„Żaden kościół na zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła wyświęcenia tego pana na księdza”

Donos na autorów petycji do papieża w sprawie Tadeusza Rydzyka

Krystyna Janda udostępniła na swoim profilu stare zdjęcie przedstawiające o. Tadeusza Rydzyka.  Autorzy posta na stronie pt. „Ateizm Przyszłością” nie zostawiają na duchownym z Torunia suchej nitki.

 

W 1986 roku Tadeusz Rydzyk dostaje z kontrolowanego przez SB biura paszportowego paszport i bez zgody zakonu wyjeżdża do Niemiec. Pobyt za granicą to tajemnicza karta jego życiorysu. Nie wiadomo dokładnie, co tam robił. Pojawiał się i znikał. Po ojcu powinien nazywać się Kardaszewski. Ale nie nosi nazwiska po ojcu. Ma je po człowieku, który zmarł na wiele lat przed jego narodzeniem. Jako nieślubne dziecko, dostał nazwisko po mężu matki…ŻADEN kościół na zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła wyświęcenia tego pana na księdza… a wrócił jako ojciec… CUD?” – w ten sposób brzmi treść wpisu udostępnionego przez aktorkę.

Krystyna Janda już wielokrotnie wypowiadała się na tematy polityczne i społeczne. Artystka należy do grona zadeklarowanych przeciwników Prawa i Sprawiedliwości.

 

Wpis udostępniony przez Krystynę Jandę został przekazany dalej przez ponad 5 tysięcy użytkowników Facebooka.

/nt/

 Źródło: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

154
Dodaj komentarz

avatar
54 Comment threads
100 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
138 Comment authors
czech1000KrystynaLucekDziewica z dwójką dzieci i wnusiemKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Adam

Księżulki mają problem i nie chcą tylko ochrzcić nieślubnego dziecka ludzi, którzy żyją ze sobą to w takim razie jakim prawem księdzem może zostać dziecko ze zdrady małżeńskiej, „z nieprawego łoża” (łac. illegitimi thori)? Idąc ich tokiem myślenia to powinien mieć zakaz wstępu o kościoła.

Katarzyna
Katarzyna

Tam nie było zdrady, bo mama była wdową. Inna sprawa, że był nieślubnym dzieckiem. W tamtych czasach był to problem. Teraz zupełnie nie. O to nie ma się co czepiać. Rozliczać się powinno to co robił potem. Choćby jego „ratunek” Stoczni Gdańskiej….itd….

Anarchol'68
Anarchol'68

Ten „ratunek” to koło 200 milionów nierozliczonych złotych – do tego z nielegalnej zbiórki publicznej! – które to 200 milionów „cudownie” zniknęło!

Innych wsadzali za o wiele mniejsze oszustwa…

Wanda
Wanda

Dwieście milionów zł. to niezłe podwaliny dla dzisiejszego imperium oj. Rydzyka. Ciekawe czy kiedykolwiek będzie z nich rozliczony. A czas nagli, bo ojczulek jest już po 70-ce !!!

Antykretyn
Antykretyn

No tak, np. Tuska za Amber Gold.

Iwona
Iwona

Kogo bronisz. Tego „cichociemnego”? Kim on jest ,wiesz?

Andrzej
Andrzej

Dlaczego PiS w żadnej tzw.Aferze przez 4-lata nie wskazał winnego.

Jolanta
Jolanta

Może to nie problem ochrzcić nieślubne dziecko . Znajdzie się gdzieś dobrego księdza , który dla dobra Kościoła to zrobi . Natomiast dużym problemem jest pochowanie zmarłego 5 -cio miesięcznego płodu ochrzczonego przez pielęgniarki przed wydaniem ostatniego tchnienia . Z grzechem pierworodnym – won . Co wtedy zrobić jak nie ma cmentarza komunalnego ? Rada – załatwić z grabarzem , pochować jako NN

Bogusia
Bogusia

Czego czepiacie się księży!? Kryjecie własne zdrady?! W każdym środowisku znajdzie się czarna owca. To, co mówicie, – wszelkie oszczerstwa i kłamstwa wrócą do was! Ciekawe, jak wtedy będziecie się „bronić”? Poniżacie siebie! Jak przyjdzie CZAS, wtedy do księdza o ostatnie namaszczenie. I wtedy jak się zachowacie? Obłudnicy!!!!

Halina
Halina

Bogusia Ty to chyba jesteś kochanką Batmanów że tak ich bronisz.Sama jesteś obłudna i zakłamana.Trzeba wierzyć w Boga nie w księdza.

