Zafundowaliśmy Macierewiczowi gloryfikującą go biografię?

Żenująca przepychanka na prawicy. Wilk do Macierewicza: „Słychać wycie - znakomicie!”

Podobno nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych wyłożyła Polska Grupa Zbrojeniowa na podkoloryzowanie życiorysu ówczesnego szefa swojego resortu. Pisze o tym „Fakt” ale zastrzega się, iż finansowania tego wypełnionego pięknymi faktami i momentami wydawnictwa, sam Antoni Macierewicz mógł nawet nie być świadom.

Autorką książki pt „Harcerską drogą do niepodległości” jest dr Justyna Błażejowska, historyczka zapatrzona w polityka PiS. Tak bezkrytycznie zapatrzona, że nie dostrzegła nieścisłości w jego opowieściach i pod dyktando ówczesnego szefa MON opisywała podrasowaną historię jego życia, w której znalazło się m.in. miejsce na rzekomą ucieczkę Macierewicza z więzienia w 1982 r.

Nie wiadomo, ile skasowała od PGZ sama pani Błażejowska. Dziennik informuje: „Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o pięciocyfrową kwotę czyli od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych!” Informacja o udzielonym autorce wsparciu finansowym znalazła się w najnowszej książce Tomasza Piątka „Macierewicz. Jak to się stało?”.

Gazeta podkreśla, że PGZ jak dotąd sponsorowała ledwie siedem książek, i to głównie o historii wojskowości.

Teraz zrobiła dwa wyjątki: obok książki Błażejowskiej to publikacja „Głos Wolności” z artykułami dawnych opozycjonistów, w tym Jarosława Kaczyńskiego. „Chcąc lepiej poznać dzisiejszy obóz rządzący, powinno się przeczytać tę książkę” – tak reklamowało tę drugą książkę wydawnictwo podkreślając, że „obdarzony świetnym piórem Macierewicz jest autorem przeważającej części pomieszczonych tu publikacji”.

/j/

Źródło: Fakt

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rafał P. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P.
Rafał P.

„Harce św. Antoniego Smoleńskiego”? To może być fajną lekturą pod choinkę. >;-)