Za przywileje i kasę policja chętnie spacyfikuje każdego przeciwnika politycznego, którego wskaże jej władza

Za przywileje i kasę policja chętnie spacyfikuje każdego przeciwnika politycznego, którego wskaże jej władza

Komendant główny policji, gen. Jarosław Szymczyk, nie ukrywa swego podziwu dla ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Kamińskiego. Chętnie opowiada o świetnej współpracy z rządem w czasach koronawirusa, o prawie 6 mld zł dofinansowania i wzroście dochodów policjantów o 1700 zł.

Jak widać nasi mundurowi dali się kupić obozowi rządzącemu i jeśli nawet wcześniej mieli jakieś skrupuły i niechęć do wykorzystywania politycznego, dzisiaj kasa przesłoniła im przyzwoitość. Po wygranych wyborach, Zjednoczona Prawica wprowadziła szereg przywilejów, m. in. przyzwoity dodatek motywacyjny, nawet do 2,5 tys. zł, zwrot kosztów poniesionych na ochronę prawną, jeżeli postępowanie karne prowadzone w związku z wykonywaniem czynności służbowych zakończy się wyrokiem uniewinniającym lub zostanie umorzone, ekwiwalent za niewykorzystany urlop, za wiek, staż i trudne warunki służby, dodatek za wyżywienie.

W tej sytuacji opłaca się policjantom wykonywać bez szemrania polecenia swoich przełożonych i nie negować decyzji związanych z rozbijaniem protestów obywatelskich. Jak mówi jeden ze związkowców,  „rozkazy będą wykonane. Proszę zresztą pamiętać, że interwencje na manifestacjach politycznych to bułka z masłem w porównaniu z akcjami na stadionach. Tam jest prawdziwe zagrożenie, od kiboli można naprawdę dostać. A co policjantowi zrobi ktoś spod tęczowej flagi czy starsza pani w koszulce „Konstytucja?”.

Tak więc dzisiaj można zapomnieć o braniu lewych zwolnień lekarskich, byle tylko nie brać udziału w tłumieniu protestów obywatelskich, próbach zachowania się przyzwoicie, pamiętaniu, że policja służy Konstytucji i demokracji. Nie działa już też policyjne forum internetowe, gdzie często pojawiały się ostre słowa krytyki i rzeczywiste oceny sytuacji. To oficjalnie „przerwa techniczna”, która jednak trwa od dłuższego już czasu i pokazuje jednocześnie, jak wspaniale polskiej policji wychodzi po prostu milczenie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dzisiaj policja będzie stała wiernie na straży prezydenta i obozu władzy, bo jej się to po prostu opłaca. Jak łatwo przyszło jej się sprzedać. Jak łatwo było poświęcić godność i honor dla przywilejów i kasy…


Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jurek
jurek
10 sierpnia 2020 08:36

Posłowie opozycji każde wystąpienie powinni zaczynać pytaniem o powody łamania ustawy o policji. Ta wymaga naszywek z NAZWISKAMI funcjonariuszy na mundurach (wymówka dotycząca oddziałów zwartych jest łatwa do zakwestionowania).
Nawet z zasad niby-prawa tworzonego przez „partię” trzeba korzystać. Niech się tłumaczą z jego łamania.

Zbyszek
Zbyszek
10 sierpnia 2020 09:38

I po co upierać się przy tej policji? Normalnie, MILICJA OBYWATELSKA.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
10 sierpnia 2020 11:42
Reply to  Zbyszek

Jaka OBYWATELSKA? Milicja po prostu.

AntyKaczor
AntyKaczor
10 sierpnia 2020 10:02

Będą kundlic każdego, kto pomoże im utrzymać władzę. A policjanci mogą wyładować tłumiona frustrację na słabszych. Kiboli i narodowców obchodzą szerokim kołem, bo interakcja z nimi bywa bolesna.

Joanna
Joanna
10 sierpnia 2020 10:10

Pisowska policja zachowuje się jak ZOMO w stanie wojennym.