Agucha
Agucha

i tutaj się zgadzam całkowicie staniemy przed Bogiem a księża to tylko pośrednicy

rotschildek
rotschildek

Pośrednicy czego i kogo ?….wierzysz w coś , czego nie ogarniasz , jakąś książkę , napisaną dla tłuszczy . Czytałaś Harry Pottera, wierzysz w niego !. Opamiętaj się ciemna kobieto .

wieslaw
wieslaw

To nie są pośrednicy to złodzieje w sukienkach

Słowianin -Lechita
Słowianin -Lechita

Wiemy dokładnie z czego te żymsko -katolickie towarzystwo słynie, ale ich koniec nadchodzi ,bo Słowiański gen się odradza✊

Jolanta
Jolanta

Ja nie kryje żadnych zdrad. Tych czarnych owiec w środowisku kościelnym jest mnóstwo, mnożą się bardzo. Jak przyjdzie mój czas to ksiądz będzie ostatnią osobą o którą poproszę. I tylko bez obłudników! Jeśli czuje Pani potrzebę „przyklejania” łatek, to proszę sobie przykleić, nie innym.

Darek
Darek

Nie ma tu kłamstw i oszczerstw, a raczej niewygodna dla samych jej dotyczących prawda, podobnie jak z homoseksualizmem, niedotrzymywaniem ślubów czystości i pedofilią . Z czym głównie mają problem bezkrytycznie zaślepieni rzekomą nieomylnością i świętością duchownych .j

Basi
Basi

Jakie ostatnie namaszczenie im chodzi tylko o kase – jak wyciagnac od nas kase.Bog dal nam wolna wole a KLER zrobil z nas swoich niewolnikow

Jolanta
Jolanta

Pani widzę jest dobrze poinformowania w sparach o. Rydzyka, jak i w „przekrętach” innych.

irena
irena

Pani Bogusiu od księdza wymaga się nieco więcej niż od zwykłego człowieka, a druga sprawa to nie wiadomo czy on jest ksi ędzem,bo skoro nie ma święceń?

Dorota
Dorota

Czy dlatego ze to jest ksiądz mamy stać na baczność i nie mieć czelności poddania Jago Świętości i Nietykalności krytyce? Dziewczyno, ochłoń.

Bata
Bata

Ja już dostałam, bez uzgodnienia. Zdążył mnie „namaścić” gdy leżałam nieprzytomna w szpitalu.
Drugi raz nie chcę.

tom
tom

Dlaczego Pani broniąc Ojca równocześnie Go obraża nazywając „czarną owcą”.

Stanislaw
Stanislaw

Nie ma prawa nosić sutanny dobry numer jest z tego oszust

Mgc
Mgc

Ale nie każde środowisko uzurpuje sobie prawo do oceniania działań ludzi – co jest grzechem a co nie,uzurpuje

Yuki
Yuki

Może w każdym tylko nie w tym. Tu muszą być ludzie bez skazy. W innym przypadku zaprzeczają istocie wiary. To jest przyczyną ucieczki od wiary owieczek Bożych.

Simson
Simson

Doucz się trochę. Obludnikami i chciwcami są wszuscy księza. Polecam zacząć czytać biblię ktora wszystko wyjasnia.

Michał
Michał

Rydzyk i wielu mu podobnych z kleru to zwykłe nieroby i pasożyty, I szczerze mówiąc w dupie mam ostatnie namaszczenie od kapłana pokroju Rydzyka.

Marcin
Marcin

Kobieto ten człowiek okrada wszystkich łącznie z tobą a ty go jeszcze bronisz wyprowadza kasę buduje świątynie które nam ludziom jest niepotrzebne bo to przepych zamiast pomagać biednym potrzebującym i im te pieniążki przekazywać a nie nie na chlapać się za nie swoje. Rozumie że jesteś zwolennikiem takiego postępowania dlatego życzę tobie wszystkiego najgorszego

yaL
yaL

Rzuć we mnie pierwsza kamieniem! Katotalib, któremu mózg dawno zjełczał. Zapewne codziennie dmuchasz przewielebnego w grzechomierz.

