„Za łamanie Konstytucji należy postawić prezydenta Dudę przed Trybunałem Stanu”

Jaśkowiak: „Mamy dwa problemy: walkę z koronawirusem i nieodpowiedzialne zachowanie władzy, która jest w rękach psychopaty”

„Za łamanie Konstytucji należy postawić prezydenta Dudę przed Trybunałem Stanu” – powiedział w TVN24 prezydent Poznania. Jacek Jaśkowiak konkuruje z Małgorzatą Kidawą-Błońską w prawyborach Platformy Obywatelskiej na kandydata na prezydenta RP.

 

Jaśkowiak stwierdził, że „jako prezydent będzie dążył do tego, by zatrzymać proces dewastacji państwa, psucia państwa”. – „Chciałbym przywrócić godność tego urzędu. Chciałbym, żeby prezydent Rzeczypospolitej był niezależny, był apartyjny, żeby nie był marionetką czy też długopisem, żeby nie był główną postacią komediowych odcinków „Ucha prezesa”. Chcę pokazać, że prezydent może godnie reprezentować kraj, może łączyć Polaków również w takim zakresie, gdy te środowiska są tak różnorodne” – powiedział.

„Chciałbym być takim prezydentem Rzeczypospolitej, jakim jestem prezydentem Poznania. Miasta otwartego dla wszystkich, miasta, w którym wszyscy mają się czuć dobrze, niezależnie od tego, czy są biedni, czy bogaci, czy są młodzi, w średnim wieku, czy są seniorami” – dodał Jacek Jaśkowiak.

 

Prezydent Poznania zadeklarował także, że jeśli w prawyborach wygra Małgorzata Kidawa-Błońska, „to będę ją oczywiście wspierał z całych sił, dostanie takie wsparcie ode mnie, jakie jest tylko możliwe”. 

14 grudnia krajowa konwencja PO podejmie decyzję, kto ostatecznie będzie kandydatem partii w majowych wyborach prezydenckich.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zgredzinka
Zgredzinka
23 listopada 2019 13:26

Byłoby dobrze gdyby to on stanął w szranki z „Adrianem” w wyborach prezydenckich z ramienia PO.
Jego kontrkandydatka nie ma niestety cech przywódczych. Już samym sposobem mówienia demobilizuje.
Tu potrzebny jest ktoś „wyszczekany”, kto będzie w stanie przelicytować retorycznie zaprawionego w bojach „aktorzynę ze spalonego teatru”, który tak namolnie powtarza te wszystkie kłamliwe bzdury, że sam już w nie wierzy.

Aleksander
Aleksander
24 listopada 2019 16:29

Jak najszybciej!

Rozalia
Rozalia
26 listopada 2019 14:49

To lepiej być marionetka uni i Niemiec ? Dajcie spokoj