychając smród z rozlatującego się pisowskiego wora z gównem, o jakich standardach mówimy w ogóle? PiS nie ma żadnych standardów. To są… Czytaj więcej »

JanBury
JanBury

Myślę że musi być zawsze większość żeby coś zrobic. Uważam że jeżeli rozmawiając z kim poważnym nawet innych poglądów będę mógł dojść do pewnego konnsensusu. Jeżeli ktoś bliski mi nawet ideowo jest skrajnym radykalem, to z nim nie dojdę do porozumienia. Język wulgarny zalicza się do pewnego rodzaju radykalizmu. Na skrajnych emocjach nic wartościowego nie zbuduje sie.

Maciek123454321
Maciek123454321

A czy Sz.Przedmówca zna „Odę do Młodości”? „Gwałt niech się gwałtem odciska…” to są słowa naszego Wieszcza. Poza tym mój radykalizm wynika z bardzo prostego faktu – akcja rodzi reakcję. A zresztą… z PiS-em w ogóle niczego – nie mówiąc o czymkolwiek wartościowym – się nie zbuduje.

Obserwator
Obserwator

Ale Cię poniosło, mnie też krew zalewa z bezsilności jak tłumaczę jednemu i drugiemu „suwerenowi” co to jest pis a on dalej swoje pińcet plus!