Teresa
Teresa

Czlowieku to nie jest ksiadz tylko biznesmen pelna geba i oszust

Bartek
Bartek

Tępaku a co to jest OSTATNIE namaszczenie nie słyszałem o takim czymś

Leo
Leo

Jak długo jeszcze taki ciemnogród będzie się panoszyć? Bo ksiądz pochowa, da ślub i ochrzci to trzeba jego grzechy przemilczeć? Otóż nie!!!!! Kościół przez całe swoje istnienie walczył o władzę i pieniądze zdradą pochlebstwem bogaczy i mordami. Wszystko w imię Boga. Kościół to nie Bóg to instytucja, która na plecach Boga robi interesy oraz niestety inne zakazane prawem czyny (np ochrania i ukrywa pedofili)

Belzebub
Belzebub

Wypij meliskę i leć do kościoła to Ci Boguniu ulży…

Lidia
Lidia

Nie moglabym mieszkac już tym w kraju w którym istnieją jeszcze takie zacofane mohery które jeszcze wierzą w kościół masakra jakaś poczynając od palenia książek dla dzieci o magii zakazie aborcji wyciąganiu ostatnich pieniędzy od ludzi i otrzymywaniu nowych aut od bezdomnych… Polska cofa się do stedniowieczko kobieto.. i nigdy bym nie prosiła księża o nic.. pozostało pewnie tylko kilku nielicznych tych z powołania reszta to jest zaaaaal ten artykuł może w końcu komuś otworzy oczy bo już o tym rydzynku to już słuchać nie mogę a od 13 lat nie mieszkam w Polsce !!!

Wieniek
Wieniek

W dudzie mam ostatnie namaszczenie,cały ten cyrk że zbawieniem,rajem itp.Bajki wymyślone dla trzymania ludzi za mordy ,dojenie kasy i luksusowe życie.Pan którego bronisz jest najlepszym przykładem.Nie interesuje mnie w co wierzysz ,ale i Ty nie moralizuje mnie.Poczytaj raczej historię kościoła,według obecnych kryteriów,większość papieży ,świętych i błogosławionych nie dostałoby się do tego Twojego raju

Stefan
Stefan

Ale z Ty pierdolnięta

internautka
internautka

Pani Bogusiu !! Niech Ci wszyscy księża za robotę sie wezmą!! A ostatnie namaszczenie ..ech…. Niech mnie najwyższy Pan rozgrzeszy w dniu ostatecznym a nie ksiądz! Złodziej !

Małgorzata
Małgorzata

Bogusia, coś taka za czarnymi kieckami? Może sama też wielbisz O. Dyrektora? Powinni całą tę mafię zapakować w samoloty i odesłać do Watykanu a ich majątki,konta bankowe zarekwirować, ile wtedy kasy trafiłoby do Skarbu Państwa… tylko komu będą „wierni” dawać koperty? 😀

Artur
Artur

Bogusia przejrzyj na oczy bo za chwilę wrócą czasy że zostaniesz zgwałcona przez księży lub spalona na stosie. I w tedy zrozumiesz!!!! Do czego to zmierzą.

grazyna
grazyna

pani Bogusiu nie takie oszczerstwa sama mam kolezanke ktory splodzil jej dziecko gdy ona miala 17 lat a ksiezulo prawie 65 co zrobili przeniesli go do innej parafii i tyle wiec tu nie a obludy ,klamstwa to czysa prawda,wiadomo kazdy z nas ma sumienie i bedzie sie gdzies tam z niego rozliczal,rowniez i Pani dostapi teg zaszczytu

ARCTOS
ARCTOS

Przypomnę sobie Twój wpis i na pewno nie poproszę o ostatnie namaszczenie. Mam dosyć tej obłudy i oszustw. A Bóg, o ile w ogóle istnieje, to mi i tak wybaczy.

Grazka
Grazka

To namaszczenie od Rydzyka i tak nie jest ważne – oszuści nie mają takiego prawa.

Krzysztof
Krzysztof

Prawda taka że nie którzy księża uwarzają się za świętych choć posiadają takie same słabości ludzkie jak my wszyscy więc powinni być za swoje czyny rozliczani. Rydzyk jest czarną owcą która nie powinna nazywać sie księdzem. Kradnie i wyłudza a służba zdowia kona, ludzie umierają, a jemu wciąż mało. To kpina z nas wszystkich i całego wymiaru sprawiedliwości.

Dziewica z dwójką dzieci i wnusiem
Dziewica z dwójką dzieci i wnusiem

Dziewica z 3dzieci się odezwała A co ma Szydło powiedzieć,jak jej synowa ma 16lat?Biegnij do kościoła kobieto i leż krzyżem za tych zboczeńców, pedofilii i tym co kutas nie pozwala być księdzem.tfu moherze

Lucek
Lucek

Bogusia idź ty lepiej pomodlic się za swoją duszę broniąc obłudnika popełniasz grzech…

Krystyna
Krystyna

W każdym środowisko czarna owca jest potępiana,Tylko księża są bezkarni, pedofilie zamiatają pod dywan i sa największymi hipokrytami. A największymi homofobami są zatwardziali homoseksualiści. A jakież to oszczerstwa i kłamstwa mówi sie na księży? Że są pazerni, chciwi, rozpustni, kłamcy nienawistni? To jest szczera prawda. Czas najwyższy pogonić zarazę z tego kraju.

