„Żądamy zwolnienia księdza Wierzbickiego”

„Żądamy zwolnienia księdza Wierzbickiego”

Narodowo-katolicka organizacja Fundacja Pro – Prawo do Życia nie przestaje zaskakiwać. Dotychczas zajmowała się ona głównie prezentowaniem martwych płodów oraz publicznym epatowaniem homofobicznymi i chamskimi materiałami. Ultraprawicowi aktywiści obrali teraz za cel ks. prof. Alfreda Wierzbickiego.

 

Katolicki duchowny podpadł im tym, że nie godzi się na homofobię, a w ostatnim czasie podpisał poręczenie za zatrzymaną aktywistkę ruchu LGBT Margot.

Narodowcy w proteście przeciwko  ks. Wierzbickiemu rozstawili w Lublinie banery z napisem: „Michał Sz. pseudonim Margot sprofanował Kościół, wywołał uliczne burdy, promuje ideologię LGBT, a ks. Wierzbicki za niego poręczył. Żądamy zwolnienia ks. Wierzbickiego z KUL [Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego]”.

 

Ksiądz Wierzbicki nie żałuje swojej decyzji dotyczącej Margot, podkreślając przy tym, że teraz jeszcze bardziej solidaryzuje się z prześladowanymi osobami z kręgu LGBT. „Nie zdawałem sobie sprawy, że to (publiczna nagonka – red.) może i mnie kiedyś dotknąć. Wyrządza mi to wielką przykrość, ale też jednocześnie śmieję się z tego. Uważam to za rzecz ze wszech miar godną napiętnowania” – ocenia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Fundacja Pro – Prawo do Życia to niejedyna instytucja, która krytykuje ks. Wierzbickiego. Od jego poparcia dla Margot odciął się też rektor KUL.

Do osób homoseksualnych należy odnosić się z szacunkiem i delikatnością. I to powinno być priorytetem działalności Kościoła. Uważam, że rektor KUL, wydając swoje oświadczenie, po prostu bardzo mnie skrzywdził. Dlatego, że ośmielił nim określone osoby do określonych działań” – podkreślił ks. Wierzbicki.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jacenty Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacenty
jacenty

No i mamy w Polsce faszyzm. Czas pogromów. Czy naprawdę potrzebna jest nam znowu wojna? Bo faszyzm – zawsze przynosi wojnę.