Zadziwiające! – prokuratura nie będzie ścigała ws. powieszenia banneru „Gdzie jest wrak?” na pomniku L. Kaczyńskiego

Zadziwiające! - prokuratura nie będzie ścigała ws. powieszenia banneru „Gdzie jest wrak?” na pomniku L. Kaczyńskiego

„Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie znieważenia w dniu 11 października 2019 roku pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Warszawie” – poinformował TOK FM Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledztwa nie będzie – jak to określił Łapczyński – „z powodu braku znamion czynu zabronionego”.

 

Chodzi o zawieszenie na pomniku Lecha Kaczyńskiego na pl. Piłsudskiego w Warszawie banneru z hasłem „Gdzie jest wrak?”. Umieścił go tam Arkadiusz Szczurek z „Lotnej Brygady Opozycji”. Owinął nim pomnik byłego prezydenta i usiadł na szczycie cokołu.

Szczurek został ściągnięty z pomnika przez policję. – „Nie stawiałem oporu. Złożyłem oświadczenie, którym stwierdziłem, że sam czuję się tym pomnikiem znieważony. Ze względu na jego formę, wielkość i to, że został tu postawiony wbrew zwyczajowemu prawu” – mówił wtedy „GW”.

 

Zawiadomienie w prokuraturze złożył radny PiS Dariusz Lasocki. –  „Przed chwilą złożyłem do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego przez Pana Arkadiusza Szczurka tj. sprofanowania pomnika ś.p. Lecha Kaczyńskiego na Pl. Piłsudskiego” – napisał Lasocki na Twitterze.

A pytanie „Gdzie jest wrak?” po raz kolejny zostało zadane kilka dni temu – 10 listopada. Pisaliśmy o tym w artykule „Lotna Brygada Opozycji” z tekturowym czołgiem na pl. Piłsudskiego – Błaszczak chce zawiadomić prokuraturę!”.

bt

Źródło: TOK FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZwinkaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Nazwisko prokuratora, który umorzył poproszę, chciałbym go pożegnać zanim Ziobro ześle go na jakąś pisowską syberię. Śledztwo oczywiści zaraz zostanie wznowione za zarzut podwyższony do takiego za, który grozi co najmniej 25 lat.

Zwinka
Zwinka

A tak przy okazji: GDZIE JEST WRAK ???