Danuta
Danuta

Pytanie zasadnicze czy w ogóle jest ksiedzem

BOZENA
BOZENA

tu warto by bylo nad tym zastanowic i dokladnie sprawdzic – moze to samozwaniec,ktory kaze sie nazywac ojcem zakonu,tylko jakiego

Lehoo
Lehoo

Przecie takie święcenia wraz sutanną można sobie kupić w każdym sklepie ze świeceniami i sutannami. Na cóż dalej drążyć temat ?

Jacus
Jacus

Nie wolno Pana Boga oszukiwać. Ludzi to już mniejsza o to ale Boga – nigdy!

toja
toja

hmmm……..a da się w ogóle oszukać Boga …..?

jan
jan

No niby nie.Ale rydzol potrafi !

józef
józef

Ojciec zakonu Redemptorystów. Swięcenia 20.06.1971. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Lehoo
Lehoo

Kto i gdzie wyświęcał ?

Aga
Aga

W czarnej D…….e

Er

krystyna
krystyna

ale jaja

Władek
Władek

Święcenia gdzie ? Jakieś dowody ?

Piotr
Piotr

wystarczy Wikipedia, jest tam dokładny życiorys o. T. Rydzyka

BARBARA
BARBARA

Napisac to wszystko mozna ,papier wszystko przyjmie

Majka
Majka

Dokumentuje ta date pisać można wszystko

Dorota
Dorota

To niepotwierdzony fakt, jak również to, że wcześniej, w lutym tego samego roku przyjął wieczyste śluby zakonne. Żadne źródła tego nie potwierdzają, nigdzie nie ma najmniejszego śladu tych faktów.

NAURYCY
NAURYCY

Kawał chama i nic więcej. Oglądałem program o tej kanalii jak brata swojego potraktował. To gorszy mafiozo jak Pruszków czy Wołomin kiedyś. Szmata

Adam
Adam

Skąd pochodzi ta informacja?

jan
jan

Gdzie ?

zofia
zofia

W wikipedi oznaczone jako brak przypisow to samo ze swieceniami kaplanskimi Przelozeni zakonu powinni sie wypowiedziec .Byl wyswiecony czy nie i sprawa bylaby jasna /
.Brak przypisow oznaacza brak potwierdzenia.

Katarzyna
Katarzyna

Chyba zakonu kopertobrania

Andrzej
Andrzej

Mamony!!!

marek
marek

Tam gdzie był ochrzczony czyli w Olkuszu w tej parafii musi być wpis o I komuni,bierzmowaniu,Ślubie czy zostanie zakonnikiem czy księdzem/

Misio
Misio

Boszzzz, wielka mi tajemnica, Od bezdomnego dostał i tyle. Nie czepiajta się!

Urszula
Urszula

Zakon Redemptorystów to wcześniejszy zakon Jezuitów. Warto naprawdę poczytać, włosy się jeżą.

iwona
iwona

swiecenia kaplanskie prtzyjol 20 czerwca 1971 r wystarczy wejsc w wikipedia i tam poczytac

Oludziu
Oludziu

Bóg jako nieskończenie dobra, wszechwiedząca i wszechmocna istota nie może powstrzymać Tadzika i tych którzy krzywdzą innych.

Lucjan
Lucjan

To byłaby sensacja, ale trzeźwym okiem oceniając nie taka znowu wielka sensacja, już nie jednego księdza wyświęcano na Kremlu, a ilu biskupów tam konsekrowano to oni sami tylko wiedzą no i oczywiście Putin. Pamiętacie oczywiście że pierwsze nadajniki Rydzykowej szczujni były zainstalowane na Uralu, przypadek? nie sądzę. Działo się to wtedy gdy rodziła się Polska demokracja a Rydzyk był od zawsze jej przeciwny, był i jest wrogi wolnej Polsce. Putin mu tego nie zapomni. Pomyślcie tylko o ile byłaby piękniejsza Polska bez tego łobuza i oszusta z Torunia.

