Za Platformy – skandal, dziś według PiS – poprawność polityczna

Za Platformy – skandal, dziś według PiS - poprawność polityczna

„Bywalcy” Twittera dobrze pamiętają, jak to w 2012 r. ówczesny europoseł Andrzej Duda pisał, że „CBOS to instytucja podległa rządowi”, sugerując tym samym, że to powód dobrych notowań PO. Badania CBOS były zresztą często przez PiS podważane.

A teraz? Teraz CBOS dalej podlega rządowi, a na dodatek jako przedstawiciel premier w radzie tej firmy zasiada… główny doradca szefowej rządu Witold Olech. I to nie przeszkadza politykom PiS oraz przyjaznym obecnej władzy mediom, choć gdy rządziła PO „trąbili” o skandalu.

Witold Olech doradza Beacie Szydło i pisze jej przemówienia. Analizuje sondaże, bada społeczne nastroje. To on ponoć powiedział Szydło, by zaostrzyła swoją retorykę w sprawie przyjęcia uchodźców. Podpowiedział też szefowej rządu zaatakowanie unijnych polityków i instytucje.

W CBOS spisuje się teraz świetnie. Ostatnio pojawił się sondaż, z którego wynika, że rząd Szydło ma najwyższe poparcie od listopada 2015 r., a sama premier bije w nim rekordy popularności. Spektakularnemu sukcesowi nie przeszkodziły nawet liczne wpadki, jakie latem zaliczył rząd Szydło z pamiętną spóźnioną pomocą dla ofiar nawałnic na Pomorzu.

Dla porównania „Fakt” przypomina, jak to było, gdy Iwona Sulik została rzeczniczką rządu Ewy Kopacz i we wrześniu 2015 r. CBOS opublikował sondaż. Wynikało z niego, że 46 proc. Polaków uważa powołanie Kopacz na stanowisko szefowej rządu za dobrą decyzję. Media związane wówczas z opozycyjnym PiS natychmiast wychwyciły, że Sulik jest członkiem rady CBOS. Tak samo jak dzisiaj Olech.

Na Platformę posypały się z wtedy gromy. „Centrum Badania Opinii Społecznej jest finansowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, a za czasów Donalda Tuska jako premiera wyniki badań poparcia partii politycznych nierzadko wprawiały w osłupienie. Zawsze jednak Platforma Obywatelska mogła liczyć, że dzięki sondażom CBOS media sympatyzujące z rządem będą mogły napisać: Platformie rośnie poparcie” – pisał wówczas portal niezalezna.pl, którego władze są powiązane z PiS i Jarosławem Kaczyńskim, a dziś przypomniał dziennik.
(Źródło: Fakt)

jp
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
9 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZgredzinkaNihilStanisławjacekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

No i mamy odpowiedź, skąd się wzięły szybujące w kosmos notowania PiS-u. A manipulowanie sondażami… och, jest 1001 sposobów. Najskuteczniejszy jest zawoalowany straszak – „mamy twoje dane u nas, wolisz popierać opozycję – twoja sprawa…” Niech tylko 50 na 1000 ankietowanych poczuje strach… i mamy poparcie dla PiS-u wyższe o 5%. To szczególnie ciekawe na tle rankingu nieufności, gdzie prowadzą Macierewicz i Kaczyński. Powiedzcie sami, czy jest możliwe popierać partię i nie ufać jej liderom??????????????????

jacek
jacek

Tylko wiesz ile takie sondaże są warte…

Stanisław
Stanisław

„rankingu nieufności, gdzie prowadzą Macierewicz i Kaczyński. Powiedzcie sami, czy jest możliwe popierać partię i nie ufać jej liderom” też mnie to dziwi, ale widać można. Macierewicz i Kaczyński w tych rankingach zaufania są w dole od lat, chyba od zawsze, ale PiS wybory wygrał. MIMO TEGO ,że obaj byli i są czołowymi działaczami.

Maciek123454321
Maciek123454321

NIE KARMIĆ TROLLA.

Nihil
Nihil

Stanisław…wyjdź i zabierz sztandar

Stanisław
Stanisław

Ten niebieski, z 12 gwiazdami?

Zgredzinka
Zgredzinka

Każdy, jaki masz po uważaniu … byleby zniknął wraz z Tobą !!!

Stanisław
Stanisław

„Każdy, jaki masz po uważaniu”. Jakie miłe rusycyzmy.. Dziękuję za pewien postęp i napisanie zaimka osobowego dużą literą.

Zgredzinka
Zgredzinka

(….) MIMO TEGO ,że obaj byli i są czołowymi działaczami (….)

a raczej, że obaj byli czołowymi działaczami … skrywanymi przed suwerenem na partyjnym zaplaczu, podczas każdej kampanii wyborczej !!!

Stanisław
Stanisław

„skrywanymi przed suwerenem na partyjnym zaplaczu, podczas każdej kampanii wyborczej !!!” E tam, zaraz chowani. W 2010 przed wyborami prezydenckimi Jarosław też był chowany? Przed ostatnimi wyborami Kaczyńskiego widziałem w tv codziennie (w czasach jednolitego przekazu służył do straszenia ludzi). Macierewicza faktycznie mniej widziałem, ale może dlatego, że mieszkam pod Wrocławiem, a on startował gdzieś pod Łodzią.