Artur
Artur
10 sierpnia 2020 10:54

PiS – Putin i Stalin – oto rozwinięcie skrótu nazwy partii rządzącej. Boję się. Do pełnej dyktatury „bezmózgich bydlaków” z tej partii już tylko krok. Jakakolwiek merytoryczna dyskusja z kaczystami jest niemożliwa – oni już opanowali za pomocą toksycznej TVPiS pół Polski.. Jakikolwiek opór jest bezzasadny i bezcelowy – spacyfikują, wywloką w kajdanach wczesnym rankiem z domu bez podania przyczyny. Nawet modlitwy nie pomogą, bo tzw. kościół katolicki murem stoi przy żlebie – byle tylko więcej kasy od Państwa (czyli od nas – podatników) wyciągnąć. Po trzech rozbiorach Polski (dla pisiorów – 1772, 1793, i 1795 – takich dat nawet mgr Morawiecki może nie pamiętać) oraz rozbiorze w 1939 – Niemcy-Rosja, w tej chwili Polacy własnymi rękami rozbierają ten kraj. Stąd wniosek oczywisty. Nie możemy stworzyć własnego Państwa ponieważ prędzej czy później (a raczej prędzej) wspólne dzieło rozpieprzymy! Więc kto może niech opuści ten kraj. Im szybciej – tym lepiej. Dla własnego i swoich dzieci dobra. Niech te dzieci uczą się w normalnym państwie o takim dziwnym kraju jak Polska, która jak tylko zaistnieje to momentalnie jest wykańczana przez swoich twórców.

Predator
Predator
10 sierpnia 2020 11:33
Reply to  Artur

Nie przez swoich twórców tylko przez chołotę dopuszczoną do władzy, takich ludzi jak gwiazda, macierewicz, kaczynski, itp, powinno się surowo karać za opowiadane głupot i nastawianie ludzi przeciwko sobie, P O tego nie zrobiło i gówno się wylało.

Kundzia
Kundzia
10 sierpnia 2020 15:32

A tak wszyscy chlastali platformę,że jest zła i nic nie robi że zajadają ośmiorniczki.No to teraz mamy wesołe,radosne miasteczko rządzace przez zgorzkniałych bezmózgowców którym się wydaje że będą wieczni.Kaczor nie na darmo testował polaków na ile może sobie pozwolić.A więc teraz :cierp cialo jak chciało.

Antoni M.
Antoni M.
10 sierpnia 2020 17:17

Oglądałem wczoraj relacje TV z tłumienia protestów przez OMON i KGB w Mińsku. Czy ktoś wskaże różnicę w traktowaniu demonstrantów w Mińsku iw Warszawie gdzie nasz, polski OMON i kGB tłukło i swzarpało, przyduszało – często po kilku, kilkunastu mundurowych bez naszywek i identyfikatorów nasze dziewczyny, mężczyzn, kobiety.
Prezydent i Premier interweniują w sprawie przemocy w Mińsku – dlaczego tolerują nieuzasadnioną przemoc tzw. policji w Warszawie. Dlaczego Kinga Duda milczy?

Marek
Marek
11 sierpnia 2020 11:47
Reply to  Antoni M.

Ja wskaże jedną. Na Białorusi milicja chroni się tarczami, odzieżą ochronną i działa w grupie bo chcą zminimalizować odniesienie obrażeń po swojej stronie. Pisowska milicja została wysłana bez tego bo jej obrażenia są potrzebne dla ciągnięcia narracji o strasznych tęczowych bojówkach co ma później usprawiedliwiać polskie obozy koncentracyjne.
Różnica niewielka ale pokazuje na jakie upodlenie pisowscy milicjanci się godzą dla dodatkowej kasiorki.

Jantar
Jantar
11 sierpnia 2020 13:39
Reply to  Marek

Będzie także usprawiedliwienie wprowadzenia stanu wyjątkowego, bo sama pandemia nie wystarczy – ludzie ignorują restrykcje z niej wynikające, a część nawet uważa, że to tylko wymysł lewactwa (patrz Konfederacja).

A w planach PiS już we wrześniu wielka awantura o media i pewnie jednocześnie o sądy. Wprowadzenie stanu wyjątkowego ułatwi przeprowadzenie obu spraw.