Aga
Aga

Zdecydowanie.. Ja nazwałbym to coś szarlatanem w wieku VII teraz diabłem wcielonym

Egieneko
Egieneko

Znowu ta BZDURA,która wraca jak zły szeląg jak nie na fejsie, tak gdzie indziej, a teraz tutaj. Czy NAPRAWDĘ nikomu nie chce się CHOCIAŻ TYLKO ZAJRZEĆ n p. do Wikipedii?? Tam JAK BYK pisze kiedy ojdyr dostał W POLSCE święcenia kapłańskie!
(Nienawidzę Rydza, ale jeszcze bardziej wkurzają mnie GŁUPOTY!!!…)

administrator

Z ciekawości zajrzałem do Wikipedii i przyznaję , że istnieje tam taki wpis. Obok wpisu jednak, jak to często zdarza się w Wiki, umieszczono nawias (potrzebny przypis)

Tadeusz
Tadeusz

A jakie znacznie ma wpis w Wikipedii, skoro tam każdy zarejestrowany może zmieniać tekst??? Przypisów brak, więc ani podanej daty złożenia ślubów zakonnych ani wyświęcenia zweryfikować nie można. Trzeba czytać ze zrozumieniem, a nie to, co się chce przeczytać…

marek
marek

Jest tam zmianka o jego pierwszej mszy primicyjnej?

Sławek
Sławek

Mylisz Wikipedię z encyklopedią .Na tej pierwszej można wrzucić wszystko co słyszałeś. A na tej drugiej FAKTY.

Gregor
Gregor

wiki pisze:”1 lutego 1971 złożył wieczyste śluby zakonne[potrzebny przypis]. 20 czerwca 1971 przyjął święcenia kapłańskie[p” nie podano źródła a także gdzie i kto udzielił tych święceń.

arcylapsus
arcylapsus

Nie pisze, lecz jest napisane.

Lusia
Lusia

Obecnie obie formy są poprawne.

Grażyna
Grażyna

Nie są!!!

marek
marek

ja też mam tytuł magistra,a skończyłem zawodówkę

smętek
smętek

Wiki to materiał różnych autorów. Ja grzecznie pytam po pierwsze primo jaki był powód wyrzucenia Tadeusza Rydzyka przez władze, wówczas RFN; po drugie sekundo: co za cud się dokonał, że radio co ma ryja otrzymało zgodę na instalacje nadajników na Uralu; po trzecie tertio: gdzie zniknęły pieniądze zebrane przez tego osobnika na ratowanie Stoczni Gdańskiej? Ilekroć pojawia się temat trzeba prześwietlić życiorys Tadeusza Rydzyka, podnoszą się krzyki „To bzdura! Zostawcie w spokoju świętego człowieka”. Może jednak czas wyjaśnić liczne tajemnice.

Ania
Ania

Proszę zajrzeć też do słownika. Nie mówi się że coś pisze tylko jest napisane.

Maras
Maras

To już się zmieniło

Ewa
Ewa

Czy Wikipedia nie jest tworzona przez internautów? Jest pomocna bardzo, ale zawiera również błędy.

JZDecor
JZDecor

W Wikipedii 80% informacji jest fałszywa

Rozbawiony
Rozbawiony

„bez zgody zakonu wyjeżdża do Niemiec”

„ŻADEN kościół na zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła wyświęcenia tego pana na księdza… a wrócił jako ojciec…”

Logika, a raczej jej brak 🙂

Daria
Daria

Gdzie brak logiki? Nie wyjechal z Polski jako ksiadz bo nigdzie nie widnieje zgoda na jego wyjazd, ktorej ksieza potrzebowali by opuscic teren Polski. Tak wiec samo przez sie, wyjezdzajac nie byl ksiedzem. Nie zostal tez nigdzie za granica wyswiecony a powrocil jako ojciec Rydzyk. Czy nie ktorym to trzeba napisac slowo po slowie by zrozumieli?

ELISABETH
ELISABETH

wyjechal jako brat , ( bez swiecen ) a wrocil jako Ojciec ,( ze swieceniami )gdzie Pan tu widzi brak logiki ?

jkw
jkw

Kto, gdzie i kiedy go wyświęcił – nadal nie wiadomo.
A to nie powinno być chyba tajne?

miroslawa
miroslawa

a gdzie był wyświęcony?

marek
marek

Taki wpis musi być umieszczony w księdze chrztu w parafi w której był chrzczony,tam są wszystkie wpisy tj data chrztu,I komuni,bierzmowania ślubów małżeńskich czy zakonnych.sprawdzałem podczas składania apostazji

Dexter
Dexter

Nie do konca.sie.zgodze. Bralem.slub musialem.jechac do parafi gdzie bylem biezmowany bo wpisu zadnego nie bylo to samo bylo u zony. A to raptem pare niesiecy wstecz. Wiec stwierdzan ze to akurat bzdura. Totalna

Jolanta
Jolanta

Wg Wikipedii był wyświęcony w 1971, a wyjechał w 1986. Żaden kościół poza granicami Polski nie wyświęcił T. Rydzyka. Gdyby był wyświęcony w Polsce, nie mógłby wyjechać bez zgody zakonu do którego należał.
Nie wyjechał jako brat i nie wrócił jako ojciec. Ja widzę nie tylko brak logiki ale matactwo śmierdzące na km

D..a Jasiu
D..a Jasiu

Niedawno mówiłam : jeszcze trochę i wezmą się za Rydzyka .I jest ! Tylko dobrze pogrzebać żeby bomba eksplodowała głośno

Ewa
Ewa

Dlugo czekalam na te chwile ,- dzieki ci Boze , to za te pieniadze , ktore zbieralam na STOCZNIE REMONTOWA gDANSKA , pieniadze , ktore sobie przywlaszczyl ! Nigdy mu tego nie wybacze !!!

Alicja
Alicja

Ja też wpłaciłam na stocznie Gdańska wiele dolarów w Chicago, razem z innymi Polonusami nawet nie wiemy do tej pory co stało się z tymi pieniędzmi
Nasze pieniądze przywlaszczyl sobie Pan rydzyk bez mojej zgody. Czy można to nazwać kradzieżą?

Dżejdżej
Dżejdżej

Ewo, Stocznia Remontowa w Gdańsku ma się nieźle, nigdy nie potrzebowała żadnej pomocy zewnętrznej, o zbiórkach nie wspominając.
A niejaki Rydzyk zbierał na Stocznię Gdańską – w momencie, kiedy formalnie przestała stnieć.

Helena
Helena

I ta dziwna znajomość z Kobylańskim.

witban
witban

Janda, wspaniała aktorka, Polka i patriotka. Brawo, Pani Krystyno

Iza
Iza

w niemczech handlował samochodami

bogusia
bogusia

wszystkim którzy chcą coś wiedzieć o tym panu oszuście polecam książkę pt.IMPERATOR to człowiek zagadka i ma dużo na sumieniu o ile ma sumienie pozdrawiam

Kery
Kery

Tak chandlował dobrymi furami jusz wtedy’jestem z olkusza znam dobrze bratanków Rydzyka, sam pamiętam jak się pojawiało audi80 pod blokiem mowa tu o latach 80″

Zwinka
Zwinka

W historii był już taki Święty Mąż. Rasputin mu było …

Ewa
Ewa

Wiec ma on swiecenia kaplanskie , czy to oszust nad oszusty ? Moze jakis reporter zada sobie nieco trudu , zeby to sprawdzic ? Alez bylaby heca na 1000 fajerek !!!

Alina
Alina

Sprawa dla pana Sekielskiego..Chciałabym doczekać takiego finału.

Jacus
Jacus

Klasztor spłonął aż do fundamentów a że te były średniowieczne – też skruszały.
Agent SB PRL-u nie ma lekkiego życia.
Współczuję panu, panie Rydzyk.

Jarosław
Jarosław

Publiczne wyrażanie swoich poglądów jak piszecie u Pani Jandy jest bardzo ograniczone w merytorykę. Przykłąd: „Boję się wstawać rano” na pytanie – czemu Janda odpowiada: To Pani nie wie? Jednym słowem każde pytanie „dlaczego” jest dla Jandy tym, czym jest brzask dla wampira. Na nic nie potrafi znaleźć argumentów

Jabis
Jabis

Błazeńskie bałwanki z PIS … pląsał przed szamanem, Nikodemem Dyzmą KK!? W y b o r n e !

andrzej
andrzej

Janda jest to wielki autorytet na skalę światową ,ale czy można jej wierzyć ,oto jest pytanie ,wierzyć albo nie wierzyć ….

smętek
smętek

Na początku jego „kariery” w Polsce (wczesne lata90. XX wieku) pojawiały się pytania o przeszłość Tadeusza Rydzyka, niby redemptorysty, wyrzuconego z RFN. Bardzo by mnie cieszyło gdyby dało się prześwietlić przeszłość tego osobnika.

Adam
Adam

Oj ten Rydzyk. Pryzpusycyam, że został wyświęcony przez samego JPII i teraz z wdzięczności buduje mu muyeum w Toruniu. O tym mógłby powiedzieć kardynał Dyiwisy.

marek
marek

To czy był wyświęcony na księdza czy w zakonie na brata zakonnego.Tego można się dowiedzieć gdzie odprawił swoją pierwszą mszę świętą czyli Primicyjną,a ta zawsze odbywa się w parafii z której wyszedł do zakonu?

Vanco
Vanco

To jest podobna historia Hitlera i wiele innych dyktatowi którzy się wszydzili swojego pochodzenia i nazwiska. Z tego powodu nie dziwi mnie faltu że pan R jest osobą z nikąt. Dziwi mnie tylko fakt że kościół w Polsce nie potwierdza a ni nie semantykę ooglaski na temat pana woelelebnego R..

gdynianka
gdynianka

Tego spodziewałam się. Cyniczny, cwany, zwyczajny guru, założył w Polsce sektę i doi nasz Kraj ze wspólnikami. Brawo Pani Krystyno! Szacunek i uznanie. W Państwie prawa powinien siedzieć, a sekta i wspierająca ją partia zdelegalizowane. Majątek zarekwirowany na rzecz Skarbu Państwa. Może się doczekam.

Daro
Daro

Ta kobieta należy do nie normalnych. Nienawiść zaślepia jej oczy:-)

Elżbieta
Elżbieta

Wielki szacunek Pani Krystyno!

Ludwik
Ludwik

Dla weryfikacji odszukałem w Wikipedii pod hasłem Tadeusz Rydzyk zapis ,który cytuję we fragmencie poruszanym w przedmiotowym artykule :”…………….Uczył się w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie, następnie studiował teologię biblijną na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. 1 lutego 1971 złożył wieczyste śluby zakonne[potrzebny przypis]. 20 czerwca 1971 przyjął święcenia kapłańskie[……..”.Pytam się kto mówi prawdę a kto konfabuluje ?

Anna
Anna

W Wikipedii można napisać wszystko, jesli jest dopisek ” potrzebny przypis” to oznacza, że ktoś podał taką datę, ale brak dokumentów potwierdzających.

Anarchol'68
Anarchol'68

Po zdjęciu, patrzy mi na funkcjonariusza…

Tadek
Tadek

Oczywiście że nie jest księdzem tylko zakonnikiem

Zofia
Zofia

Oj warto by było tego zachłanika dokładnie sprawdzić.

Piotr
Piotr

o. Tadeusz Rydzyk wczesne dzieciństwo spędził w rodzinnym Olkuszu. Uczył się w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie, następnie studiował teologię biblijną na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. 1 lutego 1971 złożył wieczyste śluby zakonne. 20 czerwca 1971 przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako katecheta w: Toruniu, Szczecinku i Krakowie. Zajmował się też duszpasterstwem akademickim. W 1986 wyjechał do Włoch, a następnie do Republiki Federalnej Niemiec. – źródło inf. Wikipedia – polecam, jest to ogólnodostępna inf., a p. Krystyna Janada „strzyka jadem” bo jest normalnie traktowana … Dla przypomnienia: do 1989 dokumentacja paszportowa była w dyspozycji Służby Bezpieczeństwa – dla mnie… Czytaj więcej »

Paweł
Paweł

próbuje znależć jakis kontakt gdzie istnieje jakis rejestr wyswięceń. Gdzie nalezy szukac lub zadać pytanie jako obywatele tego kraju. Moze ktos wie jak działa ten katolicki system? Czy takie swiecenie zakonnika jest zapisywane? gdzie jest archiwizowane? Prosze o informacje.

Bożena
Bożena

Dawno powinien siedzieć!

beded
beded

Zaczynam już liczyć ile poręczeń, poświadczeń, ile wstawiennictw swoim autorytetem udzielił rydzyk różnej maści złodziejom, oszustom, naciągaczom .Ile też wyłudzeń dokonał poprzez formy prawnie zabronione.

Maria
Maria

Jak nie o.Rydzyk to kto? Oszust, klamca, naciagacz na duze pieniadze swojego panstwa. Chyba, ze nie jest Polakiem, bo Polak balby sie kary cywiln0-karnej i boskiej. Chyba, ze on wierzy w Boga ale innego niz reszta polakow. Reka sprawiedliwosci szybko go dosiegnie i jak nie chce wstydu to niech szybko oddaje zabrana kase wraz z odsetkami.

Anita
Anita

Batman materialista

Adam
Adam

Tak jak jestem przeciwnikiem PiS, ojca rydzyka i tego co polski kościół w sporej części sobą reprezentuje, to muszę powiedzieć, że strona ateizm przyszłością to chyba największe gówno jakie widzialem. Czaję, nie wierzycie, ale po cholerę wyśmiewać i obrażać. Jak ktoś mówi że haha pedał to się go nazywa homofobem, ale jak ktoś wstawia jakieś zdjęcia z Jezusem tańczącym na krzyżu jak na rurze, naśmiewa się i jawnie obraża wierzących czy coś to jest ok bo przecież „hehe głupie katole hehe bo czaicie, Boga nie ma xDDdddD”

TheSlaw
TheSlaw

Bo to jest belzebub toruński

Nikos
Nikos

Oto tajemnica wiary………nie widzieliscie, a uwierzyliscie …… i tak sie znalazł drugi Nikodem Dyzma

krzyż&hakenkreuz
krzyż&hakenkreuz

Przy całej mojej niechęci do oberbereta nie odważyłbym się publikować tego rodzaju niesprawdzonych informacji. Według Wikipedii – nie musiał być wyświęcany na zachodzie bo ……. „uczył się w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie, następnie studiował teologię biblijną na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie i 1 lutego 1971 złożył wieczyste śluby zakonne[potrzebny przypis]. 20 czerwca 1971 przyjął święcenia kapłańskie[potrzebny przypis]. Pracował jako katecheta w: Toruniu, Szczecinku i Krakowie. Zajmował się też duszpasterstwem akademickim.” Na zachód wyjechał dopiero w 1986 najpierw do Włoch, a następnie do Republiki Federalnej Niemiec.

Maciej
Maciej

Ksiadz nie ksiadz w dupie to mam jedno jest pewne jest zlodziejem 200 mln na stocznie uzyl do budowy imperium swojego.Powinien siedziec i co tu sie spierac bedzie wtedy wyswiecony wiezien .za kratami nowa sekte zalorzy na bank bo dziadyga pomyslowa jest tak go SB wyszkolila

Paweł
Paweł

Krystyna Janda – kobieta, która nie boi się publicznie pokazywać, że się boi… bła, ha, ha…

Patrycja
Patrycja

Ludzie, nie mogę tego czytać.. Od kiedy, przepraszam bardzo, Wikipedia jest wiarygodnym źródłem informacji?! A jak ja sobie napiszę, że kura to warzywo to też uwierzycie?

Iwka
Iwka

Każdy ksiądz powinien jak przykład daje papież żyć ubogo a u p. Rydzyka tego niewidac a druga sprawa dawaj mu ludzie którzy żyją biednie ostatnia kasę dziwię się im a on się buja furami

Joanna
Joanna

Bo jego wyswiecił sam mistrz Kaczyński a kto mu zabroni przecież jemu wszystko wolno może teraz ten ciemnogród który leci do Rydzyka z kopertami przejrzy na oczy

Mądra Polska
Mądra Polska

Najpierw zastanówmy się, czemu suży ta nagonka na kościół? Aby temat lepiej zrozumieć należy sięgnąć do kart historii i narodzin bolszewizmu. Bolszewicka rewolucja seksualna to w duzej mierze odpowiedź na większość nurtujących nas pytań. Zapraszam do interesującej lektury…

Jerzy
Jerzy

żeby dowiedzieć się gdzie Rydzyk miał święcenia kapłańskie trzeba przeszukać archiwa 6 departamentu UB i niema pewności że wszelkie wiadomości nie zostały wyczyszczone!

Bogusław Masliński
Bogusław Masliński

Mało co w Polsce samozwańców, ale za to niezły lichwiarz, a morze delikatniej. Bizmesmen.

rotschildek
rotschildek

To jest UB-k , ma papiery na kilku i dlatego go trzymają , typowe działanie .

Tadeusz
Tadeusz

He he Tw. TAdziu…a akta spalone….

Paweł
Paweł

Ta sprawa nadaje się do prokuratury. Czy w związku z tym artykułem zostało wszczęte postępowanie przeciwko panu Rydzykowi?

ARCTOS
ARCTOS

No i co z tego? Ten ogłupiony naród wciąż widzi w nim męża opatrznościowego gwarantującego dalsze ogłupianie narodu chrześcijańskim dragiem. A Kk nic mu nie zrobi, bo to byłby strzał w stopę, więc Ojcu Inkasentowi nic tu nie grozi…

Krystyna
Krystyna

Coś mi tu nie gra. W 1978r. O.Tadeusz Rydzyk w Szczecinku przygotowywał mnie do ślubu, więc był już w zakonie redemptorystów.

Sexindo
Sexindo

To stare zdjęcie Rydzyka a dał bym głowę że Jaruzelskiego…

Jerzy
Jerzy

Pewnie SB go mianowało „ojcem”.